fbpx
- Reklama -
Názory(video) Hrozí jej politická katastrofa? Remišová to TAKTO skúša...

(video) Hrozí jej politická katastrofa? Remišová to TAKTO skúša na Sulíka a Matoviča

-

(video) Hrozí jej politická katastrofa? Remišová to TAKTO skúša na Sulíka a Matoviča

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Pri pohľade na dlhodobo nízke preferencie strany Za ľudí možno bez zveličovania konštatovať, že ak by prišlo na predčasné voľby, tak najviac hlavu v smútku by mala Veronika Remišová. Pre šéfku politického subjektu, ktorý založil exprezident Andrej Kiska, by nedovládnutie do termínu riadnych parlamentných volieb, bolo hotovou politickou katastrofou.

Aj keď síce v rozhovore pre portál aktuality.sk iba pred pár dňami (27. júna) Remišová sebavedomo vyhlasovala, že preferencie jej strany stúpajú, posledný prieskum, ktorý bol zverejnený krátko po jej slovách (30.6.) televíziou Markíza ukázal, že Za ľudí by volilo iba 2,1 percenta Slovákov. Takže predčasné voľby, by pre Remišovú za daných okolností znamenali jednoducho politickú pohromu.

Priznala, že vedie najmenšiu stranu

Pravdepodobne, aj ohľadom na preferenčne výrazne nekomfortnú situáciu, je vicepremiérka zjavne neistá. Remišovú, ktorú mnohí občania nevnímajú práve najpozitívnejšie, vážne vyrušuje, že koalícia prežíva opäť jednu veľkú krízu. Richardovi Sulíkovi (SaS) a Igorovi Matovičovi (OĽANO), ktorí na tom majú zásadný podiel, tak poslala odkaz prostredníctvom sociálnej siete, aby im nejako pripomenula, prečo túto koalíciu ľudia podľa nej volili.

- reklama -

„V najbližších dňoch sa bude rozhodovať o ďalšom osude koalície. Viem, že to hovorím ako najmenší koaličný partner, ale nie je mi ľahostajné, ako to dopadne a kam Slovensko bude smerovať. Ľudia nám verili, prosím, nezabúdajme na to,“ zdôraznila Remišová na Facebooku. Jej celé vyjadrenie nájdete v pripojenom videu.

SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej

TASR tento týždeň pripomenula, že spor v koalícii sa opäť vyostril potom, ako poslanci NR SR prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča. SaS a Matovič sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami. SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽANO obvinilo liberálov z rozbíjania vlády. SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať.

Matovič vyzval SaS na uzmierenie, tá ešte nepovedala, ako bude postupovať. Počas uplynulého víkendu šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová povedala, že liberáli o odchode z koalície neuvažujú. Strana oznámila, že o ďalšom postupe rozhodne 6. júla na mimoriadnej rozšírenej Republikovej rade. OĽANO zas avizovalo mimoriadne rokovanie predsedníctva, podľa slov šéfa OĽANO by sa malo konať do najbližšieho víkendu.

Heger: Pre mňa jeden scenár – stabilita tejto vlády

Premiér Eduard Heger (OĽANO) chce zachovať stabilitu vlády. Hovorí o potrebe zotrvať v štvorkoalícii. Nepovedal, či pre jej zachovanie pristúpi k rekonštrukcii vlády. Vyplýva to z jeho utorkového vyjadrenia pre médiá. „Pre mňa jeden scenár – stabilita tejto vlády,“ podčiarkol premiér. Najväčší problém koalície vidí v jej komunikácii. Apeloval pritom na partnerov, aby si uvedomovali zodpovednosť. V súčasnej situácii musia podľa premiéra najprv opadnúť emócie.

Autor článku: Peter Partila. Článok vyšiel na: www.ereport.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás