fbpx
- Reklama -
DomáceNárodná kriminálna agentúra dnes ráno zadržala šéfa Úradu inšpekčnej...

Národná kriminálna agentúra dnes ráno zadržala šéfa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa (aktualizované)

-

Národná kriminálna agentúra dnes ráno zadržala šéfa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa (aktualizované)

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Foto: TASR – Pavol Zachar

Szabó sa riaditeľom Úradu inšpekčnej služby stal v apríli 2019.

Nominovala ho vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková na základe odporúčania parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Szabó viedol inšpekciu ako jej dočasný šéf už od jesene 2018. Podľa našich informácií ho dnes zbalila NAKA, okrem neho mali byť zadržaní aj ďalší policajti.

- reklama -

Szabó bol jeden z účastníkov nedávneho kontroverzného tajného stretnutia vysokopostavených politikov v SIS.

Bratislava 3. júna (TASR) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok zadržala riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa. Dôvodom sú obvinenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupcie. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) Dalibor Skladan.

Korupčná trestná činnosť mala spočívať „v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne vo výške 20.000 eur“, priblížil Skladan. Polícia zadržala jednu osobu, celkovo sú obvinení traja ľudia.

Szabó pôsobí ako riaditeľ inšpekcie od roku 2018. Najskôr bol do funkcie vymenovaný dočasne, v roku 2019 uspel aj v riadnom výberovom procese.

Riaditeľ inšpekcie bol jedným z účastníkov nedávneho tajného stretnutia vysokopostavených politikov v Slovenskej informačnej službe.

Zdroj: pluska.sk, TASR

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás