TV VVR.FICO: AJ KEĎ VLÁDNA KOALÍCIA ZABLOKOVALA OTVORENIE SCHÔDZE, FAKTOM...

R.FICO: AJ KEĎ VLÁDNA KOALÍCIA ZABLOKOVALA OTVORENIE SCHÔDZE, FAKTOM ZOSTÁVA, ŽE NA SLOVENSKU MÁME VÁŽNU BEZPEČNOSTNÚ A ÚSTAVNÚ KRÍZU

-

R.FICO: AJ KEĎ VLÁDNA KOALÍCIA ZABLOKOVALA OTVORENIE SCHÔDZE, FAKTOM ZOSTÁVA, ŽE NA SLOVENSKU MÁME VÁŽNU BEZPEČNOSTNÚ A ÚSTAVNÚ KRÍZU

Dnes sa na pôde národnej rady mala konať mimoriadna schôdza, ktorú inicioval SMER – SSD. Na schôdzi strana chcela presadiť uznesenie, ktorým by parlament konštatoval, že „po zásahu NAKA so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti predstaviteľom Slovenskej informačnej služby (SIS), Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), Úradu inšpekčnej služby rezortu vnútra, prokuratúry a ďalším bezpečnostným orgánom a orgánom ochrany práva sa bezprecedentne prehĺbila ústavná a bezpečnostná kríza v SR. Plénum však nebolo uznášaniaschopné.

Predseda strany Robert Fico uviedol, že keď sa dnes stretli v parlamente, robili najskôr tzv. skúšobné hlasovanie, ktoré potvrdilo, že národná rada je uznášaniaschopná. „Preto môžeme s plnou vážnosťou, aj s týmto dôkazom v ruke konštatovať, že opäť s výnimkou politickej strany Sme rodina to bola celá rozpadnutá vládna koalícia, ktorá nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia Národnej kriminálnej agentúry a Úradu špeciálnej prokuratúry. Ak tak stále hovoria, že všetko je v poriadku, že nič sa tu neudialo, že to je spravodlivý a férový proces, mali možnosť dnes, lebo tu sedeli, otvoriť schôdzu národnej rady, mohli sme schváliť program a mohli sme mať diskusiu, ktorá by vniesla podstatne viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje,“ povedal R. Fico.

SMER predložil uznesenie NR SR, kde konštatuje, že bezpečnostná situácia na Slovensku je vo veľmi zlom stave, prehĺbila s ústavná kríza a žiada prezidentku, aby dôsledne napĺňala povinnosť, ktorú má podľa ústavy a to je zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Ďalej by mal pred NR SR prísť a vystúpiť riaditeľ SIS s aktuálnou informáciou k bezpečnostnej situácii, no žiada tiež premiéra Ódora a ministra vnútra v demisii, aby okamžite odvolal policajného prezidenta Hamrana, ktorý dnes zohráva rozhodujúcu úlohu pri zneužívaní zložiek na boj proti opozícii.
R. Fico pripomenul, že Hamran je človek, ktorého si vybral Mikulec preto, lebo mu ho odporučil Spišiak, ktorý mu robil poradcu. Hamrana sa stal prezidentom policajného prezídia tak, že neprešiel cez výberové konanie. Platil totiž zákon, na základe ktorého bolo potrebné odporúčanie výboru pre obranu a bezpečnosť, no keďže nespĺňal kritériá, tak neprešiel. Preto prešlo v parlamente k zmene zákona, pretože odvtedy nebolo treba posielať Hamrana do výboru, ale stačilo, aby sa o ňom rozhodol minister vnútra, vtedy Mikulec.

Hamran naviac vždy, keď NAKA poruší zákon, sa postaví na ich ochranu. SMER je presvedčený, že NAKA zasahovala 22. júna 2023 na Poľnohospodárskej platobnej agentúre (PPA) na základe podnetu súkromnej osoby, zamestnankyne PPA so svojím partnerom, ktorí spustili obrovský mechanizmus ohováraní, podávaní trestných oznámení a tlačových konferencií. Aj tak bolo, nabehla NAKA, povykopávala dvere viacerým zamestnancom, vypočúvali ich a večer bez slova a bez obvinenia prepustili. Ďalej 14. júla Európska komisia sa pýta, čo sa na PPA deje, nakoľko sa oprávnene obávala o európske finančné záujmy. Požiadala teda slovenskú stranu, aby na tento zákrok odpovedala. Tá 1. augusta odpovedala, že celý zákrok v PPA bol objednaný na základe rôznych manipulácií, ktorý spomínaná bývalá pracovníčka organizovala. A Ódor sa pod to podpísal. Okrem toho celý zákrok spôsobil, že sú zastavené refundácie.

SMER teda dal návrh uznesenia, aby bol Hamran okamžite odvolaný. „Pán Ódor, čo má ešte urobiť tento človek, ktorý sa nazýva Štefan Hamran, aby bol okamžite odvolaný z funkcie? Pýtame sa veľmi jasne, aké služby vám robí Hamran, vám pán Ódor a vám pani Čaputová, že sa otvorene staviate za človeka, ktorý otvorene spôsobuje škody Slovenskej republike, v mene pána Hamrana ste odvolali ministra vnútra a je to ten istý človek, ktorý povyšuje a pomáha čurillovcom, ktorí sa dnes smejú,“ uzatvára R. Fico.

Video na Youtube:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás