ZahraničnéUSA: Trump zvíťazil v primárkach v štáte New Hampshire

USA: Trump zvíťazil v primárkach v štáte New Hampshire

-

USA: Trump zvíťazil v primárkach v štáte New Hampshire

MANCHESTER 24. januára (SITA/AP) – Bývalý americký prezident Donald Trump v utorok zvíťazil v primárkach v štáte New Hampshire, čím zvýšil svoje šance v súboji o republikánsku nomináciu do novembrových prezidentských volieb, v ktorých by mohol vyzvať na odvetu súčasného demokratického prezidenta Joea Bidena.

Trump je jasný líder v súboji o republikánsku nomináciu. Minulý týždeň v republikánskych primárkach v štáte Iowa získal 51 percent hlasov. Napriek neúspechu v New Hampshire niekdajšia veľvyslankyňa USA pri Organizácii Spojených národov Nikki Haleyová uviedla, že zostáva v boji o nomináciu a bude pokračovať v kampani. Tvrdí, že je jediná, kto dokáže vo voľbách poraziť terajšieho prezidenta Joea Bidena. Ten je takmer istým kandidátom Demokratickej strany.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás