fbpx
NázoryZa právny štát: Šéf SIS Aláč odvolaný – dvojitý...

Za právny štát: Šéf SIS Aláč odvolaný – dvojitý (kilo)meter v praxi ??: Zákon pre „našich chlapcov – chránenú zver“ neplatí rovnako ako u iných ??

-

Za právny štát: Šéf SIS Aláč odvolaný – dvojitý (kilo)meter v praxi ??: Zákon pre „našich chlapcov – chránenú zver“ neplatí rovnako ako u iných ??

JUDr. Martin Ribár – predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT

Jedným zo základných pilierov právneho štátu je rovnosť pred zákonom – kedy zákony platia rovnako pre všetkých občanov a všetci občania majú rovnaké práva = pred zákonom sú si všetci rovní.

Naozaj ?? zdá sa, že na Slovensku máme istú skupinu ľudí – „naši chlapci“ – Čurillovci – „chránená zver“, pre ktorých zákon platí INAK.

⚖zákon č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície:

§ 46 – Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby

(1) Policajt sa musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby alebo priebeh objasňovania jeho konania a je dôvodne podozrivý, že

a) porušil služobnú povinnosť zvlášť hrubým spôsobom, alebo

b) spáchal trestný čin

Šéf SIS Aláč bol po jeho obvinení v priebehu hodín/dní:

1. dočasne pozbavený výkonu štátnej služby

2. odvolaný z funkcie na podnet vlády

„naši chlapci“ – Čurillovci – „chránená zver“ – po obvinení

1. povyšovaní hodnostne

2. povyšovaní do riadiacich funkcií

3. finančne odmeňovaní

Aby to bolo absurdnejšie – vznesenie obvinenia „našich chlapcov“ je PRÁVOPLATNÉ (podaná sťažnosť voči uzneseniu o vznesení obvinenia bola zamietnutá), avšak vznesenie obvinenia už bývalému šéfovi SIS Aláčovi podľa medializovaných informácií ešte stále NIE JE PRÁVOPLATNÉ ‼ (nebolo rozhodnuté o sťažnosti proti uzneseniu o vznesení obvinenia)

A ešte absurdnejšie – bývalý vyšetrovateľ NAKA – Tomáš Emmel – po jeho obvinení – takmer ihneď dočasne pozbavený výkonu štátnej služby (vyšetrovateľ Emmel spísal úradný záznam v neprospech „čurillovcov“ a ich TOP „kajúcnika“ Tigra = Petra Petrova)

NIE JE to celé zvláštne? To isté zákonné ustanovenie a tak rozdielne prístupy v takmer identických situáciách ??? – §46 ods. 1 zák. 73/1998 Z. z o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

Zákon pre „našich chlapcov – chránenú zver“ neplatí rovnako ako u iných ??

Naopak – PREZUMPCIA NEVINY – tá platí IBA A LEN VÝLUČNE u „našich chlapcov“ u iných NIE ??

Naozaj si NIKTO nevšimol, že KAŽDÝ, naozaj KAŽDÝ – kto by mohol svedčiť v neprospech Čurillovcov – „našich chlapcov“ má časom „PROBLÉMY“ ?? – je stíhaný, obvinený, zadržaný, mediálne diskreditovaný, pozbavený služby/funkcie, a sú prípady, keď aj odsúdený ???

Náhoda ??? Nie je tých náhod PRIVEĽA ???

Milí naši sledovatelia, vyjadrite prosím vo vašich komentároch váš názor na vyššie uvedené….

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

    • Prečo majú problémy re. tardi ako ty pomenovať veci pravým menom a spomenuť dvojaký meter čo je hlavná téma tohto článku..?! Prečo sa nejdeš na ten titul opýtať aj matoviča Kollára a grohlinga?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás