fbpx
ROZHOVORYNový Čas: Demokrati vznikli podvodom! A kto je podľa...

Nový Čas: Demokrati vznikli podvodom! A kto je podľa neho sobášny podvodník?

-

Nový Čas: Demokrati vznikli podvodom! A kto je podľa neho sobášny podvodník?

Kde sa stala chyba? Expremiér Mikuláš Dzurinda (68) na konci januára triumfálne oznamoval začiatok nového politického projektu.

- reklama -

Z toho o pár týždňov nič nebolo, Dzurindu v ňom na poste lídra vystriedal Eduard Heger (46) a expremiér krajiny sa stal terčom vtipov. Teraz sa snaží otriasť a spustil ďalšiu stranu Modrí. V rozhovore pre Nový Čas Dzurinda opisuje, ako vníma Hegerovo hnutie Demokrati, a ostro kritizuje jeho prechod z OĽaNO.

Pred pár dňami ste oznámili vznik strany Modrí – Európske Slovensko. Deň po vás tak spravil aj Eduard Heger, ktorý prevzal vašu bývalú stranu Modrá koalícia Tú ste však chystali vy s poslancom Miroslavom Kollárom. Ako sa vám na to pozeralo?

– Možno vás prekvapím, ale žiadne emócie som necítil. Ani som sa netešil, ani som sa nezlostil. Zlostil som sa už vtedy, keď som zistil, čo mi štrikujú za chrbtom.

Kedy ste to zistili? Keď ste to oznámili verejnosti?

– Ja som sa pozeral, možnože Miroslav Kollár si myslel, že ja to nevidím, ale ja som to dobre videl. Prvýkrát som si uvedomil, že je to nečestný človek, keď jednostranne bez môjho vedomia zrušil zlučovací snem, ktorý bol zvolaný na 12. februára. My sme sa 27. januára ukázali verejnosti. No tak to v mojej hlave, samozrejme, zasvietili všetky kontrolky, a odvtedy som sa začal lepšie pozerať, a ja som sa vlastne na to dobre pozeral a dobre som to videl už veľa dní pred tým, než sme to vyhlásenie dali. To vyhlásenie sme dali, keď to bolo úplne jasné, že čo sa deje za našimi chrbtami.

Ako ste sa cítili, keď snem strany napokon prebehol náhle po tom, čo Eduard Heger v noci zverejnil status, že odchádza z OĽaNO a pridáva sa k Modrej koalícii, ktorá sa zmenila na jeho Demokratov?

– Bolo mi jasné, že chcú eliminovať efekt našej tlačovej konferencie, to sa v politike stáva. My sme to urobili napoludnie alebo o jednej, ak si dobre pamätám v pondelok, no tak sa splašili, a mysleli si, že vygumujú ten efekt tým, že sa oni takto budú správať.

Už ste si to vyrozprávali s Miroslavom Kollárom, s ktorým ste chceli stranu pôvodne budovať, alebo o to nemáte ani záujem?

– Vybral by som si tretiu alternatívu. Nie je veľmi o čom. Čo mu mám povedať do tváre, že je sobášny podvodník? To nemá veľký význam. Je to klasický sobášny podvodník. Ale ja si nepotrebujem ani uľaviť, ani sa hnevať. Myslím si, že podnety, ktoré ma vedú dnes k tomu, že sa aktivizujem s tými mojimi mladými spolubojovníkmi na Slovensku, majú úplne iný ako osobný charakter. Aj keď som bol mladší, vždy som myslel predovšetkým na Slovensko, aby sme sa vymanili z čiernej diery, aby sme sa postavili ekonomicky na nohy, aby sme zvládli reformy, aby sme sa integrovali do Európskej únie. 

Ako teda na vás pôsobí strana Demokrati, ktorú vedie Heger?

– Na mňa to pôsobí tak, že presne neviem, kto sú slovenskí Demokrati. Zatiaľ sa mi zdá, že viem iba jedno. Že to nebol nápad Eduarda Hegera, ale Igora Matoviča. A to ma tak trošku znepokojuje. Igor Matovič kade chodí, sa tým chváli, pán Heger to nikdy nedementoval. No tak jednoducho treba počkať, čo sa z toho vykľuje.

Pán Heger hovorí o tom, že to je jeho vízia. Neveríte mu?

– Nepôsobí to dôveryhodne. Ak sa nemýlim, je dva roky predsedom vlády, a nikdy o tom nehovoril. Mal všetky páky, všetky možnosti, ako túto víziu nielen sformulovať, ale aj ju z veľkej časti napĺňať. A ja, kde sa dnes pozriem, a začal som vážne konzultácie s odborníkmi zo školstva, z ekonomiky, z financií, zo zdravotníctva, no tak veľmi zle sa mi počúva, čo sa deje napríklad okolo nemocnice Rázsochy.

Nechce sa mi veriť, že je to takto „zmatlané“ a tak bezútešne zabité, tieto Rázsochy. Kde sa pozriem, tam je to prosto zlé. Otvorím dnes ráno médiá, tak počúvam, že v polícii sa idú pozabíjať, NAKA verzus inšpekcia a inšpekcia verzus NAKA. Vrátim sa zo zahraničia, počujem, že Fico publikuje nahrávky, ktoré v živote nemal počuť. Nestačím sa čudovať, v akej krajine som sa to sám ocitol.

Celý rozhovor nájdete:

https://www.cas.sk/clanok/2779815/dzurinda-exkluzivne-pre-novy-cas-demokrati-vznikli-podvodom-a-kto-je-podla-neho-sobasny-podvodnik/

Zdroj: Nový Čas

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás