fbpx
ZahraničnéNa Moskvu a Kurskú oblasť zaútočili ukrajinské bezpilotné lietadlá

Na Moskvu a Kurskú oblasť zaútočili ukrajinské bezpilotné lietadlá

-

Na Moskvu a Kurskú oblasť zaútočili ukrajinské bezpilotné lietadlá

BRATISLAVA 1. septembra (SITA) – Ukrajinské bezpilotné lietadlá opäť zaútočili na ruskú metropolu Moskva a Kurskú oblasť hraničiacu z Ukrajinou. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ruských predstaviteľov.

Moskovský starosta Sergej Sobianin uviedol, že protivzdušná obrana zostrelila v noci na piatok bezpilotné lietadlo blížiace sa k hlavnému mestu Ruska. Podľa neho neboli hlásené žiadne obete ani škody. Medzitým v Kurskej oblasti v piatok v skorých ranných hodinách ukrajinské bezpilotné lietadlo zaútočilo na mesto Kurčatov. Podľa gubernátora oblasti Romana Starovojta dron zasiahol neobytnú budovu a poškodil jej fasádu.

V Moskve museli v dôsledku útoku bezpilotných lietadiel opäť pozastaviť prevádzku tamojších letísk. V piatok ráno boli dočasne obmedzené lety z letísk Vnukovo, Domodedovo a Žukovskij, pričom 14 lietadiel museli presmerovať na iné letiská.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-01-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás