TV VVVIDEO: Minister vnútra Šutaj Eštok: POHORŠENÝ PÁN ŠIMEČKA, KDE...

VIDEO: Minister vnútra Šutaj Eštok: POHORŠENÝ PÁN ŠIMEČKA, KDE STE BOLI DOTERAZ?

-

VIDEO: Minister vnútra Šutaj Eštok: POHORŠENÝ PÁN ŠIMEČKA, KDE STE BOLI DOTERAZ?

Zdroj: Matúš Šutaj Eštok, Youtube

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

 1. Niečo o čistkách „čistého“ KDH!

  V máji 2017 predseda terajší KDH Milan Majerský ohlásil kandidatúru na predsedu Prešovského samosprávneho kraja za koalíciu strán KDH – OĽANO – SaS – NOVA.
  Dňa 4. 11. 2017 bol zvolený za predsedu Prešovského kraja. Čo nasledovalo?

  Štefan Rimaj,
  Pravda
  23.04.2018 17:34

  Viacerí zamestnanci Úradu Prešovského samosprávneho kraja, ktorí prišli v uplynulých dňoch o prácu, hovoria o nátlaku a politických čistkách.
  Tvrdia, že museli odísť, lebo sa stali pre nové vedenie župy nepohodlnými. Preto uvažujú, že sa obrátia na súd. Vlna prepúšťania však pokračuje ďalej. Včera prišli o miesta viacerí riaditelia zariadení sociálnych služieb.K personálnemu zemetraseniu v prešovskej župe došlo po posledných voľbách, keď 16 rokov slúžiaceho župana Petra Chudíka (Smer) vo funkcii vystriedal bývalý primátor mesta Levoča Milan Majerský (KDH). Ten po nástupe avizoval, že na úrad prinesie nové metódy práce, prístupy v riadení, energiu a motiváciu pre zamestnancov. Viacerí z nich však museli vzápätí podpisovať dohody o ukončení pracovného pomeru. Hovorí sa, že dosiaľ by ich už mohlo byť aj päťdesiat.Zarážajúci podľa už bývalých zamestnancov župy nie je fakt, že k výmenám došlo. Na vedúcich postoch sa nejaké odchody očakávali. Prekvapili však neodôvodnené rozviazania pracovného pomeru dohodou a spôsob, akým sa to dialo. Doobeda telefonát a pozvánka na debatu na riaditeľstvo úradu. Tam ľuďom oznámili, že chcú s nimi rozviazať pracovný pomer. Mnohí tvrdia, že ani nevedeli a dodnes nevedia prečo.

  Miesta pre blízkych ľudí?
  „Z miesta asistentky bývalého predsedu ma chceli presunúť na iné miesto s nižším platom. Keďže som živiteľka rodiny, rozhodla som sa radšej podpísať dohodu. Takto som dostala nejaké odstupné a obávala som sa, že ak na úrade zostanem, môžu na mňa vyvinúť tlak a z úradu ma dostať bez peňazí. Atmosféra na úrade už bola dusná a traumatizujúca, rozhodla som sa radšej odísť,“ opisuje 51-ročná Danica Andrášiková.Prepúšťanie ju neprekvapilo, čistky podľa vlastných slov čakala. Dôvodom je podľa nej snaha vytvoriť pracovné miesta pre nových zamestnancov blízkych novému vedeniu. Andrášiková dodala, že ak sa dohodne s kolegami, ktorí boli pre nové vedenie politicky neakceptovateľní, napadne spôsob prepustenia z práce právnou cestou.Pre Pravdu to potvrdil aj bývalý vedúci kancelárie predsedu kraja Ladislav Magyar a bývalý šéf organizačného odboru Štefan Matejčík. „Pracoval som tam šestnásť rokov, po voľbách ako radový referent na odbore kultúry, kde som mal jednu z najvyšších odborností. Zavolali mi, že mám ísť na riaditeľstvo. Oznámili mi, že chcú so mnou rozviazať pracovný pomer,“ podotýka 49-ročný Magyar, ktorý skončil na úrade práce. Magyara prekvapilo, že ľuďom nezdôvodnili, prečo sú zrazu nepohodlní.Pre Pravdu to potvrdil aj bývalý vedúci kancelárie predsedu kraja Ladislav Magyar a bývalý šéf organizačného odboru Štefan Matejčík. „Pracoval som tam šestnásť rokov, po voľbách ako radový referent na odbore kultúry, kde som mal jednu z najvyšších odborností. Zavolali mi, že mám ísť na riaditeľstvo. Oznámili mi, že chcú so mnou rozviazať pracovný pomer,“ podotýka 49-ročný Magyar, ktorý skončil na úrade práce. Magyara prekvapilo, že ľuďom nezdôvodnili, prečo sú zrazu nepohodlní….“

  Odôvodnenie z úst Majerseho? Vraj musí pracovať s ľuďmi, ktorým dôveruje. Hmm!🤔🤢

 2. Och, nejako mi to zle skopírovalo, tak ešte dodatok:

  O MIESTO PRIŠLA AJ U P R A T O VA Č K A!!!
  Na zozname prepustených sa ocitla aj 65-ročná upratovačka Daniela Čabudová. „Pracovala som tam pol druha roka. Po návrate z dovolenky ma na úrade už čakal papier o rozviazaní pracovnej zmluvy dohodou. Povedali mi, že môžem robiť jeden mesiac, lebo im chýbajú upratovačky,“ dodala Čabudová.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás