fbpx
ZahraničnéIzraelský prezident poprial Putinovi šťastný Nový rok. Dohodli sa...

Izraelský prezident poprial Putinovi šťastný Nový rok. Dohodli sa na uržiavaní vzájomných kontaktov

-

Izraelský prezident poprial Putinovi šťastný Nový rok. Dohodli sa na uržiavaní vzájomných kontaktov

Moskva 24. decembra (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin v piatok telefonicky hovoril so svojím izraelským náprotivkom Jicchakom Herzogom o množstve záležitostí viažucich sa k bilaterálnej spolupráci medzi oboma krajinami. Informovala o tom tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na Kremeľ.


      „Prezidenti si navzájom popriali šťastný Nový rok a diskutovali o viacerých naliehavých témach vzťahujúcich sa na bilaterálnu kooperáciu, najmä v oblasti humanitárnej pomoci,“ uvádza sa vo vyhlásení kancelárie ruského lídra.


      Podľa tlačovej služby Kremľa sa osobitná pozornosť venovala „spoločnému cieľu, ktorým je zachovanie historickej pravdy o druhej svetovej vojne, ako aj obrana pred pokusmi o revíziu jej výsledkov. Lídri oboch krajín sa dohodli na udržiavaní vzájomných kontaktov,“ uvádza sa v komuniké Moskvy.


      Ruský prezident nedávno poprel, že plánuje zaútočiť na Ukrajinu, avšak rozšírenie NATO o Ukrajinu a rozmiestnenie zbraní na jej území považuje za „červenú čiaru“. Ako pokračoval, Minské dohody sú jedinou možnosťou riešenia konfliktu v Donbase, Ukrajina ich však podľa neho nechce dodržiavať.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás