fbpx
TV VVVIDEO: Pietna spomienka na generála Lučanského (ereport)

VIDEO: Pietna spomienka na generála Lučanského (ereport)

-

VIDEO: Pietna spomienka na generála Lučanského (ereport)

Na martinskom cintoríne bolo dnes rušno. Pri hrobe Milana Lučanského (†51) sa krátko po 13.30 hod. zišli davy ľudí aby si uctili jeho pamiatku. Dnes je to presne rok od jeho smrti.

Video nižšie:

Ľudia zapaľujú sviečky a postávajú okolo hrobu. Minútou ticha ti uctili Lučanského pamiatku. Na cintorín došiel aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák či poslanec Luboš Blaha.

Lučanského pochovali v jeho rodnej Štrbe, po pár mesiacoch ho rodina dala previesť na národný cintorín v Martine, ktorý sa tak definitívne stal miestom jeho posledného odpočinku.

Vyšetrovanie úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského ešte neukončili. Rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k jeho smrti, by sa mala uskutočniť v druhej polovici januára 2022.

Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti. Okolnosti jeho úmrtia vyšetrovala nezávislá kontrolná komisia. Nezistila skutočnosti, ktoré by spochybňovali verziu, že príčinou smrti Lučanského bol samovražedný pokus. Komisiu tvorilo takmer 20 členov a okrem politikov boli jej súčasťou aj experti.

Autor:Petra Horváthová

Zdroj: ereport.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. „…sa pokúsil o samovraždu…“
    „Okolnosti jeho úmrtia vyšetrovala NEZÁVISLÁ kontrolná komisia.“
    Tak takúto lživú propagandu by som na veciach verejných nečakal. Všetci dobre vieme, z akých ľudí bola tá pseudovyšetrovacia komisia zostavená. Každému súdnemu človeku je jasné, že ho zavraždili.

    Ľudia, ktorí fakt veria tomu, že si oko brutálnym spôsobom zranil sám a že sa sám aj zabil (predtým, než mal možnosť vypovedať, než mu bolo niečo vôbec dokázané – hoci sám dobrovoľne prišiel z HR na SK vypovedať!!!), sú ľudia, ktorí by si v tomto prípade – https://www.youtube.com/watch?v=l_NmT84jZZc – od 39:49 – naozaj mysleli, že dotyčný vojak sa pošmýkol v umyvárke. Intelekt na úrovni 3-ročného dieťaťa. Už 6-ročný školák by tomu neveril.

    Nehovoriac o množstve iných čudných a nevysvetlených okolností; bolo by to na veľmi dlhý článok. Že ho dali zrovna do PO, že ho prevážali do nemocnice v RK; nemal absolútne žiadne samovražedné sklony a ani nezanchal žiadny list na rozlúčku, hoci mal s rodinou dobré vzťahy; skutočnosť, že ten, kto sa chce zabiť, pár dní predtým rozhodne neposiluje, bo vie, že na 2. svete mu svaly nebudú na nič (navyše ak sa chce niekto obesiť, je preňho ideálne byť práveže čo najslabší, aby pri tom čo najrýchlejšie umrel), márne čakal na dopis od dcéry; nebolo mu vôbec umožnené komunikovať s rodinou, hoci mal o to záujem a mal na to aj právo, ktoré mu bolo odopreté; priznanie sa Kolíkovej, že uniknutá lekárska správa o zranení oka, ktoré si NEMOHOL urobiť sám, sa týkala jeho a ešte bola z toho rozhorčená a spústa ďalšieho. Absurdné, absurdné a ešte tisíckrát absurdné, ako môže niekto veriť ofic. verzii.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás