fbpx
NázoryDušan Piršel: Kto je skutočným problémom našej krajiny

Dušan Piršel: Kto je skutočným problémom našej krajiny

-

Dušan Piršel: Kto je skutočným problémom našej krajiny

Skutočný problém našej  krajiny sme aj my občania, stav nášho vzdelania, egocentrizmu, charakteru  deformovaného klientelistickým a korupčným myslením.

A tiež malého sebauvedomenia a malej zdravej sebadôvery a odhodlania niečo so životom robiť a nie len sa viezť.

Záchrana a budúcnosť tejto krajiny nie je len v politikoch ale v zobudení sa nás, občanov Slovenska. V priznaní si vlastných chýb a v odhodlaní so sebou niečo urobiť.

Aby sme mohli mať sebaúctu a zažiť konečne dobrý pocit nie z plných žalúdkov a konzumu ale práve z tej sebaúcty a pocitu, že sa na život pozeráme správne.

Aby sme tých pohrobkov, nacionalistov a extrémistov rozoznali a odmietli.

Aby sme dali konečne šancu iným. Slušným, charakterným a konsenzuálnym politikom, ktorí nerozmýšľajú v antagonizmoch a triedach, ale so zreteľom na každého občana tejto krajiny a so zreteľom na dobré renomé a pozíciu našej krajiny v otvorenom svete.

Slovensko sa môže zmeniť, len keď my sami sa zmeníme. Keď budeme aktívni, vstúpime do verejného priestoru, nebudeme čakať, že niekto niečo za nás vyrieši alebo vybojuje.

Som presvedčený, že  úlohou každého občana je , aby sa v tejto dobe chaosu a hmly naučil správne rozlišovať  dobré od zlého, nerobiť ľahké kompromisy a byť verný pravde za každých okolností .

Týka sa to politiky, verejného i osobného života.

Veľmi si želám, aby všetky naše deti mohli žiť v slušnej krajine, ktorá sa stará o najslabších, ktorá oceňuje kreativitu mladých, a starším umožní dôstojnú starobu.

V žiadnom prípade teda nemáme utekať zo Slovenska, nemáme odísť do vnútornej emigrácie, máme tu zostať a svojím aktívnym postojom kultivovať prostredie okolo nás.

Ak chceme zmeniť našu krajinu k lepšiemu, ak chceme naďalej zostať súčasťou kultivovaného demokratického sveta, máme len jednu možnosť.

Musíme ísť 30. septembra voliť. Voliť rozumom a nie emóciami. S rozumom pre mňa znamená aj voliť väčšiu istotu a stabilitu.

Problém však  vidím v tom , že len ťažko sa odosobniť od súčasných emócií, keď sme obrazom aj zvukom vťahovaní do predvolebného mlynčeka a aj politici aj my diváci sme už veľmi unavení zo všetkých tých cirkusov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás