fbpx
ZahraničnéZápad už na Ukrajinu zabúda, vyhlásil Lukašenko

Západ už na Ukrajinu zabúda, vyhlásil Lukašenko

-

Západ už na Ukrajinu zabúda, vyhlásil Lukašenko

BRATISLAVA 3. novembra (SITA) – Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že Ukrajina už ustupuje do úzadia, čo sa týka záujmu Spojených štátov. Zároveň poznamenal, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa údajne pripravuje na odchod z krajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruskú štátnu tlačovú agentúru Belta, Lukašenko to povedal na stretnutí s pracovníkmi bieloruskej jadrovej elektrárne a robotníkmi z ďalších odvetví.

„Ukrajina bude stále naša. Túto Ukrajinu nikto nepotrebuje. Na Blízkom východe nastávajú problémy… Varoval som Zelenského, keď začala vojna. Zavolal som mu a povedal som: ‚Voloďa, počúvaj ma, som skúsený človek, roky som pracoval. Len čo začnú nejaké problémy, zabudnú na teba.‘ A čo sa stalo potom? Ukrajina je teraz zatienená. Musíte použiť hlavu predtým, ako zapojíte krajinu do nejakého neuváženého plánu,“ povedal Lukašenko.

Následne poukázal na Afganistan a situáciu, ktorá v tejto krajine nastala, keď sa z nej stiahli Spojené štáty. „Nechali to vyschnúť a odišli. Tu to bude úplne rovnaké.“ USA sú podľa neho „ďaleko, sú veľké a toto absolútne nepotrebujú“.

Lukašenko vyhlásil, že skôr či neskôr sa „Európa priplazí späť k Bielorusku a Rusku“, pretože „Američania dnes Európu trhajú na kusy, ako chcú. A Európa nemôže odolať, pretože všetko závisí od amerického trhu – úvery, majetok a tak ďalej.“ Západní politici sa podľa neho nezaujímajú o životy bežných ľudí a ide im len o naplnenie vreciek. „Potom zvyčajne niekam utečú. Rovnako ako aj Zelenskyj sa chystá na útek,“ skonštatoval Lukašenko bez toho, aby uviedol pôvod svojich špekulácií.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/11/3/7427083/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás