fbpx
Názory(video) Po slovách R. Fica a ako poznáme Pellegriniho,...

(video) Po slovách R. Fica a ako poznáme Pellegriniho, ktorý sa teraz po..á, môžeme čakať bruselskú soc. dem.-progresívno-“kresťanskú” vládu

-

(video) Po slovách R. Fica a ako poznáme Pellegriniho, ktorý sa teraz po..á, môžeme čakať bruselskú soc. dem.-progresívno-“kresťanskú” vládu

SMER – slovenská sociálna demokracia je už viac ako dvadsať rokov riadnym členom Strany európskych socialistov. Ľavica skoro všade v Európe prehráva, preto by víťazstvo skutočnej ľavicovej strany v parlamentných voľbách v jednej z členských krajín EÚ malo byť privítané. Namiesto blahoželania však dnes SMER – slovenská sociálna demokracia obdržal odkaz vydierania od predsedu Strany európskych socialistov, bývalého švédskeho premiéra Stefana Lofvena. Ak vraj SMER bude vo vláde pokračovať vo svojich postojoch k vojne na Ukrajine, tak on osobne sa postará, aby začal proces vylúčenia SMERU z tejto medzinárodnej politickej štruktúry. Skutočne prekrásne, demokratické. Buď budeme hovoriť to, čo si želajú USA, alebo nás vylúčia. Buď sa zaradíme a poslušne budeme vykonávať politiku jedného jediného názoru alebo sa staneme vyvrheľmi, ak mienime hovoriť, že EÚ by mala prevziať na Ukrajine mierovú iniciatívu, že je lepšie okamžite zastaviť zabíjanie a radšej desať rokov rokovať o mieri ako nechať bez výsledku desať rokov Rusov a Ukrajincov, aby sa kynožili. Predseda PES sa dôsledne riadi filozofiou, že kto je za mier, je vojnový štváč, kto je za vojnu a zabíjanie, je mierový aktivista.

Takže, milý Stefan. Po prvé, Tvoj odkaz je nedemokratický, nerešpektujúci právo na iný názor, je autoritársky. Po druhé, vydierať suverénnych politikov sa nepatrí a my sme suverénni politici. Po tretie, milý Stefan, pozri sa okolo seba v Európe a skús nájsť skutočne ľavicovú stranu, ktorá päťkrát vyhrala voľby a chce štvrtý krát zostaviť vládu. Po štvrté, milý Stefan, ako ľavičiara by Ťa malo zaujímať, že Slovensko sa vďaka katastrofálnej pravicovej vláde stalo druhou najchudobnejšou krajinou v EÚ, že máme rozvrátené financie a najvyššie zdražovanie. Toto sú naše problémy, na ktoré sa chceme sústrediť.

Je nám veľmi ľúto, že na Ukrajine je vojna, odsúdili sme použitie ruskej vojenskej sily, ale naše názory, pokiaľ ide o mier na Ukrajine, meniť nemienime.

Vážený pán predseda Strany európskych socialistov, odmietame politiku jediného neomylného názoru. Ak má byť daňou za to, že sa na Slovensku venujeme skutočnej ľavicovej agende a vyslovujeme suverénne názory, naše vylúčenie z medzinárodnej strany, tak takúto daň sme pripravení zaplatiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

5 Komentáre

 1. Ale veď takto sa to nerobí súdruh Fico do psej matere!!
  Ešte len deň po voľbách a Robertko sa posral.
  Ale to by nebol Fico aby už niečo nevykocúril
  a nemal niečo v zálohe!
  Nie nadarmo odstúpila na jeho príkaz Palculienka z ÚS a nieje náhoda že ten užitočný tárajko kpt.Danko predčasne vykvákal že súdruh Fico už má aj vek a zaslúži si aby mu národ splnil jeho túžbu byť buď hranatou hlavou štátu či ešte prijateľnejší post pre súdruha by bol ,,preceda ÚS“….

 2. Čo sú to za socialisti, ktorí podporujú vojnu a nie mier??? V takej organizácii je hanba zotrvať!
  Výborne, pán Fico, ľavičiar má podporovať mier a nie zabíjanie.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás