fbpx
ROZHOVORYĽuboš Blaha: Pevne verím, že sa Slovensko zmobilizuje

Ľuboš Blaha: Pevne verím, že sa Slovensko zmobilizuje

-

Ľuboš Blaha: Pevne verím, že sa Slovensko zmobilizuje

Sedemdesiatdeväť poslancov Národnej rady SR včera definitívne odobrilo  „Dohodu o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických“, ktorú v ten istý deň vo večerných hodinách ratifikovala aj hlava štátu. O pomeroch v Národnej rade SR pred samotným hlasovaním porozprával podpredseda Smeru-SD a poslanec NR SR Ľuboš Blaha.

Vo Vašom FB profile ste tvrdili, že tesne pred hlasovaním mala istá časť koaličných poslancov problém za ňu zahlasovať. Prečo podľa Vás nakoniec zmenili svoj pôvodný postoj?

V kuloároch sa spomínajú najmä poslanci Sme rodiny. V deň, kedy sa o Dohode malo rokovať, prišla správa o opätovnom obvinení Vladimíra Pčolinského, brata, resp. manžela dvoch poslancov Sme rodiny. Keďže sme na to upozornili, rodina Pčolinských už nemohla hlasovať za, lebo by to bolo podozrivé. Hlasovali proti, a tak bolo treba nájsť iných, čo zahlasujú za. Nesedeli im počty. Boris Kollár sa chcel zdržať, lebo si myslí, že tým zakryje ďalšiu zradu na Slovákoch zo strany Sme rodiny. A tak uhovoril svojho poslanca Linharta a všetko možné mu nasľuboval, aby hlasoval za, hoci celý čas chcel hlasovať proti. Nakoniec rozhodli hlasy Sme rodiny, Boris Kollár to tak sľúbil, ide mu o slobodu, tak urobí všetko pre to, aby poslúchal. Ale nešlo len o poslancov Sme rodiny, spomína sa aj prípad poslanca OĽaNO Giymesiho, ktorého do hlasovania za dohodu tlačil minister Naď, ktorý ho môže pripraviť o mandát. Osobne si myslím, že po tejto zrade Borisa Kollára jeho Sme rodina padne na 4 percentá a už sa z toho nikdy nevyhrabe. Dobre mu tak, Judášovi.

Ktorí poslanci koalície chceli zo začiatku hlasovať proti tejto Dohode?

Hovorilo sa o viacerých poslancoch Sme rodiny a OĽaNO, nakoniec až na malé výnimky hlasovali všetci za dohodu.

S obsahom Dohody mal veľký problém aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ako vnímate osobné útoky voči jeho osobe zo strany niektorých členov koalície?

Keď zvolili Maroša Žilinku, mysleli si, že im bude slúžiť. Ako Lipšic. Že bude skákať, ako oni pískajú, zatvárať Smerákov a robiť to, čo mu nakážu. Ukázalo sa, že Maroš Žilinka je nestranný a že mu záleží len na zákonnosti, nie na politických vendetách vládnej koalície. Znenávideli ho a chcú sa ho zbaviť. Poslednou rozbuškou bola okupačná dohoda s USA, kedy im generálny prokurátor predložil nepriestrelnú právnu argumentáciu, ktorá jasne potvrdila, že Dohoda je nevýhodná, protiústavná a nebezpečná. Odvtedy naňho dennodenne hádžu špinu, že je ruský agent a že má politické ambície a podobne. Oni majú takúto mentalitu. Ak nie si s nimi, tak ťa nenávidia – my v Smere to poznáme. Ak im neslúžiš, tak ťa chcú zlikvidovať. Mentalita mafie. Toto tu dnes vládne. Ale Žilinku nezastrašia, zjavne disponuje niečím, čo oni nepoznajú, a to je odbornosť a česť.

Ako hodnotíte vyjadrenia koalície na tlačových konferenciách tesne po hlasovaní?

Spáchali vlastizradu a vedia to. Srší im to z očí. Dejiny na nich budú spomínať asi ako na Šaňa Macha a Vojtecha Tuku. Tárajú dve na tri, nadávajú na Smer a ešte sa aj vytlieskavajú. Čo iné im ostáva okrem nenávisti voči nám? Ale už sa nikdy nebudú môcť prejsť len tak po ulici bez toho, aby mamičky neukazovali svojim deťom – pozri sa na toho vlastizradcu, kvôli nemu nás okupujú Američania, fuj. O dva roky drvivá väčšina z nich už nebude v politike, ale na čele budú mať ten biľag navždy vrytý – zradili Slovensko a znásilnili slovenský národ.

Otázka na záver. Ste presvedčený, že prípadné vypísanie referenda ohľadom vypovedania Dohody bude úspešné?

Pevne verím, že Slovensko sa zmobilizuje. Dve tretiny Slovákov tu podľa prieskumov nechcú mať amerických vojakov – je to na ľuďoch. Ak to neostane pri frflaní v obývačke pred telkou, referendom vieme americkú okupáciu zvrátiť.

Zhováral sa: Matej Mindár

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Zabudol dodať, že väčšina tých zradcov bude bude musieť naveky odísť z územia, ktoré zapredali Americkému fašizmu, kde sa má tak dobre zomierať

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás