fbpx
- Reklama -
DomáceNa samit NATO ako komparz si idú urobiť výlet...

Na samit NATO ako komparz si idú urobiť výlet Čaputová s Korčokom

-

Na samit NATO ako komparz si idú urobiť výlet Čaputová s Korčokom

Bratislava 13. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) v nedeľu odcestuje do Bruselu. Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú tam bude sprevádzať na pondelkovom (14. 6.) samite Severoatlantickej aliancie (NATO). TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.


      „Od samitu očakávame viaceré dôležité politické rozhodnutia, predovšetkým spustenie procesu revízie Strategickej koncepcie NATO z roku 2010. Bezpečnostné prostredie v Európe, ale aj vo svete sa medzičasom zásadným spôsobom zmenilo a Severoatlantická aliancia musí reagovať, aby bola aj naďalej nespochybniteľnou zárukou bezpečnosti pre 30 členských krajín. K tomu potrebujeme predovšetkým politickú jednotu a súdržnosť spojencov, ale rovnako tak aj nevyhnutné vojenské spôsobilosti,“ vyhlásil minister.


      Ako doplnil rezort, výstupy samitu majú reflektovať na niekoľkomesačné diskusie spojencov o tom, ako posilniť politickú jednotu a konzultácie spojencov, kľúčovú úlohu Aliancie v oblasti odstrašenia a kolektívnej obrany, ale aj spoluprácu s partnerskými krajinami.

- reklama -


      V centre pozornosti bruselského samitu je ambiciózny plán adaptácie NATO do roku 2030. Návrhy na zlepšenie pripravenosti Aliancie na meniace sa hrozby sa týkajú aj zvýšenia odolnosti voči hybridným aktivitám cudzích štátov, ako aj udržania technologickej prevahy či zintenzívnenia reakcie NATO na klimatickú zmenu.


      Samit NATO sa poslednýkrát uskutočnil v roku 2019 v Londýne.  

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás