fbpx
Top udalosťDefinitívne sa ukázala: U Čurillu Čaputovej nevadí obvinenie, Aláča...

Definitívne sa ukázala: U Čurillu Čaputovej nevadí obvinenie, Aláča (šéfa SIS) postavila mimo službu

-

Definitívne sa ukázala: U Čurillu Čaputovej nevadí obvinenie, Aláča (šéfa SIS) postavila mimo službu


Prezidentka Čaputová dočasne pozbavila riaditeľa SIS Aláča výkonu štátnej služby

Michal Aláč čelí obvineniu v prípade Rozuzlenie.

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok rozhodla o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby riaditeľa SIS Michala Aláča. S jeho nomináciou do funkcie v minulosti súhlasila strana Borisa Kollára Sme rodina, neskôr však tvrdila, že Aláč nebol nominant Sme rodina.

Polícia vzniesla voči Michalovi Aláčovi minulý týždeň obvinenie za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. S obvinením sa stotožnili dozorujúci aj službukonajúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Podľa zákona č. 73/1998 Z. z. sa príslušník Slovenskej informačnej služby musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby a je dôvodne podozrivý, že spáchal trestný čin,“ informuje hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Podľa jeho slov boli tiedo dôvody naplnené, keďže uvedených trestných činov sa podľa vyšetrovateľa mal Michal Aláč dopustiť v priamej súvislosti s výkonom funkcie riaditeľa SIS, jeho ponechanie vo výkone štátnej služby by ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby, ktorým je efektívne fungovanie domácich a zahraničných partnerských vzťahov založených na vzájomnej dôvere. V takomto prípade vedie SIS jej námestník.

„Rovnaký postup uplatnila prezidentka aj v minulosti v prípade obvinenia vtedajšieho riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského,“ pripomenul Strižinec.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 Komentáre

  1. … podnikateľský panghart a sorošov nacistický via juristúd progresívec dočasne odstavil šéfa sis p. Aláča. Gratulejšn narkózáckým ofciam ku zvoleniu mafiánskej protištátnej konkubíny, pelešiacej sa v progresívnej nenávisti ku spravodlivosti, pravde, sovietom, milujúcu kapitalistickú chudobu, nebojácnosť v umieraniu a elitárský nákup eseťáckých jachiet usáckej demogracie. Do dvoch rokov na východe usalašené progresivistické ofce ohúrené beštiami z bruseľu mašírujú na banderovskú frontu. Rozhodnutie tejto kapitalistickej konkubíny nieje treba rešpektovať. Od zvolenia nadpoľovičnej vätšiny oprávnených voličov Slovenska má táto kobercová múmia tak ďaleko ako bruseľská srvátka ku mlieku v žlaze slovenskej kravy.

  2. A tak som si spomenula na status študenta gymnázia Emila Hodála:
    “Tak Čaputová vyhrala a prvé, čo spraví, je, že zatočí s opicami a antisemitmi, ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!!”🤢

    Ešte raz: „NECH SKAPE SLOVENSKÁ ŠTÁTNOSŤ A SAMOSTATNOSŤ!“🤢

    • Táto krava ušla z Maďarského kravina a zatúlala sa Slovensko a svojou špinavou papulou vypúšťa jedovaté pluvance.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás