fbpx
DomáceHrubala opísal "ťažký" život sudcu. Zrejme aj vďaka jeho...

Hrubala opísal „ťažký“ život sudcu. Zrejme aj vďaka jeho opisu dnes vieme, že kvalita v mnohých rohodnutiach je na bode mrazu (pozn. samozrejme nechceme sa dotknúť poctivých sudcov)

-

Hrubala opísal „ťažký“ život sudcu. Zrejme aj vďaka jeho opisu dnes vieme, že kvalita v mnohých rohodnutiach je na bode mrazu (pozn. samozrejme nechceme sa dotknúť poctivých sudcov)

Bratislava 25. decembra (TASR) – Presun celého Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) do Pezinka a zrušenie jeho pracoviska v Banskej Bystrici neprichádza do úvahy ani v strednodobom časovom horizonte. Pre TASR to uviedol predseda ŠTS Ján Hrubala.


      „Dôvod je jednoduchý. Každý z nás pojednáva v priemere polovicu našich pracovných dní. Samozrejme, práca sudcu je nielen o pojednávaní, ale aj o štúdiu spisu a písaní rozhodnutí, musíme však mať kde pojednávať,“ priblížil Hrubala. Budovu v Pezinku podľa jeho slov nevedia „nafúknuť“ a zatiaľ ani prestavať spôsobom, že by tam bolo osem pojednávacích priestorov.


      „Dnes sú štyri v Pezinku a tri v Banskej Bystrici, kde bez problémov vieme pojednávať aj v priestoroch budovy Ústavu Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorá je oproti súdu. Osvedčila sa aj spolupráca s Justičnou akadémiou v Pezinku, ktorá nám v prípade potreby ‚požičiava‘ veľkú sálu,“ dodal šéf ŠTS.


      Vlani presunuli rozhodovanie o väzbách z Banskej Bystrice do Pezinka. „Nebolo to prioritne o tom, že je v Pezinku sídlo súdu, i keď týmto presunom sa zjednodušila aj logistika celého procesu. Išlo hlavne o rozšírenie počtu službukonajúcich sudcov a aj o ich prirodzenú obmenu – nie preto, že by to ‚starí bystrickí sudcovia‘ robili zle, ale preto, lebo to niektorí robili už viac ako desaťročie,“ podotkol Hrubala.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás