ROZHOVORYAndrej Danko: Robert Fico by bol dobrým prezidentom

Andrej Danko: Robert Fico by bol dobrým prezidentom

-

Andrej Danko: Robert Fico by bol dobrým prezidentom

SNS je povinná snažiť sa o veľkú koalíciu v opozícii, hovorí v rozhovore pre Veci verejné predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Chcel by som sa Vás spýtať na prieskum agentúry Polis, neviem, či ste to zachytili. V tomto prieskume obľúbenosti politikov ste sa umiestnili na štvrtom mieste, pričom Vám údajne dôveruje necelých 20 percent účastníkov tohto prieskumu. Čo si myslíte o takomto výsledku prieskumu? Cítite podporu od občanov?

Tých prieskumov je každý deň toľko, že človek to aj prestáva vnímať. Je zaujímavé, ako v tom prieskume môže mať Drucker s politickou stranou Dobrá voľba 3,5 percenta. Čo prieskum, to nejaké čísla. Ja sa snažím robiť od rána do večera, komunikovať veci, ktoré sú identické s našimi témami a hodnotami, ktoré zastáva strana. Tak ako som prvé roky venoval tomu, aby som sa poučil aj z chýb, ktoré som politicky urobil, tak teraz sa snažím viac zameriavať na komunikáciu vecí, aby ľudia videli, ako sú možno aj niektorými médiami klamaní.

Cez víkend som komunikoval spustenie Mochoviec. Veď je na smiech, ak taký človek ako Šeliga si dá status, že „super správa – spúšťajú sa Mochovce“! No, ale ten chlapček nevie vôbec, aké to má pozadie. Že bez súčinnosti Ruskej federácie by sme nemali spustený tento blok a funkčné žiadne – tak čo by sme tu všetci robili? A pýtal som sa aj teraz, cez víkend, slniečkarov – no, čo by ste robili vo svojich kaviarňach, keby sme nemali palivo do atómových elektrární? Lebo tam nie je možné dodať žiadne iné palivo, aj keby ho dodávali Američania, tak ho budú dodávať v spolupráci s Ruskou federáciou, pretože technologicky tam nie je nič možné.

Poukazujem na hlúposti, ktoré sa tu dejú, vrátane štvrtkovej témy, kedy som zas poukazoval na dodávky zbraní, ktoré sú absolútne vysokým rizikom a ohrozením Slovenska. Skôr to je moja práca, ako hodnotiť prieskumy.

Ako hodnotíte prácu tejto vlády, ktorá je už vlastne v demisii a zároveň, ako hodnotíte politiku prezidentky Čaputovej?

Tak, viete, že ja dlhodobo Čaputovú kritizujem. Pár nešťastníkov začalo hovoriť, že ja som ju inauguroval, čo je totálna hlúposť, pretože Čaputová zložila sľub do rúk predsedu Ústavného súdu. Predseda Národnej rady ju nemá čo inaugurovať. Ale to som sa dotkol len toho, aby bolo jasné, že ja som Čaputovú od začiatku kritizoval.

Už keď kandidovala za prezidentku, som hovoril, že je to jedno nepripravené, umelé dievča, ktoré vytvorili obrovské milióny dolárov spoza mora a ktoré nebude zvládať krízové situácie. Teraz sa ukazuje, že keby to bola skutočná prezidentka, osobnosť, tak už okamžite menuje úradnícku vládu a nenechá týchto šialencov ešte osem mesiacov rabovať ministerstvá a robiť si tam, čo chcú.

To, čo sledujem na činnosti Čaputovej, je úplné pozérstvo, preberanie všelijakých otáznych cien v zahraničí. To je také komické, keď liberáli liberálom odovzdávajú ceny! Ja som nevidel jediné jej relevantné štátnické vystúpenie, nevidel som jedno riešenie situácie.

Čo sa týka Hegera, ja som povedal, že chodil so mnou na zahraničné cesty ako zástupca opozície. Ja viem, kto je Edo Heger, ale – pri všetkej úcte k nemu ako k človeku – na to, aby bol premiérom Slovenskej republiky, nemá. To sa ukazuje na zadlžovaní, neriešení problémov, na neustálom prehlbovaní sociálnych rozdielov.

Tu si každý robí, čo chce, a na konci dňa robí salto mortale vždy Boris Kollár. Aj teraz – nie je to komické, ak oni zoberú obedy zadarmo deťom a teraz ide Krištúfková s Kollárom hovoriť, že idú dať obedy zadarmo? Veď to je šialenstvo! Ja len verím, že už sa ľudia nedajú oklamať.

Prešiel by som k téme cien energií. Ako hodnotíte tie opatrenia, ktoré vláda prijala v súvislosti s cenami energií, zvlášť mám na mysli zastropovanie cien elektriny a plynu pre malých podnikateľov? A aké kroky by tu presadzovala SNS?

Však to bol úplný amaterizmus! Opäť – veď oni na čo siahli, to pokazili. Nikto na svete sa hromadne netestoval, len Slováci a naše národnostné menšiny. Nikto nezatváral hranice v krízovom období cestovného ruchu ako my. Ešte si pamätáte tie kopy piesku.

A teraz si zoberte riešenie, ktoré ponúkli. Veď oni nechali distribútorov energií doručiť ľuďom šialené faktúry! Sám som dostal faktúru, namiesto tisíc eur – 4 300 eur! Z čoho majú tí ľudia, ktorí podnikajú, alebo aj domácnosti, ktoré platili za teplo povedzme 80 a dnes dostanú 180-200…

Ukázalo sa, že oni vôbec nevedia, čo robia! Pretože oni sa tri roky hádajú medzi sebou. Vždy som hovoril, že príde deštrukcia štátu. Všetci sa smiali, že Danko hovorí o deštrukcii štátu. Preto sme ich odmietli v roku 2016, Sulíka, Matoviča, Kollára a išli sme do ťažkej vlády s Ficom, tvrdým politickým matadorom, a s Bugárom, politickou líškou. A museli sme v tom kľučkovať, lebo takéto šialenstvo, ako je tu teraz, tak také by bolo v roku 2016.

Nedávno bolo referendum o zmene ústavy. Ako hodnotíte výsledok tohto referenda? To referendum síce bolo neplatné, ale neskôr bola ústava zmenená s tým, že predčasné voľby sa budú môcť uskutočniť, ale budú môcť byť vyvolané len Národnou radou a nie na základe referenda. Čo si myslíte o tomto?

Viete čo, možno, že je aj dobre, že sa tak správa táto vláda. Lebo ten, kto príde k moci sa môže správať tak, ako oni. Poviem príklad. Oni vypli Hlavné správy, my vypneme Denník N. Oni nechcú zmenu ústavy alebo skrátenie volebného obdobia referendom, no tak to nebude! Jednoducho super!Kam posunuli latku demokracie?

Veď oni vykrikovali, títo ľudia, že zmenia kvórum na referendum. Matovič chcel referendum so 17 otázkami, ľudia sa budú rozhodovať. No, nech si ten slniečkarsky volič konečne uvedomí, aký bol hlúpy, keď im veril!

Jednoducho, Slovensko musí politicky dozrieť. Tu nemôže mať každý politickú stranu a vyťahovať peniaze zo šuflíka. A darmo sa na mňa hnevajú niektorí politickí lídri, keď im aj z minulosti hovorím, že som sa verejne pýtal x-krát, odkiaľ má Pišta Harabin 1,5 milióna na svoju politickú stranu. Odkiaľ? Keď ja som s politickou stranou SNS nemal takú kampaň.

To znamená, že treba sa zamýšľať aj nad tým, či tento politický model, že sa tu niekto zobudí, niekto mu dá peniaze a rozbije národnostnú alebo akúkoľvek sociálnu scénu… Lebo dnes odkiaľ má financovanie Republika? Odkiaľ má aj Hlas? Musia ukázať, chápete! A nie preto, aby som do nich útočil, ani do Harabina. Ja chcem len rovnaké pravidlá.

Tak, jednoducho, nech sa povie, kto háji koho záujem! Nech sú rovnaké pravidlá! Potom ako majú politické strany, ako sme aj my, bojovať, v tomto marazme?

Tá podstata je teraz jednoducho taká, že Slovensko je úplne rozvrátené. A pýtali ste sa…

Pýtal som sa na to referendum. Ako hodnotíte výsledok referenda…

Poviem Vám tak, že mám k referendu ťažký postoj, pretože v roku 2020 sme prvé referendum rozbehli my, Slovenská národná strana. Mali sme 20-tisíc podpisov. Sem prišiel Robert Fico, že ideme urobiť druhé referendum. Stratili sme čas. Lebo keby sa už v roku 2020 k nám pridal Smer a Hlas, mohli sme byť inde.

Tak sme išli do druhého referenda. To zmarila Čaputová. A prišlo tretie referendum, kde sme mali výhradu k štylizácii otázok. Ale už si Smer nedal povedať, už si napísal svoju otázku. Prvá neprešla, druhú napísal dosť ťažkopádne na môj vkus. Preto ľudia nechápali ani podstatu toho referenda. Ale napriek tomu sme ako strana makali.

Myslím si, že ten, kto rozumie politike, si uvedomuje, že milión stotisíc ľudí, ktorí prišli a dali „áno“ – lebo to bolo 97 percent účastníkov – je vlastne… Viete, keď idú parlamentné voľby, tak chodí na voľby 60 percent, plus-mínus. To je asi 2,6 milióna voličov. To znamená, že tu takmer 45 percent ľudí v súčte povedalo, že budú voliť niekoho iného ako tých, čo dnes vládnu.

To znamená, potenciál strán Smer, Hlas, SNS, Republika a ďalších je do 50 percent! Ja hovorím o ústavnej väčšine. Preto presviedčam Pellegriniho a Fica, aby sme neblbli, aby sme sa spojili.

Je zrejmé, že Kotleba z popola nevstane. Je zrejmé, že sa povadil s Uhríkom tak, že už to dokopy nedajú. Uhrík mi povedal osobne, že Republika ide sama do volieb, s nikým nechce nič. A takisto, samozrejme, my sme Republiku nevyhľadávali, ale rešpektujem aj toto stanovisko.

Potom tam máte malé strany. Národnú koalíciu, Slovenskí Patrioti, Socialisti, komunisti a všetkých, ktorých som zavolal. Ale vždy je tu môj apel na to, aby si Robo Fico konečne s Pellegrinim sadol, a aby aj Pellegrini ukázal, či si chce byť už istý tým štýlom vlády, že to bude nejaké hodnotové nastavenie. Lebo ja sa bojím toho, že príde vláda SaS-ky, Kollár, nedajbože Hlasu. Tak chcem, aby ľudia už pred voľbami vedeli, či sa dá spolupracovať, či nie. Takže to je moja úvaha.

A z referenda bolo vidno, že keď sme spolupracovali, rýchlo sa podpisy vyzbierali. A keby sa spolupracovalo v opozícii – ja som to nazval teraz „Slovenský opozičný blok“ – tak by sme mohli vytvoriť protihodnotu toho, aby Sulík, Matovič, Kollár ani omylom už nevládli.

Vy máte vyslovene úmysel, že Smer s SNS, prípadne aj s Hlasom by išli na jednu kandidátku? To je váš úmysel?

Takto, vysvetlím Vám to. Treba si politicky povedať – je koalícia troch strán, kde musíte mať viac ako sedem percent. A samozrejme, že sa podáva kandidátka v nejakom počte a poradí. To znamená štyria možno Smer, štyria Hlas, jeden alebo dvaja SNS, to je jedno. To by bolo predmetom rokovaní. Ale mám úmysel, aby išli tri strany – Hlas, Smer, SNS – a možno aj menšie strany, aby išli ako nejaký blok.

Ale myslíte na jednej kandidátke?

Jasné, ale to je koaličná kandidátka. Ja nechcem, aby kandidovali tieto strany samostatne, lebo sa to stratí. A najmä sa stratia hlasy strán, ako som povedal. Lebo SNS sa opäť dotýka piatich percent. Ja to vidím na podpore ľudí.

Jednoducho, pri dobrej komunikácii a stratégii sa tam ako strana dostaneme. Ale dnes vidím malé strany. Niečo viaže na seba spomínaný Harabin. Niečo viažu politické osobnosti a analytici – Baránek, Michelko a ďalší. Niečo viažu komunisti, niečo zelení. Niečo Socialisti, niečo Radačovský. To znamená, aby tieto hlasy neprepadli.

V relácii Na hrane na TV JOJ vystupoval predseda Smeru Fico a moderátorka sa ho spýtala, či by vás zobral na kandidátku, čo on odmietol…

To je motanica, to nemôžete porovnávať! Ja som nikdy na smerácku kandidátku ísť nechcel. Takže odpovedal správne Robert Fico. V živote nebudem ako predseda na smeráckej kandidátke.

Iba na koaličnej.

Jasné! Ak by bola koaličná kandidátka, ako predseda strany – jednoducho, kde bude dohodnutý kľúč, tak na takej kandidátke áno. Ale keď sa pýtali Roberta Fica, či budem na kandidátke Smeru, odpovedal veľmi správne. V živote som o tom nerokoval a v živote by som na kandidátke Smeru ako predseda SNS nebol.

Už ste to vlastne hovorili, ja to len zrekapitulujem. Stretli ste sa s predstaviteľmi tých štyroch strán – KSS, Socialisti, Národná koalícia a ešte tam bol Slovenský Patriot. Hovorili ste, že v tom druhom kole mienite hovoriť s nejakými osobnosťami, ktoré sú zaujímavé, ktoré majú nejaký výtlak. Spomínali ste aj pani Belousovovú, pričom viem, že tá sa o vás v minulosti veľmi kriticky vyjadrovala. Myslíte si, že to má šancu na úspech? Myslím, že ste spomínali aj pána Romana Stopku zo strany Práca slovenského národa. Takisto – v minulosti ste boli v jednej strane, ale neskôr ste sa rozdelili. Myslíte si, že s takýmito ľuďmi sa bude dať dohodnúť?

My si môžeme hocičo o sebe myslieť. Môže byť na mňa kritický kto chce, ako chce z týchto prúdov. Slovenská národná strana je povinná sa snažiť o veľkú koalíciu v opozícii. Tí najväčší partneri na tú debatu sú Pellegrini, Fico. Ak to Pellegrini a Fico odmietnu, budú zodpovední za rozdrobenosť opozičného bloku.

A môj druhý krok je, keďže sme strana, ktorá sa dotýka piatich percent, povedať týmto stranám a ich predsedom: príďte za okrúhly stôl, poďme sa rozprávať, pretože môžeme vytvoriť koalíciu, ktorá môže vytvoriť sedem percent. A v prípade, ak by ste sa necítili, že by ste išli sami do volieb, tak sa môžeme baviť o nejakej forme, že budete na kandidátke SNS.

To znamená, že dnes vôbec s nikým nerozprávam konkrétne. My sme tu mali prvé stretnutie so stranami a predsedami, ktorí sa tu nepohádali. To bolo hádam prvé stretnutie všetkých týchto mega-eg národnej politiky, kde sa ľudia nepohádali.

Lebo sú lídri, ktorí sem prídu a pohádajú sa ešte vo výťahu, sami so sebou. Sú také egá. Lebo majú pocit, že oni sú tí vyvolení.

Z tých, čo som pozval, sa z rodinných dôvodov sa ospravedlnil Stopka. Ostatní všetci prišli. Dohodli sme sa, že k tomu okrúhlemu stolu budú pozývaní už len ľudia, ktorých všetci odsúhlasíme. To znamená, ak všetci budú súhlasiť s nejakým menom, predsedom strany, s osobnosťou, tak si ho pozveme.

A ak by niektorý z predsedov nesúhlasil s menom Pellegriniho alebo Fica?

Ale to je iné! Ja som im povedal, že tak, ako bežia moje rokovania s nimi, moje rokovania ako predsedu SNS bežia ďalej. My nie sme v ničom viazaní s týmito partnermi. My nemáme nič podpísané. Jedni možno, že odídu. Možno, že sa vráti niekto iný, možno príde niekto iný. Možno to pochopia. A keď to všetko zlyhá, SNS ide sama. Ale budem si môcť povedať, že som preto urobil všetko! Všetkým som dal šancu.

Čo sa týka pani Belousovovej, takisto. Vnímam jej odkaz, vnímam jej rozpor s pánom Slotom. To nie je moja úloha, to riešiť. Ja som ju videl dvakrát v živote. Dvakrát v živote som s Belousovovou rozprával! Ja nie som ani predpojatý, ale takisto nebudem reagovať na negatíva. Každý, či je to Belousovová, či Harabin alebo ďalší, si musia uvedomiť, že sami, ako osoby nevytlačia potrebné čísla.

Ponuka SNS je, že neriešte SNS, ale ak chcete, je to nejaká loď, zaparkujte na nej a poďte skúsiť zabojovať spoločne. A robte si už potom v parlamente, čo chcete! Ale ja som tú SNS na toto ponúkol. S tým, že je na každom, či to prijme alebo neprijme.

Ja som našiel jeden výrok, je z Denníka N…

Vy čítate Denník N?

Ja sledujem všetko, čiže aj Denník N. Aj sa vás spýtam, či je to dobre citované…

Ja sa čudujem, že Vy, taký novinár, sa chcete odvolať na citáciu Denníka N! To mi ani nemusíte čítať, Denník N píše idiotizmy!

Píše, ale toto je Váš citát z minúty po minúte. Je to citát z protestu proti vojenskej zmluve z januára 2022, kde ste sa zúčastnili aj Vy. A povedali ste: „Len Smer, Hlas a SNS vedia vystriedať týchto idiotov,“ povedal Danko – píše Denník N – a dodal, že na mieste prezidentky Zuzany Čaputovej si vie predstaviť Roberta Fica. Povedali ste to takto?

Áno, to výnimočne musím povedať, že neklamú. Zvyčajne Denník N klame. Povedal som to tak a ja to vždy hovorím aj Ficovi, že po desiatich rokoch, ako premiér a v jeho veku – Fico je odo mňa starší o desať rokov – je najvyšší čas, aby išiel do inej štátnej funkcie. S tým, že asi by sa nám všetkým v tej stredoľavej časti politického spektra aj uľavilo. Meno Roberta Fica dosť často spomínajú aj predsedovia tých menších strán.

Na druhej strane si musí nastaviť zrkadlo Peter Pellegrini, akú chce robiť politiku. Ja som generácia 74-ka. Ja tie veci vidím tak, že stabilita tejto vlády by bola dosiahnutá tou „trojspoluprácou“, ktorá vlastne fungovala. Myslím si, že Fico so svojimi skúsenosťami a aj vzhľadom na svoj vek aj zdravie by bol dobrým prezidentom.

Rozumiem, ale viete – pán Fico už raz kandidoval na prezidenta, bol neúspešný…

To sa dá urobiť aj ináč. Môžeme zmeniť ústavu a Fica zvoliť v parlamente.

Myslíte, že na to by sa našlo dostatok hlasov?

Ja som presvedčený, že Smer, SNS, Hlas by mohli mať ústavnú väčšinu a mohli by tu konečne urobiť poriadok. Ak sa to bude drobiť, tak sa tu bude tvoriť politický hybrid. Moja vízia je taká, ako vám hovorím.

Ešte by som prešiel k poslednej téme a to je vojna na Ukrajine. Vy ste známy aj tým, že máte kontakty na ruských politikov. Jedna časť mojej otázky je, že by som sa vás spýtal, či ste prípadne využili tieto vaše kontakty na ruských politikov v tom smere, aby sa nejako zmiernilo to napätie v súvislosti s Ukrajinou. A súčasťou mojej otázky je ďalej aj otázka na vás postoj k posielaniu zbraní na Ukrajinu a k sankciám.

Sankcie sú totálna hlúposť. Likvidujú ekonomiku najmä Európskej únie, likvidujú naše fabriky. Pozrite sa, aké máme ceny energií! Jednoducho, strieľame si do kolena kvôli národu, s ktorým nemáme nič.

My nemáme nič s Ukrajincami! Nech si to Ukrajinci riešia s Rusmi sami. Oni si narobili za tie roky množstvo svárov, ktoré ja nebudem riešiť – kto komu čo urobil, kto komu čo zobral, kto komu čo je dlžný. Je to ich problém! Ukrajina nie je členský štát NATO ani EÚ. My tam nemáme čo dodávať zbrane!

Môžeme tam posielať deky, humanitárnu pomoc a pomáhať ľuďom. Môžeme tu prichýliť ľudí, ktorí sa tu ale musia správať slušne, lebo ja tu vidím množstvo drzých ľudí, ktorí zneužívajú to, že sú Ukrajinci. Sám som videl – z parkovania, zo správania, z arogancie v potravinách, z arogancie k našim policajtom. Všetko som to vnímal a vidím. Ja mám ku každému človeku úctu, ale do tohto sa starať netreba.

Preto sa s Rusmi o ukrajinsko-ruskej situácii ani nebavím. Pretože je to ich vec a ja nie som ani analytik, ani odborník, ani natoľko informovaný, aby som riešil, či nejaký záber baby utekajúcej z pôrodnice je fejkový alebo originálny.

To znamená, vidíme, aké mediálne hlúposti sa dejú. Odletí ukrajinská raketa a povedia, že to poslali Rusi. Pol dňa sme v tom, či tu nebude tretia svetová vojna! Veď –  to čo sa tu deje?

Ale teda, s ruskými politikmi ste nekomunikovali o tomto?

Ale načo? S ruskými politikmi som sa bavil napríklad o skvapalnenom plyne, kde mi jeden z vysokopostavených ruských politikov povedal, že jednoducho, to je ich plyn, ktorý aj tu dostávame! Tie idiotizmy skvapalneného plynu… Rusi sa z nás, s prepáčením, smejú, kde sme sa dostali!

Plus: Rusi, keď vidia tento typ vlády, ktorý tu máme – však to bolo aj pri Sputniku, keď som ho riešil, aby sme nedostali sankcie. Však Rusi nám mohli dať pokutu 15 alebo 20 miliónov, nechcem teraz trepať, za neodobratie celej várky! A odpustili nám to. Sám som bol s ministrom hospodárstva Manturovom v Moskve. To znamená, že to, čo viem Slovensku pomôcť, budem pomáhať.

To znamená, že moja pozícia je taká, že ak by tu prišlo aj k ukľudneniu situácie a ľudia si zvolia SNS a mňa na čelo štátu, ja viem ponúknuť tieto vzťahy. Viete, že mám dobrý vzťah s Lavrovom, Manturovom, Volodinom. Sú to naozaj, osobné, veľmi dobré vzťahy. A tieto vzťahy viem využiť…

V prospech Slovenska by ste ich teda využili.

No však ako vždy! Veď som to aj robil. Veď ako, čo si myslíte, koľkokrát som zobral slovenských podnikateľov, koľkokrát som sa snažil bilaterálne vzťahy zlepšovať a ukazovať na toto. Veď jednoducho, to má robiť politik! Čo si myslíte, že niektoré veci, ktoré sa naozaj realizovali, aj v Ruskej federácii, že nepomohli slovenským podnikateľom?

Ale tento čiernobiely svet, ktorý tu máme, zas – Vy ste asi plus-mínus môj rovesník – ja som si myslel, že už tu nebude. Nemyslel som si, že sa zase budem musieť báť, že dakoho poznám v Moskve. Tak ako niekedy, keď ste nemohli povedať, že poznáte niekoho v Berlíne alebo vo Washingtone.

Skrátka, zase sme sa dostali k tomu, že „si s nami alebo si proti nám“! Jednoducho, Európa stráca úplne suverenitu, my strácame suverenitu ako štát. Na kieho frasa tam dodávame S-300-vku, keď je tam vojna? OK, Zuzany sme nazmluvnili my. Bez Slovenskej národnej strany by nebola húfnica Zuzana 2.Ale my sme ju dali do našich vojsk! A načo my do konfliktu, aj keď na tom zarábame, ideme dodávať zbraň?

Ja som sa pýtal, či Šeliga a podobní mumáci sú pripravení zobrať zbraň, keď tu bude vojna. Lebo dnes sa hráme na to, že sme nepriateľský štát, a že tu môže byť každú chvíľu konflikt, ak takto budeme pokračovať.

Ladislav Kováčik

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás