DomáceDANKO: Predseda SNS pripravuje žaloby na opozičných politikov a...

DANKO: Predseda SNS pripravuje žaloby na opozičných politikov a médiá, ktoré „špinili jeho meno“ v prípade autonehody

-

spot_img

DANKO: Predseda SNS pripravuje žaloby na opozičných politikov a médiá, ktoré „špinili jeho meno“ v prípade autonehody

BRATISLAVA 13. marca (SITA) – Policajti, ktorí vyšetrovali dopravnú nehodu predsedu Slovenskej národnej strany a podpredsedu parlamentu Andreja Danka nedostali trest, ale výčitku. Danko tvrdí, že v prípade jeho autonehody je prítomná demagógia a dodal, že za normálneho priebehu, keby išlo o obyčajného človeka, nehoda je do týždňa vyšetrená s tým, že by vodič dostal pokutu. „Teraz zistili, že semafor bol funkčný, bol ohnutý. Škandalizácia na moju osobu bola nutná, prešetrovali to ako trestný čin. Nepoznám detaily tých vecí. Pokiaľ mám informácie, aj mediálne, nikto nejaké tresty nedostal tak, ako to prezentujete. Keby to nebol Andrej Danko, do týždňa je to dolu zo stola,“ uviedol to v relácii Kreslo pre kandidáta televízie JOJ 24.

Zároveň informoval, že pripravuje žaloby na lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča a predsedu strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka za to, čo „natrepali“ a na médiá, ktoré „špinili jeho meno“ v prípade autonehody. Danko taktiež zdôraznil, že išlo o škodovú udalosť a v tom prípade mohol z miesta odísť.

Vyšetrovanie dopravnej nehody podpredsedu parlamentu Andreja Danka by mohlo byť ukončené na budúci týždeň. V diskusnej relácii Na telo televízie Markíza v nedeľu 3. marca to povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). „Zodpovednosť aj voči pánovi Dankovi bude vyvodená,“ uviedol Šutaj Eštok s tým, že ukončenie vyšetrovania udalosti je otázka dní. Minister zároveň potvrdil, že policajti, ktorí mali Dankovu nehodu na starosti, dostali od vedenia takzvanú výčitku. „Výčitka je najnižší možný trest, aký sa dá urobiť, nezapisuje sa do žiadneho registra,“ povedal minister. Podľa neho bude v súvislosti s vyšetrovaním nehody zverejnený aj protokol. „My ten protokol nemáme problém zverejniť,“ doplnil Šutaj Eštok.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás