fbpx
NázoryBeňová upratala Kočnerovho Sulíka

Beňová upratala Kočnerovho Sulíka

-

Beňová upratala Kočnerovho Sulíka

Po podpísaní memoranda a oznámení o spoločnom zostavení vlády medzi medzi Smerom, Hlasom a SNS sa liberálom a bývalému hlavnému prúdu zrútil svet. Jedným z tých, ktorí vypenili je aj šéf SaS Richard Sulík. Monika Beňová ho uzemnila jediným statusom.

V utorok 10. októbra, po rokovaní predsedníctva strany Hlas-SD vystúpil pred médiá Peter Pellegrini, ktorý oznámil, že strana už bude v rokovaniach o zostavovaní vlády pokračovať iba so Smerom a SNS. O deň neskôr, v stredu už  podpísali Andrej Danko, Robert Fico a Peter Pellegrini memorandum o porozumení. Dohodli sa na podpise koaličnej zmluvy a o prerozdelení pozícií. Sociálne siete ihneď vybuchli a kŕmili ľudí „zaručenými“ menami budúcich ministrov.

Do zverejnenia týchto informácii, bol Pellegrini obľúbencom rôznych denníčkov a liberálni politici sa len predbiehali v nápadoch, ako stranu Hlas-SD stiahnuť na svoju stranu

PS a spol. obišli s dlhým nosom

Medzi stranami, ktoré si sadnú do radov opozície, je aj strana SaS. Jej predseda Richard Sulík zverejnil status, v ktorom rozhodnutie Petra Pellegriniho ostro kritizuje.

„Peter Pellegrini síce podpísal memorandum o porozumení, ale ja mu teda nerozumiem ani trochu. V mojom svete by som neváhal ani sekundu, aby som ľuďom ukázal, že sa im oplatilo dať mi hlas. Že moja strana nie je len metastáza Smeru, ktorá bola vopred určená na splynutie. Aby som ukázal, že dokážem nastaviť kurz krajiny k lepšiemu, že dokážem byť súčasťou vlády bez obskúrnych figúrok a ľudí kryjúcich kradnutie,“ poťažkal si Sulík a dodal, že je Pellegriniho právo ísť do koalície so Smerom a SNS.

„My sme sa pokúšali tomuto predísť a zlomiť ho na koalíciu s PS, KDH a SaS. Aby sa nevrátil Fico, aby sme držali prozápadný kurz Slovenska, aby sme nemuseli riešiť, ktorou ministerskou stoličkou uplatia Tarabu. Nevyšlo to. Bola reálna šanca? To vedia len v Hlase. Myslím si, že to za ten pokus stálo,“ pokračoval šéf SaS, ktorý  jednoznačne ocenil prácu PS a KDH v snahe o získanie Hlasu na svoju stranu.

„Výsmech kolegov z iných strán, ktorí buď nič nerobili, alebo práve vďaka ich prepadnutým hlasom mohla „koalícia temna“ vzniknúť, považujem za vyslovene smiešny. Teraz nás čakajú 4 roky tvrdej opozičnej práce. Už prvé zoznamy možných ministrov ukazujú, že bude na čo upozorňovať verejnosť a proti čomu bojovať v parlamente,“ dodal Richard Sulík.

Beňová ho v momente zrušila

Na jeho slová okamžite reagovala Monika Beňová. „Richard Sulík je naštvaný, lebo vzniká jediná vláda, z ktorej nemôže vystúpiť. A vlastne to je aj jediný “naratív”, ktorý sa s SAS či SASKOU väčšine ľudí spája,“ napísala na Facebooku europoslankyňa.

Krátko po oznámení dohody medzi Smerom, Hlasom a SNS ešte napísala„Michal Šimečka musí tiež zvládnuť porážku dôstojne. Povolebné vyhlásenia o Ficovi a Ficovi a Ficovi nie sú dobrým vstupom do slovenskej politiky. Bude len ďalším I. Matovičom. Voľby skončili, strany sa rozhodli s kým chcú spolupracovať. Tak už nebuďte tragickí a vyrovnajte sa s tým. A úprimne, čo by vlastne spájalo v koalícii PS a KDH? Opäť len “Fico”? Koľko by taká spolupráca strán s absolútne odlišným hodnotovým “kompasom” vydržala? Veď KDH nebolo ani nikdy schopné verejne sa k takejto koalícii prihlásiť.“

Článok vyšiel na: www.hlavndennik.sk. Autor článku: Ivan Mihale

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás