fbpx
ZahraničnéJe neuveriteľné, čím sa teraz zaoberajú v Holandsku. Vari...

Je neuveriteľné, čím sa teraz zaoberajú v Holandsku. Vari si liberáli z „krajiny tulipánov“ a Vatikánu prestali rozumieť?

-

Je neuveriteľné, čím sa teraz zaoberajú v Holandsku. Vari si liberáli z „krajiny tulipánov“ a Vatikánu prestali rozumieť?

Holandsko už nebude do Vatikánu bezplatne dodávať kvety na Veľkú noc 

      Amsterdam 27. januára (TASR) – Holandskí pestovatelia kvetov po 35 rokoch ukončia tradíciu dodávania bezplatnej kvetinovej výzdoby pre Vatikán, ktorou sa počas veľkonočných sviatkov tradične ozdobovalo Námestie svätého Petra v Ríme. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.


      Paul Deckers, doterajší šéf projektu s názvom „Kvety pre pápeža“, pre holandskú tlačovú agentúru ANP tento krok zdôvodnil tým, že po dvoch rokoch pandémie  sa už na tento účel nepodarilo nájsť sponzorov.


      DPA pripomína, že z dôvodu pandémie nového koronavírusu Námestie svätého Petra už posledné dva roky kvetmi vyzdobené nebolo.


      Do Ríma posielali predtým z Holandska každoročne pred Veľkou nocou kamióny s tisícami tulipánov, narcisov, ruží a hyacintov. Následne 30 zamestnancov v priebehu jedného dňa vyzdobilo celé  námestie pred Bazilikou svätého Petra. Pápež sa tiež počas tradičného požehnania Urbi et Orbi (Mestu a svetu) vždy poďakoval i za doručené kvety.


      Samotnému Deckersovi sa v minulosti za kvety poďakovali osobne traja pápeži – Ján Pavol II., Benedikt XVI. a František, ktorý mu v roku 2015 udelil i vyznamenanie.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás