fbpx
NázoryR. FICO: KAŽDÉHO, KTO VOLIL SMER, BY SOM RÁD...

R. FICO: KAŽDÉHO, KTO VOLIL SMER, BY SOM RÁD OSOBNE OBJAL A POĎAKOVAL MU

-

R. FICO: KAŽDÉHO, KTO VOLIL SMER, BY SOM RÁD OSOBNE OBJAL A POĎAKOVAL MU

Strana SMER – slovenská sociálna demokracia sa stala víťazom parlamentných volieb so ziskom 22,94 percenta. Predseda strany Robert Fico poďakoval ľuďom na Slovensku, že rozhodli a osobitne voličom jeho strany. Uviedol, že bude čakať na telefonát od pani prezidentky kvôli povereniu na zostavenie vlády. „Prvým základným predpokladom na akékoľvek úvahy o tom, čo bude po týchto parlamentných voľbách je rozhodnutie pani prezidentky Slovenskej republiky, koho poverí zostavením vlády. Máme jasné predstavy, máme jasné plány, pokiaľ poverenie príde pre stranu SMER – slovenská sociálna demokracia presne vie, čo má urobiť vláda, ako by zasadla na prvom rokovaní,“ uviedol predseda strany.

R. Fico pripomenul, že Slovensko v prvom rade potrebuje upokojiť situáciu a pár týždňov využiť na rokovania s inými stranami ohľadne programu. Až po tom, ak bude dohoda ohľadne jeho obsahu môže byť ďalší krok téma funkcií. Tiež povedal, že SMER – SSD je pripravený na personálne zmeny v orgánoch činných v trestnom konaní (OČTK). Cieľom strany však nie je robiť zmeny v základnej infraštruktúre týchto orgánov. Problém je skôr v politických nomináciách na rôzne pozície, napríklad vo vedení Úradu špeciálnej prokuratúry. „Nepamätám si, že by niekto zo SMERu – slovenská sociálna demokracia hovoril o rušení Špecializovaného trestného súdu a úradu špeciálnej prokuratúry. My sme pripravení na výmenu ľudí,“ uzatvára R. Fico s tým, že vo svojich funkciách v OČTK nemôžu niektorí ľudia ostať.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Gratulujem z celého srdca víťazovi volieb SMERU SSD a jeho lídrovi JUDr. Robertovi Ficovi CSc.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás