NázoryVIDEO: MUDr. Igor Bukovský: Progresivizmus je nebezpečná pasca –...

VIDEO: MUDr. Igor Bukovský: Progresivizmus je nebezpečná pasca – kompletná verzia

-

VIDEO: MUDr. Igor Bukovský: Progresivizmus je nebezpečná pasca – kompletná verzia

Lekár MUDr. Igor Bukovský, PhD. vo svojom videoblogu podrobne vysvetľuje, prečo považuje progresivizmus nielen za pascu, ale aj za krajne nebezpečnú ideológiu.

Politika sa dá najjednoduchšie definovať ako súboj tých, ktorí chcú spoločnosť ovládnuť a tých, ktorí odmietajú diktátorský režim.

Voľby sú pred dverami a asi nie som sám, kto by si musel zapchať nos, ak chce ísť voliť. Vo volebnej ponuke volieb 2023 nevidím takú stranu, ktorú by som volil z presvedčenia. Súčasne však odmietam znovu voliť „menšie“ zlo, pretože to „menšie zlo“ je po tridsiatich rokoch také veľké ako klasické „veľké zlo“, klasické „zlé zlo“, takže nahovárať si, že volím „menšie zlo“, je ako nahovárať si, že tí slovenskí progresívci našťastie nie sú takí agresívni ako tí americkí..

Ak si myslíte, že progresivizmus je menšie zlo alebo je to dokonca rozumná alternatíva, tak by ste mali vedieť, že táto ideológia spoločenského progresu, teda progresivizmus, možno dokáže vzbudiť ilúzie a falošný pocit cnosti, ale podľa mňa je to nefunkčná a veľmi nebezpečná ideológia.

Naozaj nechápem ako môže podľa všetkého konzervatívny človek ako Štefan Hríb vyhlásiť, že „naši progresívci nie sú ako tí americkí“. Sú vraj rozumnejší a zatiaľ neimportujú nejaké woke šialenstvá na Slovensko. To je ako vyhlásiť, povedzme, v roku 1946, že „naši komunisti nie sú ako tí sovietski“, sú vraj rozumnejší a zatiaľ neimportujú nejaké stalinovské šialenstvá na Slovensko.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Dr. Igor Bukovský: Život a svet / InfoVojna

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás