fbpx
- Reklama -
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Slovensko bolo milimeter od justičnej...

Veci Verejné Romana Michelka: Slovensko bolo milimeter od justičnej diktatúry – Robert Fico nakoniec do kolúznej väzby nepôjde

-

Veci Verejné Romana Michelka: Slovensko bolo milimeter od justičnej diktatúry – Robert Fico nakoniec do kolúznej väzby nepôjde

Najprv si povedzme, prečo je potrebný súhlas na vydanie do väzby.

Práve preto, aby parlament dokázal zastaviť politicky úkolovaných prokurátorov od Daniela Lipšica a čurillovcov z NAKA. Aby bol poslednou prekážkou pri zneužívaní justície v politickom boji. Práve to sa totiž dnes na Slovensku deje.

Parlament si mal dať otázku, či naozaj nie je absurdné stíhať kolúznou väzbou niekoho za vyzradenie daňového tajomstvá, čo je prečin, za ktorý je maximálne podmienečný trest, tak ako u Filipa Rybaniča, bývalého poslaneckého asistenta poslanca Jozefa Rajtára.

- reklama -

Je jasné, že celý proces je na najvyššiu mieru spolitizovaný, a práve preto bolo rozhodnutie parlamentu logické a vecne správne.

Prečo Boris Kollár nakoniec podržal Roberta Fica? Lebo sám má na krku hrozbu viacerých trestných stíhaní a vydávanie politikov sa mu veľmi nepáči. Navyše, koalícia má Martina Borguľu na lopate a od opozície bude potrebovať protislužbu. Zároveň vie, že ho z koalície vyhodiť nemôžu, lebo potom by koalícia mala veľmi rýchly polčas rozpadu.

Poďme teraz k dvom „hrdinkám“, ktoré spôsobili, že Roberta Fica nevydali do kolúznej väzby. Katarína Hatrákova je jasným príkladom ohrdnutej ženy, ktorá kolegom nevie zabudnúť, že ju potopili pri voľbe detskej komisárky. Je to káder Kresťanskej únie a je naozaj bizarné, ak detská komisárka obhajuje pedofila Jána Heráka, lebo však deti si rady vymýšľajú, prípadne odhovára týranú ženu od žaloby na manžela, lebo však katolícka žena musí aj niečo vytrpieť. Ideálna persóna na detskú komisárku. Samozrejme, jej sebareflexia je nulová, no a pozor, takmer sa tou detskou komisárkou stala. Chýbal jeden hlas. Ukazuje to na skutočnosť, aké hodnotovo a odborne kvalitné persóny nám koalícia ponúka. Každopádne, po tom, čo jej klub OĽANO vyviedol, už jej „ochota vychádzať im v ústrety“ prudko poklesla. Chvalabohu!

Romanka Tabák je z iného súdka. Už dostala žltú kartu od svojho klubu, takže vedela, že jej budúcnosť v OĽANO je krajne neistá. Treba zdôrazniť, že je to podstatne horšia poslankyňa, ako tenistka, a to je už čo povedať, alebo aj v tenise patrila k samotnému dnu. No ale odolať šarmu Borisa Kollára sa jednoducho nedá. Boris Kollár to teraz „dáva na Danka“: aj on, rovnako ako jeho veľký predchodca a vzor Andrej Danko, už sľúbil asi 30 ľudom, že ich dá do prvej desiatky na kandidátku. No Romanka Tabák mu iste rada uverí. Mimochodom, všimli ste si? Hneď, ako sa jej novinári pýtali, že čo bude robiť, keď ju vyhodia z klubu, povedala, že iste o ňu bude mať záujem iný klub…. Zrejme nepostrehla, že tým Borisa Kollára diskredituje. Aj keď to sa už len sotva dá…

Poďme k ďalším konzekvenciám. Hysterická Janka Cigániková vykričala Igorovi Matovičovi jeho hlboko premyslenú personálnu politiku: „To je tak, keď na to, aby sa niekto stal poslancom, stačí ho stretnúť na ulici!“ Veru, niekedy to má zaujímavé konzekvencie.

No a Igor Matovič zase vyšiel s legendou, že Richard Sulík sa už dohodol s Petrom Pellegrinim a progresívcami, a už sa nevedia dočkať, kedy povalia aj túto vládu. Práve dnes to nový šéf progresívcov Michal Šimečka mladší verejne poprel. Z akejkoľvek koalície menovite vylúčil Hlas. Igor Matovič klame, až sa mu z huby práši a prestitujúce médiá to nijako nevyrušuje. Nikto tie jeho neskutočné klamstvá neuvádza na pravú mieru. Krása sledovať toto panoptikum.

Matovičove slová o tom, že Zuzu z paláca „považuje za falošná a veľakrát zákernú ženu“, jasne ukazujú, aká to bude sranda sledovať toto klbko hadov, ak sa bude ďalej pokúšať vládnuť. Povedal, že prezidentku podporovať nebude. No to si teda naozaj mohla oddýchnuť. Ak niekto, koho šialene nenávidí až 89 % občanov, povie, že Vás nepodporuje, je to najväčší darček, aký Vám môže dať.

Strana SaS asi vetuje protiinflačný balíček a Borisovi Kollárovi stopnú zákon o nájomných bytoch. A opäť bude veselo. Ale pozor, koalícia sa nerozpadne. Veľmi dobre totiž vedia, že je to pre väčšinu z nich záverečná a konečná. Takže ešte nás čaká 22 mesiacov politickej agónie. Chvalabohu, žiadnej daňovej revolúcie sa už nedočkáme a ani iných deforiem. Pozerať sa na to, ako sa medzi sebou žerú a robia si navzájom podrazy, bude len pre silné žalúdky, ale dáva nám to nádej, že SNÁĎ v najbližších dekádach už niečo také katastrofálne na Slovensku vládnuť nebude.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

 1. Dobrý deň, pán Michelko.
  Ponajprv mi dovoľte poďakovať sa za skvelé analýzy politickej a spoločenskej situácie u nás i o svete.
  No zamrzela ma Vaša hodnotiaca poznámka, ktorú ste akoby mimochodom utrúsili na moju adresu vo videu „Veci verejné Romana Michelka: Slovensko bolo milimeter od justičnej diktatúry – Robert Fico nakoniec do kolúznej väzby nepôjde.“, kde ste sa vyjadrili: „…Nehovorím, že bývalá Tomanová , alebo ešte stále fungujúca detská komisárka je úplne to najdokonalejšie, čo by tam mohlo byť…“.
  Na použitý jemný spôsob vysloveného hodnotenia sa len veľmi ťažko reaguje, pretože je zrejmé, že nikto nie je taký dokonalý, aby sa o ňom dalo povedať, že je to najdokonalejšie. Ale oprávnene sa môžem domnievať, že podprahové posolstvo správy je také, že si poslucháč Vaše hodnotenie vysvetlí tak, že moja práca v pozícii komisárky pre deti nebola dobrá.
  Pán Michelko, ja som si už zvykla, že som (od momentu, kedy som ako ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny ubezpečila predstaviteľov dôchodcovských správcovských spoločností, že určite otvorím II. dôchodkový pilier, aby som umožnila z neho vystúpiť sporiteľom, pre ktorých je zotrvávanie v tomto systéme zjavne nevýhodné) permanentne terčom neférových hrubých útokov meinstrímových médií a (zahraničnými financiami podporovaných) mimovládnych organizácií, ktoré šíria o mne ničím nepodložené klamstvá a ohovárania. Vnímam to ako daň za moju politickú odvahu aspoň sčasti napraviť pokrivený sociálny systém, ktorý zaviedol môj predchodca pán Kaník. Zvyčajne na tieto invektívy ani nereagujem. No vo Vašom prípade ma osobitne zamrzelo, že ste aj Vy podľahli klamlivej mediálnej kampani ktorá vytrvalo kriví obraz o mojej práci a práci mojich spolupracovníkov, pretože Vás si vážim a vždy som Vás považovala za odborníka, ktorý netára do vetra, ale svoje vyjadrenia formuluje na základe overených informácií. Čo skutočne viete o mojej práci a práci mojich spolupracovníkov? Preštudovali ste si aspoň výročné správy o mojej činnosti, resp. mimoriadnu správu, alebo moje verejné reakcie na opatrenia štátnych orgánov, ktoré poškodzujú práva detí (zverejnené na webovom sídle Úradu komisára pre deti)? Ak by ste sa uchádzali o rozhovor so mnou, veľmi ochotne, (a to aj po skončení môjho pôsobenia vo funkcii komisára pre deti), by som Vám vyhovela. Viete, ja nemôžem chodiť do médií prezentovať žalostné príbehy detí, ktorým som v rozhodujúcej väčšine pomohla. Deti treba citlivo ochraňovať pred mediáciou a následnou viktimizáciou.
  Vážený pán Michelko, želám Vám dobré zdravie a veľa energie a odhodlania na pravdivé odkrývanie javov v našej spoločnosti. Slovensko Vašu prácu veľmi potrebuje.
  S pozdravom
  Viera Tomanová

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás