fbpx
Názory(video) Čaputová sa zúfalo bráni voči vlastným klamstvám. Obviňuje...

(video) Čaputová sa zúfalo bráni voči vlastným klamstvám. Obviňuje Blahu a ten okamžite reaguje

-

(video) Čaputová sa zúfalo bráni voči vlastným klamstvám. Obviňuje Blahu a ten okamžite reaguje

Prezidentská kancelária sa ohradila voči videu, ktoré šíri poslanec Ľ. Blaha 

      Bratislava 6. februára (TASR) – Prezidentská kancelária sa ohradila voči videu, ktoré na sociálnych sieťach šíri poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD). Palác hovorí o manipulatívnom a účelovo zostrihanom videu. Poslanec sa v ňom snaží dať do rozporu súčasný postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej k dohode o obrannej spolupráci s USA (DCA) s jej výrokmi v predvolebnej diskusii. TASR o tom informoval riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej. 


      „Prezidentka hovorila, že by nepodpísala zmluvu, ktorá by ohrozila suverenitu Slovenska, zakladala pobyt cudzích vojsk a budovanie základní bez súhlasu parlamentu. Text tejto zmluvy a aj interpretačná doložka, ktorú prezidentka k zmluve DCA doložila, však obavy zo straty našej suverenity vylučujú, pretože zmluva nijako nemení súčasný právny stav o týchto otázkach,“ deklarovala prezidentská kancelária. Slová Čaputovej preto podľa nej nie sú v rozpore s vyjadreniami počas kampane. „Ide len o ďalší cielený útok prostredníctvom klamstiev,“ dodal Matej.


       Slovenská republika a Spojené štáty tento týždeň podpísali v americkom Washingtone dohodu o obrannej spolupráci (DCA). Signatárom za Slovensko bol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), za USA šéf diplomacie Antony Blinken. Pri podpise bol aj slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS). Zmluvu musí ešte odobriť Národná rada SR. Potrebná je tiež ratifikácia prezidentkou SR.


      Dohoda by mala umožniť americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Malacky-Kuchyňa a Sliač, prípadne iné dohodnuté zariadenia a priestory. Slovensko ich má poskytovať bez nájomného. Dohoda by mala platiť desať rokov. Potom zostáva platná alebo ju možno vypovedať s ročnou výpovednou lehotou.


      Predstavitelia vlády deklarovali, že zmluva neohrozuje suverenitu a zvrchovanosť SR. Opozícia ju kritizuje a hovorí o vytváraní amerických vojenských základní na Slovensku, približovaní amerických vojsk k ruskej hranici a okliešťovaní kompetencií našich štátnych orgánov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová uzavretie dohody podporila. 

Je potrebné dodať, že spomenuté video zaplavilo sociálne siete a nebolo len na Facebooku Ľuboša Blahu.

Reakcia Ľuboša Blahu:

REAKCIA NA NENÁVISTNÝ ÚTOK ZO STRANY ZUZANY ČAPUTOVEJ

Zuzana Čaputová sa vyhovára ako malé dieťa. Bola prichytená pri klamstve a teraz sa bráni tým, že šíri nenávisť voči Ľubošovi Blahovi. Aké detinské! A aké úbohé od hlavy štátu!

1. Zaútočila na mňa, vraj som účelovo zostrihal jej výrok a vraj to pred voľbami povedala inak – to je čisté klamstvo, pani prezidentka a je smutné, že opäť šírite hoaxy a manipulujete verejnosťou.

2. Vaše útoky na opozíciu sú neakceptovateľné. Vo svojom zostrihu som v ničom neklamal ani nezavádzal a žiadam od Vás okamžité ospravedlnenie za Vaše urážky a lži.

3. Vysvetlím Vám to, pozorne čítajte. Celé Slovensko videlo, ako predvolebná diskusia prebiehala. Dostali ste jasnú otázku, či by ste podpísali zmluvu DCA s USA.

4. Každý vie, o čom sú zmluvy DCA – sú o tom, aby americkí vojaci mohli pôsobiť na území cudzieho štátu.

5. Presne tieto námietky spomínala aj redaktorka RTVS, keď sa Vás na to pýtala – formulovala to ako námietky zo strany SNS.

6. Vy ste mohli povedať, že zmluvy DCA nepovažujete za ohrozenie suverenity a že by ste takúto zmluvu podpísala. V tom prípade by ste boli konzistentná s tým, čo hovoríte dnes.

7. Ale nie, Vy ste povedali presný opak. Najskôr ste niečo splietali o „dvoch stranách“, ktoré sa „dotýkali vyjednávaní“, a teda SNS a MZV. Ešte ste dodali ministerstvo obrany. Ani pánboh nerozumel, čo ste tým chceli povedať.

8. Ale vzápätí ste povedali priamo k meritu toto – citujem: „Takisto si myslím, že za týchto podmienok v žiadnom prípade by som takúto zmluvu nepodpísala, to znamená, ohrozenie suverenity, umiestnenie cudzích vojsk alebo základní na našom území…“

9. A potom ste začali splietať niečo o Maďarsku. K veci bola iba táto veta, ktorú som vystrihol a uverejnil. Čo je na tom, prosím Vás, manipulatívne a klamlivé?

10. Vy ste jednoducho k zmluve DCA otvorene povedali, že by ste ju nepodpísali. Bodka.

11. Ak sa dnes vyhovárate, že zmluva DCA s USA nezakladá umiestnenie cudzích vojsk, tak si asi robíte zo Slovákov srandu. A čo sem Američania idú poslať – mandarínky?

12. To akože idete podpísať Obrannú dohodu s USA o tom, ako tu budú fungovať americkí vojaci, ale Vy tvrdíte, že zmluva nerieši umiestnenie cudzích vojsk?

13. Veď Vy si, pani prezidentka, strašne, ale strašne šliapete po jazyku. Priznajte sa, že ste spáchali volebný podvod. Priznajte sa, že ste oklamali ľudí. Priznajte sa, že ste zlyhali.

14. A prestaňte svoje politické a morálne zlyhania hádzať na mňa ako na opozičného poslanca.

15. Môj zostrih nebol v ničom manipulatívny, vystrihol som presne tú časť, ktorá sa týkala otázky moderátora a žiadam od vás bezodkladné ospravedlnenie. A čo je najdôležitejšie, vyzývam vás, dodržte slovo, aké ste dali ľuďom pred voľbami – a nepodpíšte obrannú dohodu s USA. Inak páchate nehanebný volebný podvod.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Tá smetisková jaternica už nemá súdnosť ?????, jej už asi úplne hrabe.
    Gyorgi už zariadil vilu na Floride ? Lebo normálni Slováci tú sprostú trúbu raz zabijú a bude musieť z tohto územia. kde sa má dobre zomierať asi „uprchnúť. Nech si zo sebou zoberie a Vantaj nextajma , Remíšovú, Naďa a Korčoka a všetkých Sprostých a Sprostejších a Olajniakov.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás