fbpx
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Dodrží Matovič verejný prísľub a...

Veci Verejné Romana Michelka: Dodrží Matovič verejný prísľub a podporí predčasné voľby, aj keď referendum nebude platné?

-

Veci Verejné Romana Michelka: Dodrží Matovič verejný prísľub a podporí predčasné voľby, aj keď referendum nebude platné?

Najväčšieho luhára v slovenskej politike možno jeho lži čoskoro dobehnú. V čase, keď Ústavný súd konštatoval, že referendum o predčasných voľbách je neústavné, dal verejný prísľub, že ak sa referenda zúčastní toľko ľudí, koľko hlasov získala koalícia v roku 2020 vo voľbách, teda 1 304 268 hlasov, čo je mimochodom len 44 percent všetkých oprávnených voličov, tak všetci poslanci OĽANO podporia predčasné voľby. Samozrejme, nad jeho lžami sa už nikto nepozastavuje, jeho lži už nikto ani neeviduje, ak by to niekto robil, ich súpis by bol väčší ako Ottova náučná encyklopédia, no napriek tomu by mu to nemalo prejsť len tak. To, čo urobil, je verejný prísľub a ten je za istých okolností aj právne vymáhateľný. V občianskom zákonníku je jeho nasledovné znenie. „Verejným prísľubom sa zaväzuje ten, kto verejne vyhlási, že zaplatí odmenu alebo poskytne iné plnenie jednému (občanom) alebo niekoľkým z bližšie neobmedzeného počtu osôb, ktoré splnia podmienky určené vo verejnom prísľube.“ V našom prípade: účasť na referende vo výške rovnajúcej sa zisku koalície vo voľbách v roku 2020.

Všetky opozičné strany by si mali ako heslo tohto referenda vziať dosiahnutie tohto výsledku. Ukázalo by sa tak, že legitimita tejto vlády je nulová a, naopak, že opozícia má takú alebo vyššiu legitimitu, než akú mala súčasná koalícia v agónii v čase svojho najväčšieho rozkvetu.

Je nutné niečo urobiť, aby politici nemohli len tak ľahko a tak beztrestne klamať. Toto im a osobitne Matovičovi nemôže len tak prechádzať, a malo by to byť aj silným motivačným heslom. Opozíciu podporuje ústavná väčšina voličov, jej legitimita je maximálna a, naopak, koalícia v agónii už nemá legitimitu v podstate žiadnu.

- reklama -

Protest v Košiciach proti zdražovanou bol exemplárnym príkladom fatálneho zlyhania médií. Tento jeden z najväčších protestov korporátne médiá odignorovali. To ich síce nectí, ale naozajstný škandál je zlyhanie verejnoprávnych médií. TASR absolútne lživo a hrubo propagandisticky uviedla, že sa na proteste zúčastnilo pár stoviek ľudí, no realita bola päť až šesť tisíc. Za niečo také by mala okamžite padnúť hlava riaditeľa TASR, okrem iného aj preto, lebo tuto bezočivú, lživú a krajne zavadzajúcu správu prebrali aj ďalšie médiá.

Ešte oveľa vážnejšie je tu pochybenie RTVS, pretože v tomto prípade fatálne zlyhali všetky atribúty verejnoprávnosti. Rozhlas a televízia verejnej služby sa pokúsili utajiť jeden z najväčších verejných protestov. Preto vyzývam všetkých divákov a poslucháčov nech bombardujú Radu RTVS a nech sa pýtajú, ako je možné, že takto zlyhala a nech ju žiadajú o vyvodenie osobnej zodpovednosti konkrétnych ľudí, minimálne šéfky spravodajstva alebo aj samého riaditeľa.

To istí platí aj v prípade Rady TASR. Po takom to zlyhaní nie je možné, aby ľudia ostali ľahostajní. Miera hrubej manipulácie médií prekročila akékoľvek predstaviteľné hranice.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Dobry,co hovorite na prof. Staneka,ze referendum je dohodnute ze prejde,aby sa napatie vypustilo,ale ze dalsie volby su uz dohodnute na sposob hlas,sas,kdh,ps?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás