TV VVVyhlásenie predsedu vlády SR R. Fica a podpredsedníčky vlády...

Vyhlásenie predsedu vlády SR R. Fica a podpredsedníčky vlády SR a ministerky hospodárstva D. Sakovej po stretnutí a rokovaní na rezorte hospodárstva

-

spot_img

Vyhlásenie predsedu vlády SR R. Fica a podpredsedníčky vlády SR a ministerky hospodárstva D. Sakovej po stretnutí a rokovaní na rezorte hospodárstva

EKONOMIKA: Premiér sa v rámci zahraničných ciest bude zaujímať najmä o juhovýchodnú Áziu a strednú Ameriku

BRATISLAVA 16. novembra (SITA) – Slovensko má rozpracované viaceré investičné projekty. Počas návštevy Ministerstva hospodárstva SR o tom informoval predseda vlády Robert Fico. „Niečo je na stole, na niečom reálne teraz pracujeme. Máme rozpracované dve alebo tri veci, jedna bude mať pomerne rýchly spad, otázne je, či sa dohodneme na intenzite pomoci zo strany štátu. Budeme vás informovať, až keď to bude definitívne dohodnuté,“ vyhlásil premiér.

Vyjadril sa aj k svojím ambíciám z hľadiska zahraničných aktivít. „Mňa bude veľmi zaujímať juhovýchodná Ázia a stredná Amerika. Ale ako tu stojím, tak vám prisahám, že mňa nikto nedostane na žiadnu cestu, ktorá bude výletom. Pôjdem len vtedy, už som uťahaný, keď to bude mať význam,“ skonštatoval. Veľký dôraz chce dať vláda podľa Fica aj na ekonomickú diplomaciu a podporovať nielen príchod zahraničných investorov na Slovensko, ale aj investície našich firiem v zahraničí.

Počas návštevy rezortu hospodárstva rokoval predseda vlády s ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou aj o probléme nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Vláda je podľa neho pripravená hovoriť s podnikateľmi o požiadavkách, ktoré majú. Slovensko sa podľa premiéra pravdepodobne nevyhne legálnej migrácií, v tejto oblasti však podniky narážajú na veľmi náročne povoľovacie konania.

„Poveril som časť môjho tímu poradcov, aby okamžite začali pracovať na novom legislatívnom rámci, ako maximálne skrátiť lehoty, keď nejaká firma urgentne potrebuje zamestnancov a nevie ich zohnať na slovenskom pracovnom trhu,“ uviedol. Prioritou ale podľa neho musí byť nájsť pracovnú silu na Slovensku. V tejto súvislosti kritizoval aktuálnu štruktúru ponuky stredného a vysokého školstva. „Bude to treba trošku prispôsobiť,“ avizoval.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás