fbpx
ZahraničnéUKRAJINA: Podľa maďarskej prezidentky sa ruská agresia skončí až...

UKRAJINA: Podľa maďarskej prezidentky sa ruská agresia skončí až oslobodením Krymu

-

UKRAJINA: Podľa maďarskej prezidentky sa ruská agresia skončí až oslobodením Krymu

BRATISLAVA 23. augusta (SITA) – Maďarská prezidenta Katalin Nováková uznáva pozíciu Ukrajiny, že vojna, ktorú rozpútalo Rusko, sa skončí až oslobodením Krymu. Vyjadrila sa takto v stredu na samite Krymskej platformy, ktorá je medzinárodným konzultačným a koordinačným formátom usilujúcim sa o návrat polostrova pod kontrolu Ukrajiny. Krymská platforme vznikla v roku 2021. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Musíme jasne stáť na strane Ukrajiny a odsúdiť nevyprovokovanú agresiu zo strany Ruskej federácie … Suverenita a teritoriálna integrita Ukrajiny nie je spochybňovaná,“ uviedla maďarská prezidentka.

Litovský prezident Gitanas Nausėda tiež zdôraznil, že ruská agresia proti Ukrajine sa začala na Kryme a samozrejme Krym bude miestom, kde sa skončí. 

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/08/23/7416797/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás