fbpx
DomáceAle to trvalo: ÓDOR: Ústredný krízový štáb odsúhlasil zrušenie...

Ale to trvalo: ÓDOR: Ústredný krízový štáb odsúhlasil zrušenie mimoriadnej situácie pre pandémiu COVID-19

-

Ale to trvalo: ÓDOR: Ústredný krízový štáb odsúhlasil zrušenie mimoriadnej situácie pre pandémiu COVID-19

BRATISLAVA 11. septembra (SITA) – Ústredný krízový štáb odsúhlasil zrušenie mimoriadnej situácie z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19. Uviedol to po dnešnom zasadnutí štábu predseda vlády Ľudovít Ódor. Rozhodnutie musí podľa neho ešte podpísať prezidenta Zuzana Čaputová. Vláda by následne mohla o zrušení mimoriadnej situácie rozhodnúť ešte túto stredu 13. septembra. Mimoriadna situácia by tak bola zrušená k 15. septembru o 06:00.

Premiér pripomenul, že mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou bola na Slovensku zavedená v marci 2020. „Svetová zdravotnícka organizácia odvolala globálny stav zdravotnej núdze tento rok s tým, že COVID-19 prechádza do takej normálnejšej fázy, keď už nepredstavuje globálne zdravotné riziko,“ povedal Ódor. Doplnil, že aj Úrad verejného zdravotníctva SR už zrušil poslednú vyhlášku súvisiacu s reguláciou spoločenského života z dôvodu pandémie.

Zrušenie mimoriadnej situácie podľa predsedu vlády pomôže aj v riešení nelegálnej migrácie. „To znamená, že my môžeme teraz, ak bude zrušený tento mimoriadny stav, administratívne vyhosťovať nelegálnych migrantov, u ktorých nie je zákonná prekážka, ako napríklad to, že prichádzajú zo Sýrie,“ dodal premiér.

Mimoriadna situácia z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu na Slovensku však naďalej pretrváva.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás