fbpx
REGIÓNYPoprad: Anton Danko sa bude o post primátora uchádzať...

Poprad: Anton Danko sa bude o post primátora uchádzať opäť, má niekoľko priorít

-

Poprad: Anton Danko sa bude o post primátora uchádzať opäť, má niekoľko priorít

Poprad 9. februára (TASR) – Anton Danko sa bude o post primátora najväčšieho mesta po Tatrami uchádzať opäť, na stredajšom tlačovom brífingu potvrdil, že plánuje dokončiť niektoré projekty a zároveň naštartovať nové.

Jednou z jeho priorít je spraviť z Popradu zelenšie mesto a zároveň zrealizovať projekt rekonštrukcie Námestia sv. Egídia. „Centrum potrebuje obnovu, táto téma rezonuje vo verejnosti už viac rokov. Pokiaľ sa nám podarí uspieť v žiadosti o dotáciu z európskych fondov, pretože z vlastných zdrojov si to nebudeme môcť dovoliť, tak by som chcel uskutočniť zásadnú rekonštrukciu námestia,“ uviedol Danko, ktorý v predchádzajúcich voľbách porazil Jozefa Švagerka.

Kandidovať bude ako nezávislý kandidát, plánuje si vytvoriť okolo seba tím ľudí, ktorí sa budú uchádzať o posty poslancov v mestskom zastupiteľstve. „Myslím si, že sa nám veľmi veľa vecí podarilo, ostali niektoré projekty neukončené, najmä pre pandémiu, ale aj pre byrokraciu hlavne v pozemkovom fonde, to sa týka najmä cyklistických chodníkov. Chcem mesto nasmerovať k zelenšej budúcnosti, k zelenej energii, pokračovať vo výstavbe ďalších parkovacích domov a budovať statickú dopravu. Podarilo sa nám zameniť pozemky, takže na sídlisku Juh by mohol byť konečne veľký park. Projekt cyklistických chodníkov je tiež pred dokončením,“ doplnil Danko, ktorý sa rozhodol opäť kandidovať aj na základe pozitívnej odozvy od občanov.

Za svoj najväčší úspech v končiacom sa volebnom období považuje zmenu nastavenia mestského úradu, vybudovanie parkovacieho domu na sídlisku Juh či výstavbu tréningovej hokejovej haly. Pod Tatrami je zatiaľ Danko jediným kandidátom, ktorý oficiálne ohlásil svoju kandidatúru.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás