ZahraničnéZelenskyj sa obáva prerozdelenia sveta, či budúcnosti NATO

Zelenskyj sa obáva prerozdelenia sveta, či budúcnosti NATO

-

Zelenskyj sa obáva prerozdelenia sveta, či budúcnosti NATO

UKRAJINA: Zelenskyj varuje Západ pred prerozdelením sveta

BRATISLAVA 29. januára (SITA) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj verí, že USA nezastavia pomoc jeho krajine. Európa totiž podľa neho nebude schopná poskytovať pomoc Kyjivu na tej úrovni, na ktorej ju dostával doteraz a vznikla by hrozba prerozdelenia sveta. Zelenskyj to povedal v rozhovore pre nemeckého verejnoprávneho vysielateľa ARD. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Verím, že Európa nezostane osamotená. Ide o zložitú problematiku. Po prvé: Samotná Európa nebude schopná poskytovať pomoc na tej úrovni, na ktorej ju Ukrajina dostáva doteraz. Ani v oblasti zbraní, ani v oblasti financií,“ povedal Zelenskyj. Dodal, že Európa by pravdepodobne dokázala Ukrajine poskytnúť dostatočnú podporu, ak by bola jednotná. Avšak vplyv USA je podľa neho taký, že ak ich signály nie sú veľmi pozitívne, rovnako smerujú niektorí európski lídri.

Zelenskyj zároveň konštatoval, že ak by USA vystúpili z NATO, iné štáty v Severoatlantickej aliancii by zmenili názor na bezpečnostnú alianciu, pretože majú ekonomické vzťahy s Ruskou federáciou. Podobne sa môže „rozpadnúť“ aj politika sankcií západných krajín voči Rusku, naznačil ukrajinský prezident. „Podľa mňa sa to všeobecne volá prerozdelenie sveta,“ povedal Zelenskyj o možnosti, že by USA odmietli pomoc Ukrajine.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2024/01/29/7439303/

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás