fbpx
PodcastyPrepis rozhovoru: Rozhovor s Romanom Michelkom na TV Slovan...

Prepis rozhovoru: Rozhovor s Romanom Michelkom na TV Slovan (13.09.2023)

-

Prepis rozhovoru: Rozhovor s Romanom Michelkom na TV Slovan (13.09.2023)

Video:

Video na Youtube:

Zdroj: Televízia Slovan, Facebook

PREPIS ROZHOVORU:

Peter Kotlár: Martinka, nech sa páči.

Martina Šimkovičová: No, ja som sa len chcela vrátiť k tomu, že Matovič sa nevzdá zodpovednosti za ľudí, ktorí prišli o svoje životy. Čo prišli o svoje zdravie, lebo ty si bol jedným z nich, ty psychopat, ktorý si kázal, aby sa ľudia išli dať testovať  alebo očkovať. Zrušil si im malé a stredné podnikanie. Zrušil si im nejaký pokoj v ich rodinách. Tu keď som videla ako kopeš do Kaliňáka. To je jedno, či by to bol Kaliňák, alebo ktokoľvek iný. Ty nevieš veci riešiť pokojne, ty proste musíš použiť nejaký fyzický tlak. Ja neviem, ale ty by si si to pokojne rozdal aj so ženou, v takomto zmysle, že ty si ten bojovník. A ukázal by si tej žene, že kto si, ja ako psychológ, keď pozorujem tvoje správanie. Neviem, či tam nebola ta dávka predtým nejakých liekov, ale určite si sa pripravoval. Ty si sa určite na to stimuloval nejako vnútorne, bol si tam sám. Ešte chcem povedať, že Alojz Hlina prišiel na tú akciu na motorke, tiež tam vyhukoval. Môžeme si ho aj s Romanom Michelkom, ktorého vítam medzi nami aj prebrať. 

Roman Michelko: Ďakujem.

Martina Šimkovičová: A po skončení celej tejto tlačovej konferencie, to možno ani ty nevieš(Roman), polícia začala pýtať občianske preukazy od Smerákov.

Roman Michelko: To je neskutočné.

Martina Šimkovičová: To je zvláštne, že po mimo sú migranti ilegálni v tom parku. My sme včera išli okolo Úradu vlády. Bolo tam asi desať kúskov povalených na tráve, tak som povedala Petrovi, poď ideme si aj my ľahnúť na trávu. Uvidíme, či si tam môžeme len tak ležkať, bez toho, aby sme museli niekomu ukazovať svoje doklady. Títo ilegálni migranti, ktorí si sem chodia pre Ódorov a prezidentkin papierik. Nie pre ten papierik z roku 2018, aby to bolo už každému jasné. Komu to nie je jasné, nech si verí Matovičovi, je to absolútne jedno, tak. My asi teraz nepotrebujeme doklady a my si tu môžeme len tak mirniks dirniks byť. Paradoxne, že od nich tí policajti nepýtajú doklady, ale pýtajú od Smerákov. Roman ako ty vnímaš celú túto situáciu? Čo to vlastne znamená?

Roman Michelko: V jednej vete by sa dalo povedať, že… Rozviniem ju samozrejme. Matovič je absolútne zúfalý. To je posledný výkrik, asi má nejaké prieskumy a vidí, že to nedáva sedem. Myslel si, že takýmto guerilla marketingom, že to dá. Ja už neviem, ja som dávno nenadával voličom, ale kto dnes ešte volí Matoviča, musí byť rovnaký psychopat ako je on. Ja verím, že sedem percent takto narušených ľudí neexistuje, asi Xanax vypredali. Ja neviem, či on nie je tlmený, ani len ten Šipoš nešiel s ním. Toto už je nad všetkými hranicami. Však tí policajti, však parkoval na chodníku, to je akože nič? On je nad zákonom. On vidí, že je záverečná, konečná, robí obrovské chyby. Ja verím, že tie chyby sa mu vypomstia. To môže vyplývať len na psychicky narušených voličov. To, že je on blázon, to je v poriadku. To, že on je ťažká porucha osobnosti, to nikto nepochybuje, že neexistujú lieky, ktoré by ho dali do normálu. To je jasné, buď ho zle premedikujú, alebo neviem čo. Mal by vymeniť psychiatra.

Martina Šimkovičová: Má ho vo Viedni. Ako to vnímam celé ja, lebo ja som s ním strávila štyri roky v pléne. Ja som videla tie zmeny ako to tam išlo. Videla som, akým spôsobom o tom informovali médiá hlavného prúdu. Rovnako ako médiá hlavného prúdu informovali o tej pondelkovej mimoriadnej schôdzi Ódora, ktorú ale úplne otočili. Totálne to pretočili, pretočili to proti Smeru. Ja s nikým nie som, aby bolo jasné. Ja som sama so sebou a chcem žiť v štáte, kde sa takéto veci nebudú diať. Lebo nejaká streľba po dodávke s migrantmi a prevádzačmi, ktorých tu podporujú ľudia, ktorí sa dostali k moci. To, čo sa deje na Slovensku, to aká politická kultúra sa teraz ukazuje pred našimi očami, to by som možno aj prirovnala k tým nelegálnym migrantom. Fakt, to je taký zvláštny spôsob riešenia tejto situácie. Matovič, keďže sa mu za celé roky nepodarilo, tak si teraz vymyslel zákon z roku 2018. Ktorý je ale preto, aby chránil občanov  Slovenskej republiky, ktorý je preto, ak tu niekto niečo urobí. Niekto, kto sa na základe dokladov hýbe po našej krajine, a niečo spraví, aby sme vedeli, kto to urobí. A nieže to bude Abduh 1.1. narodený. Čiže je to človek, ktorý tu môže ubližovať, znásilňovať tu dievčatá. Ja som čítala ten prípad 22-ročnej dievčiny, ktorý je rovnaký ako bol ten prípad Viola. Teraz mi tu píšete, že Pavlínka, tá keby mohla, tak by možno povedala ako Matovičova sestra.

Peter Kotlár: Kvôli majetku, ktorý získala.

Roman Michelko: Presne, aj Arca Group. Tu ste niečo hovorili, že vyjde pravda najavo aj o Lučanskom, aj o všetkých tých veciach.

Martina Šimkovičová: O Martinke a Jankovi.

Roman Michelko: Presne tak. Hodina pravdy príde a oni sa toho strašne boja. Čo si hovorila Rado Baťo, na všetky veci je jedna veľmi dobrá, ľahko zapamätateľná webstránka, igormatovic.sk. Kde veľmi plasticky, výrazne, ľahko sú také oblasti, všetky sľuby, boj s mafiou, zdravotníctvo, všetky sľuby, voľby a referendum, klientelizmus, papalášizmus, pomoc podnikateľom, pomoc regiónom, transparentnosť, štátna kasa, voľby a referendum, zahraničná politika. Všetky veci sú tam napísané, zeleným sľubom, červeným, realita. Každý, kto má troška príčetnosť, kto normálne rozmýšľa, akože fakticky, nie iba emóciami, vidí, aká je to obludnosť. Pre mňa je nepochopiteľné, že toto tu má ešte stále okolo sedem percent. Ja som videl teraz prieskumy, bolo to 6,1, bolo to 5,6, dáva všetkých na jednu kartu. Konečne ľudia vidia, že čo to je. Samozrejme, ak hovoríš o úrovni politickej kultúry. Dúfam, že to nehrozí, ale teraz kandiduje taká ženská verzia Matoviča, to je Dorota Nvotová. Si predstav, že tí dvaja by boli v parlamente.

Martina Šimkovičová: Jedna vlna.

Roman Michelko: Jedna vlna. A samozrejme tá, ktorá hovorí, že nech zdochnú ľudia, ktorí sa nedali očkovať. Niečo také tam povedala a vulgarizmy každé druhé slovo.

Martina Šimkovičová: Ona chce slovenskú kultúru a ašpiruje, chce byť slovenská premiérka.

Roman Michelko: Ja, už neviem, čo by bola väčšia katastrofa, či Veronička, alebo Dorota. To sú pre mňa také pálky, miera sebareflexie. Politika je často priestor, kde je vysoká koncentrácia ľudí, ktorých ambície sú väčšie ako schopnosti. Ale v prípade Doroty Nvotovej a Veroniky to sú svetelné roky. Ten rozptyl, že to je až absurdné. Aspoň vidíme, že koho nasadili do volieb. Ja verím, že ľudia už prehliadli, že nemôžu byť takí hlúpi, že nemôže sa nechať ovplyvniť tými médiami.

Martina Šimkovičová: Za celý ten čas Matovič ako vládol a kázal nám v rámci toho covidového obdobia brutálne veci. Vyhlášky nad zákonom, aby sme sa stále vracali k tomuto zákonu, ktorý omieľa, a na ktorom si chce presadiť klesajúcu tendenciu. Za celý ten čas mal krvavé oči, do ktorých mu teda vošiel covid. A chcel bojovať proti mafii, ale nakoniec sa ukázali iné pravdy a odkryli iné príbehy, ktoré si tu dnes žijeme, a na ktoré rozuzlenia čakáme. Veď mal k dispozícii všetko, aby mohol týchto ľudí pozatvárať. Prečo sa mu to nepodarilo?

Roman Michelko: Ja som absolútne presvedčený, že on brutálne motivoval príslušníkov NAKA. Ja poznám veľa normálnych a slušných policajtov a oni sa neskutočne hanbia za Hamrana, a za čurillovcov, za NAKU. Ja interpretujem teraz, čo povedal Fico, že on nebude chcieť robiť nejaké čistky. Povedal, že Lipšic musí odísť. Presne povedali, že jeho previerka pekne smrdí. Musí odísť Kliment a čurilovci. Ja som presvedčený, že nebude síce nikoho motivovať, ale nikoho nebude chrániť. Ľudia vo vnútri polície sa hanbia za to, čo vyvádzajú títo ľudia. Oni hrubým spôsobom pošliapavali zákon. Ľudia ako Santusová, budú mať naozaj po voľbách rozviazané ruky. A títo ľudia budú postavení pred zodpovednosť. Ja som dal takú anketu, ironickú, ale ona bola aj pravdivá. Čo si myslíte, že prvého októbra Hamran s Lipšicom pôjdu do Belize, lebo vedia, že nevydáva,  alebo  sa ešte pokúsia o policajný prevrat? Dal som takúto vec, lebo nič iné im neostane. Oni veľmi dobre vedia, čo majú za ušami. Nebude Fico taký trápny, že si bude povolávať policajtov a húckať ich. Máte voľné ruky, tu sa niečo tri a pol roka dialo, a hanbite sa , urobte si očistu. Oblúk sa podľa mňa nanovo zrevitalizuje, a nebude nikto hádzať polená pod nohy. A ešte, čo si vravela k tým vyhláškam. Ja to stále vysvetľujem:  úroveň právnych noriem má rôznu silu. Úplne najvyššie je Ústava, potom sú zákony  a potom sú vyhlášky. Ústavný súd verejne konštatoval, že napríklad štátna karanténa a množstvo iných boli hrubo protiústavné. Tu si treba jednu vec uvedomiť, je dôležité, aby si to ľudia uvedomili. Matovič je samozrejme psychicky narušený, je nenávistný, je podliak, diletant, ale hlavne príšerný zbabelec. On všetky tie veci, ktoré boli zjavne protiústavné každému človeku, ktorý sa na to len pozrel, dával na submisívneho úradníka, ktorý podzákonnými normami obmedzoval ústavné práva. Ja som často krát hovoril, že to je absurdné, a ľudia mi písali, to nie je absurdné, to je protizákonné. On si teraz myslí, že ten čierny Peter bude na Mikasovi. Tiež sa čudujem, že Mikas bol ochotný, neviem na základe čoho. Lípol na tej funkcii, urobil akúkoľvek špinavosť. Kryl Matoviča, ale on bude prvý na rade a potom samozrejme Matovič, politická zodpovednosť. Však ja nič, keby mi Mikas povedal, že premiér ale viete čo, obmedzenia ústavných slobôd nie je možné urobiť vyhláškou. Keby prišiel na tlačovku a povedal, chcel by som to obmedziť, ale nemôžem, lebo právny systém je takto nastavený. Ja predsa podzákonnou normou nemôžem obmedzovať ústavné slobody. No tak samozrejme by ho okamžite vyrazil a dal tam nejakého iného, nejakého Šipoša.

Martina Šimkovičová: Ale list sa začína obracať, lebo aj Peter Marček, ktorý bol obvinený z týchto nedodržiavaní covidových vyhlášok, tak včera sa pochválil na Facebooku tým, že všetko mu to súd zrušil. Nebol jediný, ide to rad radom, Marica Pirošíková a Peťo Weis. Títo právnici robia naozaj tvrdú prácu a idú proti tým covidovým vyhláškam, ktoré porušovali naše, šliapali po našich ľudských právach. A verím, že sa im podarí tieto súdy vyhrať, ktoré teda hnali až na európsky súd. A že Matovič, Mikas, Sabaka a všetci títo budú zodpovedať za tie činy proti ľuďom.

Roman Michelko: Treba jasne povedať ľuďom, že zbabelec Matovič, zrejme si dal urobiť nejakú právnu analýzu. A zrejme, ak tam majú troška príčetných právnikov na Úrade vlády, tak mu povedali, nechoďte do toho vy, nech to nejde od premiéra. Dajte to na nejakého úradníka, ktorý urobí špinavú robotu za vás. Tam sa zodpovednosť bude krútiť, tú skupinu, ktorú urobil, kolektívne orgány, krízový štáb,  všetko možné.

Martina Šimkovičová: Boli podpisovať nejaké vyhlásenia.

Roman Michelko: Áno, kolektívny orgán rozhodol. Oni sa nehrali na expertov, lebo oni nie sú experti.  Samozrejme, keď ho napadol ten chorý, tak to bol jeho, a znásilnil všetkých každý, kto sa mu postavil do cesty, tak musel ísť kopať hroby. Lebo bol podlý a zákerný, to je jasné, toto je tá šialená zbabelosť, že nedokáže prísť, mať tu guráž a povedať, že ja som za to zodpovedný. Potom ma skalpujte, ja verím, že tá kauza z Arcy. Ja keď som dal tú informáciu o tých dvoch, Košťa a ešte na Š, ktorí vypovedali, že Beďo Slobodník pral špinavé peniaze pre Pavlínku vo výške 1,3 milióna. Jednak ma nenapadol, lebo som citoval pod prísahou. Ale nikto za tým nešiel. Vieš si predstaviť, keby mal Fico svedectvá o tom, že nejaký zločinec, kajúcnik mu prepral peniaze, že by to médiá nechali tak? A tu nič, absolútne ticho. On má toho toľko, ja som dal desatoro, že prečo ho nevoliť. Ešte keď hovoríme o týchto veciach, to je človek, ktorý bol gorilí poskok. To treba tisíc krát hovoriť. Nicholson mu dal kompletný prepis v roku 2010. Čo urobil? Vybavil si u Mikloša, aby jeho daňové zločiny boli zmazané a riťolezil tejto gorilej vlády s Dzurindom a Miklošom. A potom išiel na proti gorilie protesty. On, ktorý držal túto vládu. Ja som tak zúfalý, že toto ľudia nevedia, to je najpodlejší farizej. Najodpornejší človek, to je chodiaci gýč.

Martina Šimkovičová: Prepáč, pozeráme pani Krajníkovú ako ju zadržali, bez toho, aby si pýtali nejaké doklady. Potom to začalo s tými migrantmi. My, keď sa tu rozprávame, čo a jak s migrantmi, kým Fico a Smer majú tlačovku, tak Ódor a Čaputová si idú svoju pesničku. Kým my sa tu rozprávame, tak ďalší migranti prichádzajú sem. Aj Matovič by si mohol uvedomiť, čo on si neuvedomí, aj ona má nejaké deti, myslím, že dcéry. Možno, že odíde, ale neviem kam, celú Európu zaberajú títo nelegálni migranti. Teraz sme dostali správu z Talianska, že tie počty sa navyšujú a idú v tisícoch, to nie 250, ale už okolo 280 000. A Ódor  s Čaputovou nepotrebujú žiaden zákon, veď ten zákon je ochrana štátnej hranice. A oni tu ochranu nerobia, oni porušujú zákon.

Roman Michelko: Treba si jasne povedať, že aj v rámci Schengenu existuje pravidlo, že na dočasný čas môžeme mať zavreté hranice. Nedávno sme mali s Rakúskom, s Českom.

Martina Šimkovičová: Pri covide.

Roman Michelko: To tiež, ale aj teraz….

Martina Šimkovičová: Pri covide nepotrebovali zákon, tam potrebovali vyhlášku.

Roman Michelko: Presne tak. Vláda má túto kompetenciu, len treba to urobiť.

Martina Šimkovičová: Aký je zámer?

Roman Michelko: Ja neviem. Ja neviem, ale toto progresívcom, oni sú až hlúpi, lebo vláda, ktorá je vnímaná ako prezidentkina, by urobila nejaké rázne opatrenia. Tak by vytvorila v ľuďoch ilúziu, že progresívci dokážu sem-tam ochrániť národno-štátne záujmy. Arpi Šoltés a títo chodia s teóriami, že Orbán chcel pomôcť Ficovi, tak mu napúšťal migrantov. Oni sú buď extrémne hlúpi, alebo neschopní, ale žijú v nejakých chimérach, že to je v poriadku. Keď si vravela, že kde bude teda po prvom októbri Igor, lebo žije tu aj s deťmi. Mňa taká okamžitá napadla, asi na Belize bude, kde inde. Tam bude, kde nevydávajú. My sa bavíme s nejakým chybným predpokladom, že aktéri, o ktorých hovoríme, majú elementárnu mieru racionality, ale od Matoviča nemôžeš chcieť, aby normálne rozmýšľal. Lebo v jeho psychike, nič normálne nie je.

Martina Šimkovičová: Najmä od roku 2014 upozorňujem na migrantov, ktorí sa sem hrnú. Riaditeľ Markízy Settele mi povedal, že my musíme pomáhať. Mala by som odvolať nejaké extrémistické a neviem aké vyjadrenia. Veď ja som bola xenofób, extrémista asi dva týždne na titulke nášho bulváru. Radšej budem v tomto ponímaní xenofób a extrémista, ale nechcem tu migrantov, naozaj nemám z nich vôbec príjemný pocit. Veď, keď bol komunizmus a ľudia z Československa utekali, veď ich na hranici strieľali, a my si necháme tu prejsť nejakých ilegálnych migrantov. Bez žiadneho papiera, a my ich tu ešte privítame, a my im ten papier dokonca dáme. My ich lákame….

Roman Michelko: Tomáš Taraba včera hovoril, že to vôbec nie je tak, ako hovoril Matovič. Mala to byť iba úzka vrstva takých, ktorí sa mali klasifikovať na dlhší pobyt, zjavne budú mať nie vymyslené údaje o sebe, ktorí si overia ich totožnosť. A nie takí, ktorí sem idú, a ako sa povedalo, že sú tam dvaja teroristi, a všetci sú Abdulovia 1.1.2000 narodení. Ja sa pýtam, je možné, že by bol Hamran tak sprostý, ale kto ich riadi? Ja niekedy žasnem, že naša exekutíva, je to zo sprostosti, alebo neviem z čoho. Každopádne viem, že trendy sú, ešte sú nezverejnené nejaké nové prieskumy. Progresívci za to čo urobili s DPOH, s Hviezdoslavom.

Martina Šimkovičová: To tiež veľmi pekne ďakujeme, lebo ono to viac rozdeľuje.

Roman Michelko: A mobilizuje našich ľudí.

Martina Šimkovičová: Ale chcem tvoj názor na úkon z roku 2021, kedy ministerstvo vnútra…, kedy Matovičov človek pod vedením Mikulca nakúpil 200 000 týchto takzvaných papierikov pre ilegálnych migrantov. Čo to znamená, že oni s tým nejako počítali v roku 2021? Dostali informáciu, že v roku 2023 pred voľbami budete musieť prijímať týchto ilegálnych migrantov. A my si v roku 2021 nakúpime tých 200 000 nejakých papierikov pre nich.

Roman Michelko: Nemám informácie od spravodajských služieb, nie som dvojitý agent.

Martina Šimkovičová: Teda aký bol podnet?

Roman Michelko: To neviem, aký bol podnet, ale čo je podstatné, včera som pre 42tcen odpovedal, téma bola taká, že Matovič a títo hovoria, že to treba riešiť na európskej úrovni a Fico a títo, že to treba riešiť na národnej úrovni. Ja jednoznačne hovorím, spoľahnúť  sa na Frontex je prejavom mdlého rozumu, takto to ja poviem. To riešenie by možno bolo do dvoch rokov, ak vôbec, bolo by polovičaté, štvrtinové, nič neriešiace. Tu funguje znova otvorenie balkánskej trasy. Jednoznačne toto treba urobiť na národnej úrovni, jednoznačne tie možnosti máme. V Schengenskej zmluve sú výnimky, ktoré môžeme uplatniť. A keď to niekto nerobí, tak je buď nepetične sprostý, alebo má nejaký hlúpy zámer, ktorý mu ale nepomáha. Ódor nebude kandidovať, v podstate jeho misia nejakým spôsobom skončí.

Martina Šimkovičová: Ale otvorene hovorí o tom, že je možné, že budú pokračovať ďalej. On, ako keby to pripúšťal.

Roman Michelko: To, keď bude pat, lebo samozrejme všelijaké prepočty sa robia a nebude možné zostaviť vládu.

Martina Šimkovičová: Že je pripravený vládnuť aj po septembri.

Roman Michelko: Máme precedensy, že v Belgicku bola 565 vláda. Je aj takáto možnosť. Ale ja verím, že bude politická vláda, ja verím, že 76-tka sa naskladá. Dokonca si poviem, že verím tomu práve preto, že táto partia robí jednu chybu za druhou. Progresívci urobili jednu dobrú vec, oni ukázali, že dnes majú Bratislavu. Ak sa dostaneme na Slovensku, budeme na celom Slovensku robiť to, čo robíme v Bratislave. Mám informácie, že sa začínajú pohybovať preferencie, bohužiaľ nie celkom šťastným spôsobom, lebo to, čo urobili na Vajanského…. Kde z extrémne vyťaženej magistrály, zobrali jeden pruh,  a tam sú šialené zápchy, a to pohlo žlčou toľkým Bratislavčanom, že to dá možno 20 000 hlasov dolu. Potom samozrejme DPOH, ak si ľudia povedali, čo máte proti nim. No teraz sa ukázalo, čo budú robiť na úrovni Slovenska. Bohužiaľ tie hlasy nejdú k nevoličom, ale rastie SASKA, možno by bolo lepšie, keby SASKA padla. Ale trend je jasný, ľudia konečne vidia, čo ich čaká. Ľudia vidia, čo sa stane, ak dostanú vládu nad krajinou títo progresívci. Čo sa týka Matoviča.

Martina Šimkovičová: Prepáč, chcem reagovať na Matoviča, ktorý nám poslal otázku, že či si my dvaja myslíme, že Kaliňák je bez viny, Kaliňák a spol. Ja nie som ani sudca, ani vyšetrovateľ, ja riešim situáciu, ktorá sa deje dnes.

Peter Kotlár: Matovič mal za tri roky všetko k dispozícií, čo sa nikomu nesnívalo, ani Mussolinimu. Mal všetko k dispozícií na to, aby mohol prešetriť, vyšetriť kauzy Smeru. Nič nedokázal. Nech sklapne, musí platiť prezumpcia neviny, všetci sú nevinní, až do vylúčenia opaku. Ak sa ukáže, že sú vinní, nech si odpykajú svoje tresty. Matovič mal niečo, čo nebude mať pravdepodobne nikto nikdy. On mal k dispozícií všetko. Policajtov, vojakov, Čaputovú, všetko. Nič nedokázal, nech sklapne. A my nevieme, či je niekto bez viny, a keď sa ukáže ich vina, tak povieme, áno, sú vinní.

Martina Šimkovičová: Ani ja, ani Peter nie sme s nikým, sme sami za seba. To je jedna vec. A druhá vec je, ten príbeh, odkedy sa začal odvíjať Matovičov príbeh, lebo dovtedy kričal na Danka v pléne, že je plagiátor, a potom sme zistili, že on sám je plagiátor. A vlastne to aj priznal, že je daňový podvodník. Slota starší to tam povedal, a už nevydržal túto debatu. On to nejako predikoval v tej dávnej minulosti, že čo z neho sa bude vlastne vyvíjať. Ak si myslíte, kto nám píše, Peter zo Staškova.

Peter Kotlár: To je náš človek.

Martina Šimkovičová: Ja viem, ale aj Marcelu som menovala. Peťo vychádzame z toho čo dnes urobil, on tam vytiahol nohu, a kopol do Kaliňáka. Ja neviem, či je to toto v súlade s nejakými praktikami, nejakými normami, ja si takúto politiku nepredstavujem. Nechcem, aby sa naši politici bili. A naozaj som videl Matoviča v situáciách, kedy to nebolo s nejakým politickým, alebo kostolným poriadkom. Proste nebolo, a bolo to úplne cez čiaru. A nebudem na Romana Michelka hovoriť, že ty si neviem čo, a nakoniec ja, zakryjem svoju vinu. Toto sme robili ako deti v škôlke.

Roman Michelko: Toto je pre mňa znak, aký on je absolútne morálne zvrhlý. Ja, keď mám nejaké maslo na hlave a vidím, že niekto má, tak som z elementárneho princípu zdržanlivý. Ale ja mám presne to isté a idem sa rozliať na kolomáž. Ten človek nemá milimeter svedomia. To je skrz, naskrz zvrhlý človek. Najväčší podliak, najväčší zákerák, najväčší psychopat, najpodlejší človek. Všelijakí boli, bol, Dzurinda, neznášal som ho, bol Čarnogurský v 90-tkách, tiež to nebolo, boli kdejakí ľudia, Kaník, antisociálny netvor. Ale toto tu, čo je Matovič, ja neviem, ale aj z Európy sledujem, takého exota…. Všelijakí ľudia sa pchajú do politiky. Ja nedokážem pochopiť, že toto tu môže mať 7 %. Toto je pre mňa najväčšie sklamanie, ako môže byť niekto tak, doslova zvrhlý, získať 250 000 hlasov. To nedokážem pochopiť. Dúfam, že toto bolo záverečná, konečná.

Martina Šimkovičová: My máme veľa sledovateľov zo zahraničia, Peťo povedz ty niečo k tej štatistike. Chcem sa venovať tým voľbám a hlasovaniu zo zahraničia. Možno otázka na teba, a budeš vedieť odpovedať. Tí  ľudia sa boja toho, že sa tie hlasy zle spočítajú, alebo, že si to priklepnú inde. Akým spôsobom sa dá tých 74 000 hlasov cca odkontrolovať zo zahraničia? Lebo tí ľudia nám posielajú screenshoty, vidím koho krúžkujú. Či sa dá toto nejako použiť, spočítať a porovnať.

Roman Michelko: Osemnásť komisií, každá jedna strana bola vyzvaná, aby tam dali svojich ľudí, budú tam zalepené obálky. Bude ten človek veľmi podobný, ja viem, že jeden človek na meetingu prišiel s extrémne komplikovanou teóriou, ako sa to dá nejakým spôsobom obísť. Je to ale tak komplikované. Už si ani nepamätám presne, ale keď prišiel na päť, alebo šesť bodov, ako sa to teoreticky dá…. Myslím si, že nikto v masovom merítku si nedá tú prácu. Samotný akt zrátavania hlasov, otvárania obálok už bude presne taký istý, ako je to pri bežných okrskoch.

Martina Šimkovičová: Tam sú nejaké dve obálky.

Roman Michelko: Áno.

Martina Šimkovičová: Niekto otvorí asi skôr ako samotné spočítavanie.

Roman Michelko: No, nie tam príde pečiatka voľby. Obálka musí byť zapečatená. Akože predstava, že niekto naparuje, nechcem byť taký, že 70 000. Aby bolo jasné, objem volebných hlasov zo zahraničia je asi 2,5% všetkých hlasov. Nie je to zanedbateľné, ale nie je to niečo, čo by zásadne ovplyvnilo.

Martina Šimkovičová: Nejakú konkrétnu stranu, aby sa dostala do parlamentu.

Roman Michelko: Práveže áno, a to je ten problém. Čo môže byť kľúčové pre tých zahraničných hlasov, je veľmi veľa strán, ktoré sú na hranici 5%, a bude niekomu stačiť 200, 300 hlasov a v tomto prípade práve tie hlasy zo zahraničia môžu rozhodnúť, že to pôjde nad 5%. A ešte, keď som si pozrel výsledky hlasovania v minulých voľbách, tak prví boli Progresívci, druhí boli Za ľudí, čo bola u nás marginálna strana, ledva preliezla. Smer mal v podstate menej, ako Za ľudí. Treba si uvedomiť, že tí ľudia v zahraničí väčšinou žijú na Západe, nejako sú ohlúpení tou demagógiou, majú tie heslá v hlave, že európska integrácia a neviem čo všetko. Treba si uvedomiť, že skôr budú hlasovať pro  koalične, alebo progresivisticky, čo je výhoda v zmysle v tom, že tieto hlasy môžu byť v tomto zmysle veľmi kľúčové. Či budú nad 5, alebo nebudú nad 5, Progresívcom 300 hlasov chýbalo, teraz keby prišli, tak majú nad 7%.

Martina Šimkovičová: Veríš tým prieskumom, že Progresívne Slovensko má okolo 12,13,14 %?

Roman Michelko: Verím, že teraz to padlo, po tom, čo urobili v Bratislave z Vajanského. Niečo podobné ako, medveď je všetko a človek je nič. Cyklista je všetko a motorista je nič.

Martina Šimkovičová: Len tí cyklisti tam nie sú.

Roman Michelko: Však to je to.

Martina Šimkovičová: Hlavne je to nejaký úsek od bodu A do bodu B. Keď vyleziete v bode B, tak zase sa ocitáte vo veľkej premávke. Bol to nejaký nápad, že tam majú tie bilboardy, aby sme si ich všimli.

Roman Michelko: Robia chyby. Je také dobré príslovie: ,,Keď naši nepriatelia robia chyby, necháme ich v tom.“ Samozrejme trpíme tým.

Martina Šimkovičová: Tie chyby stoja. Aj financie.

Roman Michelko: Jasné. Ja mám informácie, ktoré ešte nie sú zverejnené, že teraz padajú, ale bohužiaľ rastie SASKA.

Martina Šimkovičová: Teraz začala komentovať program Progresívneho Slovenska. To je ten zásadný efekt, aby si SASKA získavala tieto čísla. Z týchto dvoch strán, keby si mohol voliť?

Roman Michelko: To je ako povedal klasik, zomrieť na rakovinu, alebo na infarkt, to si môžeš vybrať. Z hľadiska cynizmu, Sulík je deštruktívny charakter. Čiže, keby sa nedaj boh uplácala koalícia, tak so Sulíkom je vysoká šanca, že nebude dlhá. V tomto zmysle radšej Sulík, lebo to je deštruktor par excellence. Každý normálny človek vie, že sa nedá s Matovičom, ale každý normálny človek vie, že sa nedá ani so Sulíkom. Ideálne by bolo, keby o percento narástlo P.S. a padla by SASKA pod päť.

Martina Šimkovičová: Na obrázku je Bárdy a je tam uverejnený príspevok od Republiky, že či fašista alebo nefašista je to jedno. Slovensko potrebuje silnú pronárodnú stranu. A teraz dáme reakciu šéfa Aktualít, ktorý je mimoriadne aktívny. Bárdy píše, ešte pár dni a už sa k fašistom začnú hrdo hlásiť. Myslíš si, že takéto vyjadrenia šéfa Aktualít, ktorý má asi nejakú sledovanosť, aj keď naša SNS ka si povedala, že bude ignorovať tieto Aktuality aj tieto….

Roman Michelko: Tri periodiká Smečko, N ko, jasné. Toto čo robí Bárdy, je ťažký žurnalistický aktivizmus. Aktívne sa zapája do kampane.

Martina Šimkovičová: Ale pridá takto hlasy Progresívcom?

Roman Michelko: Ja neviem. Na ktorej časti politického spektra je, o tom nikto nepochybuje. Tak isto ako médium.

Martina Šimkovičová: On sa ani netají.

Roman Michelko: On sa ani netají, však je verejné tajomstvo, tiež patrí k istej menšine. Však vieme.

Martina Šimkovičová: Počkaj, on má manželku.

Roman Michelko: Koľkí….

Martina Šimkovičová: Ona je hovorkyňa Policajného zboru. Tam je tiež nejaké prepojenie.

Roman Michelko: Však práve.

Martina Šimkovičová: Oni sú poprepájaní, taká mafia.

Roman Michelko: Taká mafia, informačná. Je taký názov jednej knihy, Čím menej vieš, tým lepšie spíš. Tak my horšie spíme.

Peter Kotlár: To sa tam hodí, teraz Denník N vydal taký článok: Politici Smeru napadli Matoviča.

Ďalej nižšie je komentovanie známeho videa,  spred budovy Úradu vlády, kde vyčíňal Matovič:

Martina Šimkovičová: Ako to bude, či to aj ukážu.

Roman Michelko: To bude dlhšie troška, teraz ho odtláča.

Martina Šimkovičová: Chce mu zobrať mikrofón.

Roman Michelko: Odtláča ho jednoznačne.

Martina Šimkovičová: No narúšal ich priebeh a kričal im tam.

Roman Michelko. Teraz boj jasný kop, tak dal mu to. Ale samozrejme je jasné, kto začal vo vesmíre Denníka N je jasné, kto je hlavný vinník. Bolo to zdokumentované zo všetkých strán.

Martina Šimkovičová: Ten výraz v tvári. Richard Glück ho tam udrel. Roztrhal mu košeľu za to, tu sa už policajt do toho vložil.

Roman Michelko: To vyzerá ako nejaký ochrankár, ale mestský, či čo to je, aha to je mestský. Mestská polícia, akože takto mestskej polícii vôbec nevadilo, že parkoval na chodníku.

Martina Šimkovičová: V parku, skúsim tam ísť ja dnes. Pozdravím tam tých migrantov, čo tam ležia.

Roman Michelko: Inak, možno si pamätáš, v rámci svojich výčinov, zopárkrát parkoval Matovič aj na prechode, a povedal, že my sme papaláši, my môžeme. Potom sa zrušila priestupková imunita, dnes už nemôže, čiže aby bolo jasné všetkým ľuďom, priestupková imunita neexistuje. Mali ho poriadne, okamžite riešiť. Papuča minimálne, alebo ja neviem.

Martina Šimkovičová: Myslím si, že bolo aj také video zverejnené, kedy Matovič a spol. parkovali na Zámockej ulici a tam bol incident s Daňom, kedy môj bývalý kolega z Markízy, ktorý sa premával s holým týmto….

Roman Michelko: Jožo Pročko. Veľký intelektuál.

Martina Šimkovičová: On má takú podobnú rétoriku ako Matovič.

Roman Michelko: Myslím si, že intelektuálne sú porovnateľní.

Martina Šimkovičová: Oni si rozumejú a sú na jednej vlnovej dĺžke, lebo od Matoviča tí ľudia odchádzajú v takej väčšej miere. A že bol sám na tejto akcií smeráckej….

Roman Michelko: To, už ani Pročko nedal. On preráža všetky dná.

Martina Šimkovičová: Chcem povedať, že na tej Zámockej ulici napadli Daňa, ktorý chránil obyvateľov Slovenska. Lebo blokovali cestu a parkovali protizákonne. On je nad zákon a riešil to….

Roman Michelko: Nejakí policajti prišli, potom začal vulgárne nadávať. Kto ešte dokáže, ja neviem, komu môže toto imponovať, to musí extrémne zvrhlý človek.

Martina Šimkovičová: Dajte si pozor, Matovič to dotiahol do záveru, teraz, čo spravil. A Denník N a spol. budú hrať takú pesničku, kto nebude voliť Matoviča, dostane kopanec na hruď, alebo dostane po papuli. Mne ide strach z toho Matoviča….

Roman Michelko: Pre mňa je to strašná frustrácia, ak toto tu môže byť znovu zvolené, potom už neexistuje taká vec, ktorá by niekoho diskvalifikovala, lebo to už naozaj všetky dná prerazil.

Martina Šimkovičová: Keď mu ten pán dal facku.

Roman Michelko. Rišo Glück.

Martina Šimkovičová: Keby sme mali zvukovú stopu, začal plakať ako malé decko. Nie ako chlap a väčšinou začne tiecť aj krv. Asi si musel tento pán dávať pozor, aby ho nejako silo neudrel, ale len také, že daj nám už pokoj. Choď si na svoj nejaký meeting a neotravuj tu. Úplne na záver, ako to ty vidíš do toho 30.09? Je to dva a pol týždňa, už sa ten čas skracuje, migranti nelegálni pribúdajú, dokonca nás začínajú strašiť covidom. Dáme tie voľby toho 30.09, čo myslíš?

Roman Michelko: Ja som presvedčený, že ak toto ľudí nejakým spôsobom nepresvedčilo, tak už musí. Je vysoká miera pravdepodobnosti, že vznikne národne a sociálne orientovaná koalícia. Verím a dúfam, že zdravé jadro v Hlase ustráži Pelleho. Lebo máme informácie, že druhá strana robí extrémne veci, aby to bolo inak. Budú do toho investovať veľmi veľa. Áno, určite nemôžeme zaspať na vavrínoch, musíme bojovať do poslednej chvíle, do posledného dňa pred moratóriom. Chodíme medzi ľudí, čo sa týka SNS, som presvedčený, že tých 6% je takmer istých, neviem si predstaviť, že by to padlo. Máme oveľa väčšie šance ako napríklad SASKA, alebo KDH. KDH teraz svojim trápnym alibizmom, keď náhodou sa Majerský zmýlil, a povedal pravdu, tak okamžite sa ho nikto nielenže nezastal, ale okamžite ho začali vlastní disovať, či už je to Bošňák, či už je to Štefanec. SME RODINA, je podľa mojich informácií už pod. Ja si myslím, že ono je to veľmi podobné, ak môže ešte dnes niekto po všetkých týchto kauzách voliť Borisa, tak naozaj je mdlého ducha. Nechcem urážať voličky predovšetkým, ale naozaj to inak neviem povedať. Presne to isté Matovič.

Martina Šimkovičová: Už aj Naď začal na Borisa rozprávať.

Roman Michelko: Nech sa žerú, v poriadku.

Martina Šimkovičová: Tak ako na Matoviča Sulík a spol. Nikto s ním nevie normálne vyjsť a rozprávať na politickej úrovni, tak isto je to v tomto prípade.

Roman Michelko: Sladký bonus týchto volieb je, keď som počúval Dzurindu, alebo Demokratov, všetci operujú tým, že 25% voličov je nerozhodnutých.

Martina Šimkovičová: Čo inak robil ten Dzurinda so Šimečkom?

Roman Michelko: So Šimečkom sedeli, ale včera bol s Dankom v Jojke.

Martina Šimkovičová: Nie, ale to sedeli mimo kamier.

Roman Michelko: Vraj o behu sa rozprávali, tak to je legenda vraj 80% o behu. Áno to sú maratónci, však dobre.

Peter Kotlár: Premýšľajú ako to bude utekať zo Slovenska.

Roman Michelko: Vraj 25% voličov je nerozhodnutých. Bolo by geniálne, ak by povedzme narástli Demokrati na 4,5 ale nie viac ani o jeden, lebo by stiahli 7 mandátov. Keby Dzurinda okolo 2,5 mal, čo sú ďalšie tri mandáty. Čiže ďalších 10 mandátov by stiahli z tej potenciálnej tejto. Už nie som taký  optimista, že padne SASKA, lebo Progresívci jej extrémne pomáhajú. Progresívci budú mať menej ako majú teraz, uvidíme, kde sa zastaví Hlas. Perspektívu vidím relatívne optimisticky, nebudem dávať silácke reči. Ale finále kampane každého normálneho človeka musí utvrdiť, že toto musí zastaviť, že to nie je možné, aby to ďalej fungovalo. Verím, že tie excesy zmobilizujú našich voličov, teda národne a sociálne orientovaných. Či, už je to Smer, Hlas, SNS aj teda Republika, lebo aj ich hlasy budú potrebné, aby blokovali nejakú zlú väčšinu. Aj treba povedať, to zdôrazňujem, Hlas vylučuje Republiku. Nevadí, ale je dobré, aby boli. Nechcem hovoriť, žiadne veľkohubé gestá, ale vidím to mierne optimisticky.

Martina Šimkovičová: Posledná otázka. Lebo mimoriadna situácia bola častou témou našich rozhovorov, vraj sa má zrušiť tento piatok. Mohli tú mimoriadnu situáciu zrušiť dávno predtým. Je veľkým otáznikom, čo táto skupinka ľudí má za ľúbom a zamýšľa, keďže tu máme Slovensko plné migrantov a zase začínajú s covidom, ktorým strašia. Sem-tam zbadáš aj ľudí, ktorí sa trasú. Ako čítaš toto, že chcú zrušiť tu mimoriadnu situáciu?

Roman Michelko: Nuž, to bolo veľmi ťažko obhájiteľné, že to predlžovali a možno to išlo na popud, nedávajte druhej strane popud, aby to ostreľovali. Naopak ja zase počúvam z druhej strany, či sa nezrušia voľby. Ja som na 99% presvedčený, že nie, pretože na to by potrebovali obrovskú odvahu. Oni sú zbabelci, bolo by na to nutné urobiť ústavnú väčšinu, čo sa dnes už ani len schôdza nedá otvoriť. Všetci sú unavení, všetci chcú, aby sa nanovo rozdali karty, teda aspoň trocha príčetní ľudia. Toto si nelajznú, musíme vydržať tých 14,15 dní. Štrnásť dní do moratória a potom už všetko utíchne. Verím, že ľudia pochopia v plnej a ohyzdnej nahote, v čom sme tu tri a pol roka žili, a ako strašne dôležité je, ako sa toho 30.09. rozhodnú. No a potom pre niekoho nevyjde slnko ráno prvého, ale verím, že pre nás to slnko vyjde.

Martina Šimkovičová: Videl si teraz tie billboardy?

Roman Michelko: Áno.

Peter Kotlár: Ak mi dovolíš, lebo pravdepodobne sa nestretneme do volieb v štúdiu. Roman, dovoľ mi dať ti takto ruku, prajem ti všetko dobré v tomto boji, verím, že sa tam spoločne stretneme. Ľudia nech rozhodnú, či nás chcú vidieť v tomto tíme, ktorý by mohol tvoriť silnú koalíciu pronárodnú a sociálnu. Prajem ti všetko dobre a vydrž tých pár dní.

Roman Michelko: Ja tak isto, verím, že sa stretneme v jednom klube, a že budeme súčasťou alternatívnej koalície, ktorá dá šancu ľuďom, aby sa znova nadýchli.

Martina Šimkovičová: Hlavne, by sa mali zavrieť hranice pred týmito migrantmi, aby tu potom nebol väčší a väčší bordel, ktorý sa bude musieť upratovať.  Po týchto ľuďoch, ktorí z pozície svojej moci neurobili to, na čo mali kompetencie. Roman Michelko bol našim dnešným hosťom, vďaka.

Roman Michelko: Ďakujem za pozvanie.

Martina Šimkovičová: A my sa stretneme asi cez víkend. Budúci týždeň budeme mať jedného hosťa zaujímavého, dáme ho na utorok 19-teho, a budeme vás o všetkom informovať. Ak by aj vybehla nejaká podobná situácia ako dnes ráno, tak nám dajte na známosť, a vy nám aj naďalej píšte. Všetko dobré a dovidenia.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás