fbpx
ZahraničnéZelenskyj chytá paniku, nemá koho mobilizovať, všetko mu zutekalo

Zelenskyj chytá paniku, nemá koho mobilizovať, všetko mu zutekalo

-

Zelenskyj chytá paniku, nemá koho mobilizovať, všetko mu zutekalo

BRATISLAVA 31. augusta (SITA) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že s pomocou úplatkov a pochybných rozhodnutí úradov odišli do zahraničia tisíce ľudí. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj sľúbil, že úplatkárov postavia pred súd.

„Momentálne trvá kontrola vojenských lekárskych komisií v celej krajine. Čoskoro ju strážcovia zákona dokončia. A už teraz je niekoľko záverov. Je potrebné preveriť značné množstvo rozhodnutí komisií o invalidite a nespôsobilosti na vojenskú službu, ktoré boli prijaté po 24. februári 2022,“ vyhlásil Zelenskyj.

V niektorých oblastiach sa podľa neho až desaťnásobne zvýšil počet vyradení z vojenskej evidencie. Zelenskyj tvrdí, že mnohé rozhodnutia nesú znaky korupcie, pričom podotkol, že v každej oblasti postupovali úradníci inak. „Úplatky boli od troch do 15-tisíc dolárov,“ podotkol Zelenskyj.

https://www.pravda.com.ua/news/2023/08/30/7417798/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás