fbpx
DomáceDanko predpovedá, kto by mal byť premiérom

Danko predpovedá, kto by mal byť premiérom

-

Danko predpovedá, kto by mal byť premiérom

BRATISLAVA 27. augusta (SITA) – Slovenská národná strana (SNS) nepôjde do vlády s hnutím Republika, uviedol v diskusnej relácii TV Markíza Na telo predseda národniarov Andrej Danko. Predseda Republiky Milan Ukrík si podľa Danka sám pod sebou píli konár, a verí, že SNS pôjde do vlády so stranami Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Predseda SNS tiež tvrdí, že tieto dve strany sú dohodnuté na tom, že budúcim premiérom bude predseda Hlasu Peter Pellegrini.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík nevedel odpovedať, či by jeho strana vstúpila do koalície s Hlasom, poznamenal však, že opakovane uvádza, že to pre nich nie je želaný partner. Naopak, hnutie Progresívne Slovensko (PS) označil za prirodzeného partnera pre liberálov. Zároveň sa ale nechcel vyjadrovať k tomu, akým premiérom by mohol byť predseda progresívcov Michal Šimečka, poukázal však na to, že mu chýbajú skúsenosti.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás