TV VV(video) Štefan Harabin: Kriminálnik Lipšic a podvodník Mazák už...

(video) Štefan Harabin: Kriminálnik Lipšic a podvodník Mazák už mali byť dávno odvolaní

-

(video) Štefan Harabin: Kriminálnik Lipšic a podvodník Mazák už mali byť dávno odvolaní

Na úvod Štefan Harabin, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR zdôraznil, že do prezidentských volieb vstupuje ako národno-vlastenecký kandidát, ktorý má program postavený na záchrane suverenity a štátnosti Slovenska, na záchrane rodiny ako základného prvku spoločnosti a štátu a zároveň na obnovení práva a ústavnosti.

Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho, z ktorých prvý už kandidatúru oznámil a druhý ju zvažuje, označil za kandidátov stojacich na opačnej strane politického spektra – napríklad v otázke migrantov či LGBTI agendy.

Harabin zdôrazňuje, že funkcia prezidenta, ktorá je súčasťou exekutívy, má nielen ceremoniálny charakter, keďže celá zahraničná a obranná politika je v jeho rukách. Konštatoval, že sme predchádzajúcou vládou a prezidentkou Zuzanou Čaputovou boli vťahovaní do rusko-ukrajinského konfliktu.

Oceňuje, že nová vláda sa vydala celkom inou cestou, keď sa zásadne postavila proti dodávkam zbraní na Ukrajinu. Keby bol prezidentom, tento trend by podporoval a vláde by nekládol polená pod nohy.

Venoval sa aj otázke členstva SR v EÚ a NATO. Vo vedení týchto dvoch zoskupení je podľa neho taká koncentrácia hlupákov a lokajov USA, aká tu nikdy nebola.

Hovorí, že protiruské sankcie, ktoré poškodzujú štáty EÚ, sú porušením s medzinárodného práva. Hovorí aj o možnosti vystúpenia SR z EÚ, ale dodal, že pre Slovensko by to bolo ekonomicky a politicky prijateľné iba v prípade, že by sa pre takýto krok rozhodla skupina štátov, napríklad na čele s Maďarskom.

Vyslovil názor, že jednou z priorít našej zahraničnej politiky by mala byť konsolidácia narušených vzťahov s Ruskou federáciou

Mala by nás k tomu viesť snaha o dodávky ruských energetických surovín v pôvodných cených, ktoré zdvihla práve nerozumná politika sankcií. Ako pokračoval, tak ako v minulosti, aj dnes je ostrým kritikom NATO – najmä v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Myslí si, že časom sa tento vojenský pakt rozpadne. Ak by Donald Trump vyhral americké voľby, podľa neho by to rozpad aliancie urýchlilo. Pripustil, že Slovensko by sa v tom prípade mohlo pokúsiť o vojenskú neutralitu – bez garancie Ruskej federácie to však podľa neho nepôjde. Ako doplnil, keby nám ju garantovali západné veľmoci, nemalo by to význam, keďže nedodržiavajú medzinárodné záväzky.

Na otázku, či sú povolebné zmeny na Slovensku dostatočne razantné odpovedal, že nová vláda je to najlepšie, čo Slovensko môže mať, hoci v minulosti mal viaceré výhrady k činnosti niektorých jej súčasných členov. Zdôraznil však, že jeho kritika bola vecná, nie namierená proti konkrétnym osobám.

Od samého začiatku bol odporcom vzniku špeciálneho súdu a špeciálnej prokuratúry. Nerozumie tomu, prečo je aj po nástupe novej moci stále v úrade špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, ktorého označil za kriminálnika, a šéf Súdnej rady Ján Mazák.

Najmä Lipšic podľa neho môže naďalej zneužívať právomoci verejného činiteľa a páchať trestnú činnosť

Pozitívne hodnotí doterajšiu činnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Za posledných tri a pol roka bola Slovenská republika bezprecedentne devastovaná a ekonomická a sociálna situácia je dnes skutočne kritická. Preto verí, že súčasná vláda prekoná všetky prekážky i nezhody, napraví, čo treba a urobí maximum v prospech občanov.

Na záver ubezpečil, že v prípade víťazstva v prezidentských voľbách urobí všetko preto, aby sa situácia občanov menila k lepšiemu, aby sa mohli dovolať svojich práv, aby Slovensko uskutočňovalo mierovú zahraničnú politiku a aby sme zachránili jeho zvrchovanosť.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk. Autor článku: Gabriela Fedičová

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás