NázoryVIDEO: Taraba reaguje na útoky a trestné oznámenie, ktorému...

VIDEO: Taraba reaguje na útoky a trestné oznámenie, ktorému čelí, kvôli svojmu statusu o herečke Fialovej v RTVS

-

spot_img

VIDEO: Taraba reaguje na útoky a trestné oznámenie, ktorému čelí, kvôli svojmu statusu o herečke Fialovej v RTVS

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) – Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) žaluje ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) za status o herečke Zuzane Fialovej. Ako informovali, v utorok 2. apríla ráno podali na Generálnej prokuratúre (GP) trestné oznámenie. Reagovali tak na Tarabov status z Veľkonočnej nedele (31. marca), v ktorom minister reagoval na článok o Fialovej zverejnený na portáli Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). „Dnes kresťania slávia najväčší sviatok v roku a naša ružovučká neverejnoprávna televízia v rukách Progresívneho Slovenska, ktorú im ľudia musia platiť z daní, nám na titulke webu RTVS namiesto príbehu o najväčších sviatkoch, predkladajú ‚duchaplný príbeh‘ o Zuzane Fialovej,“ napísal minister v predmetnom statuse (predmetný článok má na portáli RTVS dátum 27. marec 2024, vyplýva z neho, že v relácii RTVS Hit roka, spomínali na Fialovej herecké začiatky – pozn. SITA). Taraba pokračoval v statuse vyjadrením, že „táto arogancia k našej kultúre je presne to o čom som hovoril, že RTVS pod vedením súčasného vedenia je bezduchý brak odtrhnutý od slovenskej reality“. Je tiež toho názoru, že verejnoprávny telerozhlas si nezaslúži prostriedky z peňazí daňových poplatníkov a status uzavrel slovami, že to čoskoro poriešia. Fialovej sa po online útokoch zastala, okrem iných, aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Reakcia T. Tarabu:

„Člen vlády sa na sociálnej sieti dopustil verbálneho útoku a ponižujúcim spôsobom sa vyjadroval o známej herečke. Nepochybne preto, že sa netají svojimi politickými názormi, ktoré sú opačné ako tie ministrove. Odsudzujeme vyjadrenia Tomáša Tarabu a aj spôsob, akým ich formuloval, a vyjadrujeme solidaritu so Zuzanou Fialovou,” vraví riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher. Zdôraznil tiež, že člen vlády, ktorý bol zvolený v demokratických voľbách, by svoje postavenie nemal zneužívať na šírenie nenávisti. Podľa šéfa IĽP nie je ministrom len pre svoje voličstvo, ale pre všetkých občanov, a tomu by malo zodpovedať i jeho správanie. „Správanie, ktoré Tomáš Taraba predviedol, je nehodné jeho funkcie. Mal by zvážiť zotrvanie vo vláde. Navyše zavádza verejnosť a krivo obviňuje RTVS, ktorá v programovej skladbe počas veľkonočných sviatkov uviedla množstvo kresťanských programov, ako je zjavné z jej webstránky, a ľahké si je overiť. Ministrovi Tarabovi však zjavne ide o rozdúchavanie náboženských vášní a netolerancie, a preto sme sa rozhodli na neho podať trestné oznámenie,“ pokračoval Weisenbacher s tým, že do úvahy prichádzajú viaceré možné skutkové podstaty. Tie aj uviedli v podaní na GP, a to po porade s právnikmi a právničkami.

Na Tarabov status zareagoval aj poslanec parlamentu za Kresťanskodemokratické hnutie Františke Majerský, podľa neho to, čo počas veľkonočných sviatkov urobil Taraba, nemôže mať v našej spoločnosti miesto. „Podhodiť herečku Zuzanu Fialovú pred ľudí prakticky s výzvou ‚kopnite si do nej‘ len preto, lebo sa mu nepáčila jedna z titulných fotiek na webe RTVS, je ďaleko za čiarou,“ uviedol Majerský vo svojej reakcii. Je toho názoru, že minister vedel, čo robí, aj čo tým spôsobí. „Ako spoločnosť musíme odsúdiť všetky druhy násilia, či už fyzické, ale aj psychické. Takéto prejavy nemôžeme tolerovať, ale jasne sa voči nim postaviť,“ zdôraznil poslanec, a poďakoval sa ľuďom, ktorí dali „ministrovi Tarabovi jasne najavo, že takéto prejavy v našej spoločnosti nemajú miesto“.

PREZIDENTKA: Čaputová vyjadrila podporu herečke Fialovej, na ktorú reagoval Taraba pri kritike RTVS

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila podporu herečke Zuzane Fialovej zdieľaním platformy SME TU. Táto platforma vyjadrila solidaritu herečke Fialovej a uviedla, že po statuse člena vlády Tarabu kritizujúcom RTVS sa stala objektom verbálnych útokov na sociálnych sieťach. Platforma dodala, že ponižujúce komentáre spôsobujú bolesť aj opodstatnené obavy o bezpečnosť a na takéto konanie neexistuje ospravedlnenie, a preto ho dôrazne odsudzujú.

Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba dnes vo svojom statuse reagoval na zdieľanie tejto podpory prezidentkou a uviedol, že na Zuzanu Fialovú nepovedal nič iné len to, že RTVS by počas Veľkej noci mala väčší priestor venovať kresťanským sviatkom ako pani Fialovej.

Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) žaluje ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) za status o herečke Zuzane Fialovej. Ako informovali, v utorok 2. apríla ráno podali na Generálnej prokuratúre (GP) trestné oznámenie. Reagovali tak na Tarabov status z Veľkonočnej nedele (31. marca), v ktorom minister reagoval na článok o Fialovej zverejnený na portáli Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Podľa IĽP ministrovi Tarabovi zjavne ide o rozdúchavanie náboženských vášní a netolerancie, a preto sa rozhodli na neho podať trestné oznámenie, s tým, že do úvahy prichádzajú viaceré možné skutkové podstaty. Tie aj uviedli v podaní na GP, a to po porade s právnikmi a právničkami.

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

9 Komentáre

 1. Zuzana Fialova nikdy nic pre ludi neurobila, ked si robi karieru, tak len pre seba.Mne je milejsi na titulnej strane krestansky sviatok, ako niekto, kro kope za seba. A hlavne v TV, ktora ma byt verejna.Co nieje.

 2. Ja nie som kresťanka, nie som veriaca, ale keď je to raz kresťanský sviatok, tak má mať priestor v RTVS a kresťania sa majú právo vyjadriť k programovej sklade VEREJNOPRÁVNEJ televízie, ktorá síce už dávno verejnoprávna nie je. Koniec koncov prezidentka Čaputová sa prezentuje ako kresťanka, malo by jej na tom záležať.
  Zuzana Fialová je rovnakou občiankou SR, ako tí, ktorých urážali výrazmi „dezoláti“, „opice“, „lúza“, „svine v ľudských bytostiach“…pani Čaputová, týmto sa netreba ospravedlniť? Aj oni Vás platia !!! Pán Taraba má pravdu!

  • a kde ste prisli na to ze je to krastansky sviatok? krestania sa len votreli do sviatu pohanskeho , sprivatizovali si ho za výdatnej pomoci medii, tak ako si sprivatizovali Boha, podal nich bez kostola nie je Boh
   najlepsim obrazom kresťanstva je KDH, pretvarka, farizejstvo, pokrytecvo, zločinnosť, zlodejina, vrazdy , potraty , pedofilia a všetky ostatne zvratenosti
   pekny den

   • Samozrejme, dano, aj pohanské sviatky majú mať priestor v RTVS…a vôbec všetko, čo skultúrňuje ľudí; to, čo ich umravňuje; čo robí ľudí lepšími.
    Trochu vtipu v tomto smutnom svete: „Ide žena večer okolo cintorína, pred ňou kráča muž. Źena pribehne k mužovi a prosebným hlasom sa ho opýta: „Môžem sa vás chytiť, pane? Strašne sa bojím duchov. Muž odpovie: “ Môžete, aj ja som sa bál, keď som žil.“🙂
    Skrátka, treba si overiť, komu môžeme veriť. Kadeháckeho farizejstva, pokrytectva sa nechytajte.
    Aj Vám pekný jarný deň!🙂

 3. Našej citlivo vnímajúcej smetiskovej excelenci pred koncom funkčného obdobia začína hrabať čím ďalej tým viac. Dúfam že sa prepracuje až k funkcii „Hraběnka ze dvora“. Asi tak o jednocifernom IQ.

 4. … rezký minister Taraba je razantný chlapík, ktorého nekompromisná rétorika dokáže kabaretno-opozičnú družinu kaviarensko-bruseľských lokajov, korčokových fanúšikov a parazitných mimovládok dostať do stavu davovej zúrivosti po republike kočujúcého hodnotového ansámbla za prezidentského nato-kandidáta. Z protestujúcého umeleckého kolektívu aj jednotlivo po sebastredno-progresívných napučancov dostať z Tarabovho dialógu v pluralismu (keď sú sorošovci uvyknutí iba na totalitný monológ) duševnú piľuľku alebo zvieraciu kazajku od utŕženého stavu nenávistného jedu a ľavicovej Fico-fóbie zdureného pravičiara či nadradeného elitára, ktorý práve po právu od vládnej autority kúpil peknú po papuli za neplnenie si verejnoprávných povinností štátnej televízie, ktorá má nezaujato informovať a slúžiť všetkým občanom Slovenskej republiky a nie iba zbohatlíckym namachrovancom v režimu špinavých prachov a ešte špinavejších trestných oznámení z majetka mamonu zlatých omámení. Či istoty chrámového kupčenia cez milióny bokom všadeprítomnej špeciáľnej korupcie demogratúrného kabaretu excelentne preplácaných prokurátorov, čurilovcov a iných vyumelcovaných prerežimných kalibrov.

 5. Taraba sa kriticky vyjadril k programovej skladbe RTVS a titulke webu, kde trčí ksicht Fialovej a Weisenbacher z IĽP by sa mal naučiť čítať s pochopením. Ak keby tam bola Červená Karkulka má právo vyjadriť svoj kritický názor! O Čaputovej škoda hovoriť, tá už 5 rokov hľadá kde je sever a v ktorej krajine žije!

 6. len jedna poznámočka. Taraba nepovedal o herečke nič zlé, len že by rtvs namiesto nej mohla vysielať niečo k aktuálnemu sviatku. A tým ju podľa zasa dákej mimovládky strašne urazil

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás