fbpx
- Reklama -
DomáceVo veci Pčolinského bude vykonávať úkony námestník generálneho prokurátora

Vo veci Pčolinského bude vykonávať úkony námestník generálneho prokurátora

-

Vo veci Pčolinského bude vykonávať úkony námestník generálneho prokurátora

Bratislava 15. marca (TASR) – V trestnej veci šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského bude v záujme vylúčenia akýchkoľvek pochybností o nestrannosti vykonávať úkony nadriadeného prokurátora v zastúpení generálneho prokurátora SR jeho námestník. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) Jana Tökölyová. Námestníkom generálneho prokurátora je Jozef Kandera.

Hovorkyňa vysvetlila, že „zákon o prokuratúre v znení neskorších predpisov a Trestný poriadok jasným spôsobom upravujú postupy v prípade, keď sú splnené podmienky na vylúčenie prokurátora z konania“.

V nedeľu Špecializovaný trestný súd rozhodol, že z korupcie obvinený riaditeľ SIS bude stíhaný väzobne. Rozhodnutie nie je právoplatné. Jeho advokátka Eva Mišíková informovala, že Pčolinský sa v nedeľu vzdal funkcie riaditeľa SIS.

- reklama -

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11. 3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Skutok sa mal stať v auguste minulého roka.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás