ZahraničnéZ vďaky, na Ukrajine navrhujú zaviesť americký sviatok Deň...

Z vďaky, na Ukrajine navrhujú zaviesť americký sviatok Deň vďakyvzdania a urobiť z neho deň voľna

-

Z vďaky, na Ukrajine navrhujú zaviesť americký sviatok Deň vďakyvzdania a urobiť z neho deň voľna

BRATISLAVA 8. augusta (SITA) – Ukrajinský parlament zaregistroval návrh zákona o ustanovení nového štátneho sviatku – Dňa vďakyvzdania, ktorý by zároveň mal byť dňom voľna. Ako referuje web Ukrajinská pravda, nový sviatok navrhujú oslavovať 22. októbra, keď svet oslavuje Deň zmeny k lepšiemu.

Návrh v pondelok predložil do parlamentu poslanec strany Sluha ľudu Georgij Mazurašu, ktorý už skôr navrhoval zmeniť text ukrajinskej hymny na „pozitívnejší“.

„Stanovenie dátumu osláv Dňa vďakyvzdania má logické opodstatnenie. V prvom rade ide o pozdvihnutie vďaky na národnú úroveň, ako sa to robí v niektorých vysoko rozvinutých krajinách, keď bude mať každý človek oficiálnu príležitosť vyjadriť vďaku všetkým, ktorým chce,“ vysvetľuje návrh zákona.

Účelom návrhu zákona je sformovať v ukrajinskej spoločnosti a upevniť na národnej úrovni takú dôležitú pozitívnu črtu, akou je vďačnosť, a teda aj tradíciu vyjadrovania vďačnosti všetkým, ktorí si to zaslúžia, dodáva ďalej dôvodová správa, ktorá zdôrazňuje, že táto myšlienka nevyžaduje vyčlenenie dodatočných finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu.

„Vďakyvzdanie“ vo svete zviditeľnili predovšetkým Spojené štáty, kde sa tradične oslavuje posledný novembrový štvrtok.

https://life.pravda.com.ua/society/2023/08/8/255788/

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás