DomáceŽILINKA: Nie je vylúčené, že útok na Fica bude...

ŽILINKA: Nie je vylúčené, že útok na Fica bude prekvalifikovaný na terorizmus

-

spot_img

ŽILINKA: Nie je vylúčené, že útok na Fica bude prekvalifikovaný na terorizmus

BRATISLAVA 22. mája (SITA) – Nie je vylúčené, že útok na predsedu vlády Roberta Fica bude prekvalifikovaný na teroristický útok. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Stať sa tak však podľa neho môže jedine na základe striktne vykonaných dôkazov.

„Toto dokazovanie sa robí veľmi precízne. Veľmi precízne sa zabezpečujú aj úkony formou právnej pomoci, čo si nesporne vyžiada aj určitý časový horizont,“ povedal generálny prokurátor.

Vyšetrovatelia a prokurátori podľa Žilinku v tomto prípade pracujú so všetkými do úvahy prichádzajúcimi vyšetrovacími verziami. „Vôbec sa nesústreďujeme len na jednu alebo na dve,“ dodal generálny prokurátor.

Incident sa stal v stredu 15. mája po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, keď Juraj C. na Fica päťkrát vystrelil. Premiér následne absolvoval päťhodinovú operáciu v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Útočníka na mieste zadržali. Polícia následne obvinila Juraja C. z úkladnej vraždy z pomsty na chránenej osobe v štádiu pokusu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest 25 rokov väzenia až doživotie. Obvinený je stíhaný väzobne.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás