NázoryNaď, ktorý je odchovaný v Smere, dnes ukazuje na...

Naď, ktorý je odchovaný v Smere, dnes ukazuje na iných, v akých stranách v minulosti figurovali

-

Naď, ktorý je odchovaný v Smere, dnes ukazuje na iných, v akých stranách v minulosti figurovali

BRATISLAVA 26. augusta (SITA) – Poslanec Miroslav Suja kandidujúci za hnutie Republika, kde je i podpredsedom, v minulosti kandidoval v župných voľbách za stranu Most-Híd. Išlo o voľby v roku 2009 a Suja kandidoval v Banskobystrickom kraji, tvrdí na sociálnej sieti poslanec a bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati). Pripomenul i to, že daná strana bola známa svojimi prozápadnými a liberálnymi postojmi a podporou pre aktivity mimovládnych organizácií i blízke vzťahy s USA. „Mimochodom, len na okraj, ako si mohol Most-Híd zobrať na svoju kandidátku v BB kraji dobre známeho poskoka mafiána Černáka, to je mi tiež veľkou záhadou…,“ pozastavil sa Naď v statuse. Položil tiež otázku smerom k Sujovi, či sa v Moste-Híd cítil rovnako, ako predseda Republiky Milan Uhrík v SDKÚ.

Naď totiž zverejnil na sociálnej sieti aj informáciu, že predseda hnutia Republika Milan Uhrík bol v minulosti nielen aktívnym členom prozápadnej mládežníckej organizácie strany SDKÚ Nová Generácia, ale aj priamo členom SDKÚ. Ako dôkaz priložil časť zoznamu členov SDKÚ, mená ostatných členov rozmazal z dôvodu ochrany súkromia. Uhrík sa najprv pre Aktuality.sk na margo svojho členstva v mládežníckej organizácii SDKÚ vyjadril, že spolužiaci ho presvedčili, aby išiel s nimi, bol však iba na dvoch – troch stretnutiach a potom zistil, že tam absolútne nepatrí. Označil to za „študentský krok vedľa“, ktorý mu pomohol otvoriť oči. Následne zaslal médiám stanovisko, v ktorom už nehovorí o študentskom kroku vedľa, ale, naopak, píše, že to nebola chyba a nehanbí sa za to. Podľa neho išlo o skúsenosť, za ktorú je dnes vďačný, pretože bez nej by možno nikdy nedospel k názorom, ktoré má dnes. Preto podľa svojich slov nikdy neodsudzoval ľudí, ktorí pred desaťročím zmenili svoje myslenie a pohľad na svet.

Strana Most-Híd sa ohradila voči Naďovým tvrdeniam, podľa jej predsedu Lászlóa Sólymosa Suja nikdy nebol členom strany. Vo svojom stanovisku poukázal na to, že banskobystrická organizácia ich strany v predmetných župných voľbách kandidovala v koalícii so Stranou zelených, a Suja bol jej kandidátom, nie kandidátom Mostu. „Exminister, ktorý sám seba považuje za demokrata, by sa namiesto šírenia dezinformácií mal držať faktov. Aj v kampani. Pán Jaroslav Naď by sa mal zamyslieť aj nad dôsledkami svojich nepodložených a zavádzajúcich vyjadrení,“ odporučil bývalému ministrovi obrany Sólymos. Dodal, že nevie, ako by takéto „odhalenie“ mohlo pomôcť Demokratom. „Myslím si, že tým pomáha hlavne strane Andreja Danka, do ktorej niektorí členovia strany Republika prejdú,“ myslí si predseda Mostu a dodáva, že takáto činnosť bývalého ministra Igora Matoviča je škodlivá pre demokratické proeurópske strany.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás