NázoryTaraba, Fico a Huliak sa pustili do progresívcov

Taraba, Fico a Huliak sa pustili do progresívcov

-

Taraba, Fico a Huliak sa pustili do progresívcov

TARABA: Progresívny liberalizmus je zlo

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) – Kandidát Slovenskej národnej strany (SNS) s číslom päť v septembrových parlamentných voľbách Tomáš Taraba je toho názoru, že progresívny liberalizmus je zlo. Na niektorých billboardoch strany SNS figuruje veta Spoločne zastavíme liberalizmus. Ten však značí zhovievavosť, zmierlivosť, toleranciu voči iným názorom či ideológiám a taktiež je to sústava politických či spoločenských názorov snažiacich sa presadiť slobodu a práva jednotlivca. Ako pre agentúru SITA Taraba uviedol, na liberalizme v politickom zmysle im neprekáža absolútne nič. Dodáva, že je to esencia demokracie. To, proti čomu SNS bojuje, nazýva progresívny liberalizmus.

„Bojujeme proti progresívnemu liberalizmu, ktorý je postavený na potláčaní slobody prejavu. Boli to progresívni liberáli, ktorí presadili na Slovensku vypínanie alternatívnych médií, pretože im vadil iný názor. Sú to progresívni liberáli, ktorí chcú, napríklad, zabrániť najschopnejším ľuďom dostať sa do funkcií, lebo chcú zaviesť kvóty. To znamená, že menej kvalitní ľudia sa majú dostať do lepších funkcií len preto, že vyhlásia, že patria k nejakej inej minorite,“ vysvetlil Taraba. Dodáva, že proti demokracii nič nemajú, práve naopak ju podľa vlastných slov chránia.

Smer-SD plánuje podať obžalobu na prezidentku

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) – Strana Smer-sociálna demokracia chce hneď po ustanovujúcej schôdzi nového parlamentu, bezprostredne po tom, ako poslanci zložia sľub, podať návrh na obžalobu prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda strany Robert Fico. Hlava štátu sa podľa neho dopustila porušenia ústavy, keďže „ako symbol Progresívneho Slovenska si zavolala generálneho prokurátora a žiadala od neho zmeniť rozhodnutie v prípade trestného stíhania človeka, ktorý chcel pomôcť udavačom, udavačom, ktorí pomáhali čurillovcom, keď robili tie zverstvá proti slovenskej opozícii“.

Predseda Smeru sa odvoláva na článok 107 ústavy SR. Očakáva, že Smer bude mať k dispozícii 30 poslancov, keďže takýto počet je potrebný na podanie predmetného návrhu. Fico podotkol, že to nie je nič nové, keďže už v roku 2013 bola podaná obžaloba na bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča.

HULIAK: So SNS sme sa spojili, aby sme zabránili prepadnutiu ôsmich percent pronárodných hlasov

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) – So Slovenskou národnou stranou (SNS) sme sa spojili, aby sme zabudli prepadnutiu ôsmich percent pronárodných hlasov. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol predseda politického zoskupenia Národná koalícia/Nezávislí kandidáti Rudolf Huliak, ktorý kandiduje za SNS zo 150. miesta kandidátnej listiny. Huliak tiež skonštatoval, že jeho politický subjekt si bol vedomý, že nemajú na to, aby prekročili hranicu troch percent hlasov, čo pripísal najmä krátkosti času, ktorý uplynul od ich vstupu na politickú scénu. „Rovnako tak SNS by sa nedostala do parlamentu bez nás,“ myslí si Huliak. Dodal, že do politiky nešli ani pre egá a ani pre financie za volebný výsledok.

V prípade zvolenia za poslanca NR SR má Huliak v pláne zotrvať aj na poste starostu Očovej, ktorý aktuálne zastáva. „A k mojim šanciam na zvolenie – ak sa ľudia rozhodnú, že ma tam chcú mať, tak tam budem. Ak nie, budem naďalej pokračovať v práci pre ľudí v samospráve,“ uviedol kandidát národniarov číslo 150 k svojim šanciam na zvolenie.

Celý rozhovor dostupný tu https://sita.sk/huliak-problem-migracie-treba-vyriesit-vyhostenim-vsetkych-migrantov-zo-slovenska-rozhovor/

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás