fbpx
Top udalosťRUSKO: Havarovalo lietadlo, v ktorom podľa zoznamu pasažierov letel...

RUSKO: Havarovalo lietadlo, v ktorom podľa zoznamu pasažierov letel Prigožin, všetci na palube zomreli

-

RUSKO: Havarovalo lietadlo, v ktorom podľa zoznamu pasažierov letel Prigožin, všetci na palube zomreli


MOSKVA 23. augusta (SITA/AP) – Súkromné lietadlo, ktoré podľa nepotvrdených správ patrilo zakladateľovi ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenijovi Prigožinovi, sa v stredu počas letu z Moskvy do Petrohradu zrútilo, pričom zomreli všetci desiati ľudia na jeho palube. O havárii lietadla informovali ruskí predstavitelia úradov pre núdzové situácie. Ruský letecký úrad Rosaviacia uviedol, že Prigožin bol na zozname cestujúcich. Avšak hneď nebolo jasné, či do lietadla nastúpil.

Súkromné lietadlo Embraer, ktoré sa zrútilo v stredu počas letu z Moskvy do Petrohradu a na zozname jeho pasažierov bol aj zakladateľ ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin, podľa kanálu na komunikačnej platforme Telegram zostrelila ruská protivzdušná obrana v Tverskej oblasti severne od Moskvy. Telegramový kanál Grey Zone, blízky wagnerovcom, to uviedol pred tým, ako ruský letecký úrad Rosaviacia potvrdil zrútenie lietadla. Informuje o tom web BBC.

Kanál Grey Zone tvrdí, že miestni obyvatelia pred pádom lietadla počuli dva výbuchy a na oblohe videli dva biele pruhy. Na palube zrúteného lietadla boli siedmi cestujúci a traja členovia posádky.

Prigožin v júni viedol krátku vzburu proti vedeniu ruských ozbrojených síl.

https://www.bbc.com/news/world-europe-66599733

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. … keď si otvorite ruskú Konsomolskuju Pravdu – kp.ru – a článok s Prigožinom a rolujete clánkom dolu, na konci sa vám automaticky otvorí video prigozinovej haciendy od ruských bezpečnostných služieb, ktoré prigožinovo sídlo navštivili po prigožinovom údajnom puču proti generalite Ruskej armády. Hacienda je to pekná a nemuseľ by sa za ňu hanbiť ani majitel penty slávo slovakia. Na konci videa je virálno až ostentatívno ukázaná kopka petrodolárov a tehličky zlata. Voči obyčajným Rusom zjavná skrivodlivosť. Keď však konsomolskaja pravda, obdoba slovenskej pravdy, teda prestitutného platku napojeného na najpažravejších oligarchov a podpindosnickej elite a kamarátov anglosasov útočí týmto videom na najnižšie ludské pudy počnúc závisťú, je to velmi podozrelé. Časť štátnej moci Ruska chce veľmo oligarchu a vlastenca Prigožina zdiskreditovať. Normálna bezva finta temných oligarchov pošpiniť človeka, ktorý nevyhovuje beštiálným praktikám plundrovania zeme za každú cenu. Rovnako ako drísty nekrotického amerického najvyššieho kovboja a ozembucha o Putinovi, že sa baz vedomia ruského gosudára v Rusku ani lístok nepohne. Štandartné znevažujúce reči emerického klamára.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás