TV VVTB strany SMER - SSD: Po skončení predsedníctva strany...

TB strany SMER – SSD: Po skončení predsedníctva strany SMER – SSD

-

spot_img

TB strany SMER – SSD: Po skončení predsedníctva strany SMER – SSD

Témy:

– závery z predsedníctva strany – nebezpečenstvo falšovania volebných výsledkov,

– dôležité personálne otázky,

– predseda volebného štábu,

– schválenie časti volebného programu o zahraničnej politike

Smer-SD chce doplniť návrh súvisiaci so zverejňovaním zápisníc z volieb

Bratislava 28. marca (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR za Smer-SD predložia pozmeňujúci návrh k novele zákona, ktorou sa má zabezpečiť zverejňovanie zápisníc z volieb. Návrh sa má týkať kontroly Štatistického úradu (ŠÚ) SR, podľa šéfa strany Roberta Fica by mohlo ísť napríklad o osobitnú komisiu predstaviteľov strán.

Návrh zverejňovať zápisnice o priebehu a výsledku hlasovania vo volebnom okrsku je súčasťou novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva z dielne poslanca Eduarda Kočiša (nezaradený) z mimoparlamentnej Republiky. Návrh prešiel minulý týždeň do druhého čítania.

Smer-SD na utorkovom zasadnutí predsedníctva schválil koncepciu kampane, ako aj prvú časť volebného programu, ktorá sa týka zahraničnej politiky. Nosnou myšlienkou má byť podľa Fica návrat suverenity do našej zahraničnej politiky. Smer-SD presadzuje, aby slovenská zahraničná politika slúžila na presadzovanie našich záujmov a vychádzala výlučne z medzinárodného práva. „Je to potom otázka nezasahovania do vnútorných záležitostí iných krajín,“ povedal Fico na utorkovej tlačovej konferencii.

Program Smeru-SD je postavený na členstve Slovenska v EÚ a NATO s tým, že výnimočnosť Únie spája strana s výnimočnosťou práva politikov a občanov kritizovať jej fungovanie. Chcú, aby mala EÚ vlastnú ekonomickú aj zahraničnú politiku. Ak bude Smer-SD vo vláde, chce presadzovať návrat k myšlienkam V4 ako efektívnej regionálnej spolupráce. „Záleží nám na unikátnom blízkom vzťahu s Českou republikou,“ dodal Fico. Zopakoval, že v prípade vojny na Ukrajine presadzuje Smer-SD mierové riešenie a odmieta zasielanie zbraní Ukrajine.

Šéfom volebného štábu strany bude Robert Kaliňák. Smer-SD zároveň zrušil päť okresných organizácií v Bratislave. Nahradí ich jedna spoločná organizácia, ktorej bude šéfovať vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút.

Strana sa nechce vyhraňovať voči ostatným stranám v súvislosti s povolebnou spoluprácou. Fico označil Smer-SD ako sociálne, protifašisticky a proeurópsky orientovanú stranu. „Ak sa tu trafíme, s kýmkoľvek sme pripravení komunikovať po nasledujúcich parlamentných voľbách,“ uzavrel Fico.

Videá na Youtube:

Zdroj: TASR.TV

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Ja sa bojím, že tým svojim vystupovaním a stálym napádaním sa a hľadaním slovíčok za a proti, dopadnete po voľbách tak, že vo vláde bude opať terajšia koalícia. Ja si to neprajem, ale ľahko sa to može stať.Myslím si, že vačšina obyvateľov nepojde ,po doterajších skúsenostiach z politik,y voliť, ja budem patriť medzi nich.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás