DomáceNaďovi a jeho družine nedovolili vystúpiť na proteste. Napriek...

Naďovi a jeho družine nedovolili vystúpiť na proteste. Napriek tomu sa cítia byť ,,revolučnou“ silou

-

Naďovi a jeho družine nedovolili vystúpiť na proteste. Napriek tomu sa cítia byť ,,revolučnou“ silou

DEMOKRATI: Demokratom nedovolili vystúpiť na proteste proti krokom vlády, protest napriek tomu podporujú

BRATISLAVA 8. decembra (SITA) – Demokratom nedovolili vystúpiť na proteste proti krokom vlády Roberta Fica (Smer-SD), ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 7. decembra. Uviedol to na svojej sociálnej sieti predseda Demokratov Jaroslav Naď. Organizátori protestu, a to hnutie Progresívneho Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a Sloboda a Solidarita sa podľa jeho slov dohodli, že to Demokratom neumožnia. „Konkrétne to teda zablokovala jedna z týchto strán. Akokoľvek ste sa včera nechápavo na mňa pozerali, je to tak a nerozumiem tomuto detinskému správaniu ani ja. Ale že vôbec. Boli sme tam, okrem mňa aj Edo Heger, Ďuri Šeliga, takmer celé predsedníctvo, bývalí poslanci. Jednoducho kopec nás Demokratov a kopec našich voličov. Lebo tak je to správne,“ vyhlásil Naď s tým, že politikárčenie im nezabráni v tom, aby podporovali protesty.

Najlepšie by podľa Naďa bolo, aby bol protest jeden spoločný, na ktorom sa zúčastnia všetky strany opozície, občianskej spoločnosti a kultúrnej obce. „Musíme spoločne Ficovi ukázať, že mu to neprejde, musí sa báť zjednotenej sily ľudí,“ dodal Naď s tým, že sa Demokrati budú zúčastňovať na protestoch a budú ich podporovať výzvami aj osobne. „Verím, že zdravý rozum zvíťazí a toto hranie sa na vlastných piesočkoch už definitívne skončí. Ide o všetko a spojiť treba všetky sily,“ uzavrel Naď.

Vo štvrtok 7. decembra sa uskutočnil na Námestí slobody protest, ktorý organizovala opozícia, a to hnutie Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a strana Sloboda a Solidarita. Tisícky ľudí prišli protestovať proti vláda Roberta Fica (Smer-SD) a proti rozhodnutiu zo stredy 6. decembra, ktorým vláda navrhla zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý dohliadal na vyšetrovanie závažných káuz z predchádzajúcich vlád Smeru.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás