fbpx
ZahraničnéV USA to začina v jednotlivých štátoch vrieť

V USA to začina v jednotlivých štátoch vrieť

-

V USA to začina v jednotlivých štátoch vrieť

USA: Republikánska väčšina v Tennessee vylúčila z parlamentu dvoch demokratov

        Nashville 7. apríla (TARS) — Parlament v americkom štáte Tennessee vo štvrtok vylúčil dvoch demokratických poslancov za ich podiel na protestoch po streľbe v škole. TASR informuje podľa agentúry AP.


        Republikánska väčšina v parlamente schválila vylúčenie dvoch mladých černošských poslancov Justina Jonesa a Justina Pearsona. O jeden hlas neprešlo vylúčenie belošky Glorie Johnsonovej. Všetci traja zastupujú Demokratickú stranu.


        Galéria pre návštevníkov po záverečnom hlasovaní vybuchla a ozval sa krik a buchot. Dovtedy ľudia niekoľko hodín ticho sedeli a tíšili každého, kto počas rokovania vykríkol. Teraz začali skandovať „Hanba!“ a „Fašisti!“.


        Americký prezident Joe Biden odsúdil vylúčenie ako „šokujúce“ a snahu „potrestať, umlčať a vyhostiť riadne zvolených predstaviteľov ľudu Tennessee“.


        Vylúčení poslanci sa minulý týždeň zapojili do protestu v sídle parlamentu a žiadali prísnejšie pravidlá pre predaj a držanie zbraní. Podľa republikánov svojím správaním spôsobili „zmätok a hanbu“. Protest bol reakciou na nedávnu streľbu na základnej škole, pri ktorej útočníčka v Nashville zastrelila šesť ľudí, z toho tri deti.


         Vylúčenie poslancov sa v parlamente v Tennessee od čias občianskej vojny použilo len niekoľkokrát. Táto právomoc sa vo všeobecnosti používa ako trest za závažné pochybenia poslancov, nie ako zbraň proti politickým oponentom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás