fbpx
DomácePo Haščákovi bude žalovať štát aj exšéf SIS Vladimír...

Po Haščákovi bude žalovať štát aj exšéf SIS Vladimír Pčolinský

-

Po Haščákovi bude žalovať štát aj exšéf SIS Vladimír Pčolinský

Po podnikateľovi a šéfovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi bude požadovať od štátu odškodné vo forme finančnej kompenzácie aj exšéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský. Uvádza to portál Startitup.

Nominant strany Sme rodina Vladimír Pčolinský bol zadržaný a následne vyše 5 mesiacov držaný vo väzbe pre podozrenie z trestných činov podplácania a prijímania úplatku. Spolu s bývalým námestníkom SIS Borisom Beňom mali údajne prijať úplatok od podnikateľa Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur.

Vinu popiera

Exšéf SIS vinu od začiatku popieral. Na slobodu sa dostal, až po zásahu generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý vo vyšetrovaní zistil vážne pochybenia a na základe paragrafu 363 Pčolinského prepustil.

Pčolinský chce žalovať štát

Vladimír Pčolinský priznal, že chystá žalobu na štát. Rovnako tak spravil aj finančník Jaroslav Haščák. „O detailoch nebudem hovoriť vôbec, ale o tomto ešte nie som rozhodnutý. Musím to s nimi prejsť. Záleží to od viacerých faktorov.

Inšpiroval sa Haščákom?

Rovnako ako Vladimír Pčolinský požaduje odškodné aj finančník Jaroslav Haščák. Ten okrem astronomickej sumy chce od ministerstva spravodlivosti a Generálnej prokuratúry verejne ospravedlnenie. Dôvodom má byť jeho väzobne stíhanie z decembra roku 2020.

Autor: Lukáš Krupa

Zdroj: ereport.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás