DomáceV Bosne a Hercegovine chytili hľadaného expolicajta NAKA Mariána...

V Bosne a Hercegovine chytili hľadaného expolicajta NAKA Mariána Kučerku (PLUS 7 DNÍ)

-

V Bosne a Hercegovine chytili hľadaného expolicajta NAKA Mariána Kučerku (PLUS 7 DNÍ)

Zahraničné médiá píšu o zadržanom Slovákovi v Bosne a Hercegovine. Malo by ísť o hľadaného exvyšetrovateľa Mariána Kučerku.

Príslušníci Federálnej policajnej správy v Bosne a Hercegovine mali dnes zadržať občana Slovenska, na ktorého bol vydaný medzinárodný zatykač. Podľa iniciál, ktoré v tejto súvislosti zverejili miestne médiá, by malo ísť o hľadaného exvyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku. Ten by sa mal podľa inorfmácií Plus 7 dní aktuálne už nachádzať na príslušnom súde, ktorý bude rozhodovať o ďalšom postupe voči jeho osobe. 

Nechodil na pojednávania

Zatykač na Mariána Kučerka bol vydaný pred pár dňami potom, ako sa niekoľkokrát nedostavil na pojednávania na Najvyššom súde. Ten mal rozhodovať o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. Pojednávanie bolo pôvodne naplánované aj na 2. februára 2023, to však predsa senátu Juraj Kliment dnes zrušil.

Údajné zdravotné problémy

Medzi tým Kučerka podľ vlastných slov vycestoval na návštevu hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva, kde sa mu mal zhoršiť zdravotný stav a bola mu nariadená medikamentózna liečba a pokoj na lôžku. Ako ďalej uviedol, trpí mimo iného problémami so srdcom a krvným tlakom.

Jedenásťročný trest

Samosudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici uznal Kučerku vlani v marci za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Autori: Ľudmila Lacková, Jana Šimíčková

Zdroj: PLUS 7 DNÍ

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás