NázoryOd začiatku druhej svetovej vojny uplynulo 84 rokov

Od začiatku druhej svetovej vojny uplynulo 84 rokov

-

Od začiatku druhej svetovej vojny uplynulo 84 rokov

BRATISLAVA 1. septembra (SITA) – Svet si dnes pripomína 84. výročie vypuknutia II. svetovej vojny. Ako pripomenul generál a politik Pavel macko, vojská nacistického Nemecka začali 1. septembra 1939 brutálnu okupáciu Poľska.

„Bohužiaľ, od prvého dňa sa k tejto agresii pridal aj slovenský vojnový štát. O 17 dní neskôr napadol Poľsko aj ZSSR vtedajší spojenec nacistického Nemecka a osud Poľska bol spečatený. Vypukla najstrašnejšia vojna v dejinách ľudstva, ktorá si po celom svete vypýtala viac ako 65 miliónov ľudských obetí,“ uviedol Macko.

V tejto súvislosti odmietol Macko akékoľvek úvahy o vystúpení z Európskej únie a NATO. Členstvo v týchto organizáciách je totiž podľa neho základnou podmienkou existencie slobodnej a samostatnej Slovenskej republiky, integrovanej v rodine demokratických krajín. „Európska únia nám dáva priestor pre našu ekonomickú prosperitu a slobodný pohyb v rámci Európy. NATO garantuje našu bezpečnosť. Tí, ktorí chcú vystúpenie z EÚ a NATO, buď nevedia, čo činia, alebo chcú krajinu uvrhnúť do chaosu a izolácie.“ zdôraznil Macko.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. … to je chalanisko, ako cumeľ. Pekného hakenkrojca si namalovaľ, banksterských bratov a oligarchov adoptoval, národ si vycvičil, európu aj s Fordom zjednotil, etnikum nenávidel, s Rusmi zmluvu podpísal, pak ich napadol a nakoniec sa s fenkami otrávil aj odbachol. História podobná súčasnosti čisto náhodná. Len na ten záver si treba ešte chvílu počkať.

  2. Prvého napadli Nemci Poliakov. Tretia svetová začala, keď sa zapojili mocnosti svetového významu. Teda tretieho septembra o jedenástej hodine. Aspoň na papieri.

    Možno by sa malo pripomínať aj veci ktoré viedli k tomuto konfliktu, lebo tak ako RF nenapadla len tak Ukrajinu tak Nemci tiež mali dobré dôvody na v pád do Poľska. A nezabúdajme na tri veľké ponuky Hitlera k mieru, ktoré západ odignoroval a tým spôsobil milióny mŕtvych. Aspoň tu sa západ poučil a miesto vyhlasovania vojny len podporuje svoje bábkové režimy.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás