fbpx
TV VVR. FICO: SMER MUSÍ UROBIŤ VŠETKO PRE TO, ABY...

R. FICO: SMER MUSÍ UROBIŤ VŠETKO PRE TO, ABY BOLI VOĽBY ČO NAJSKÔR. ODMIETAME SPOCHYBŇOVANIE SKORŠIEHO TERMÍNU VOLIEB P. PELLEGRINIM

-

R. FICO: SMER MUSÍ UROBIŤ VŠETKO PRE TO, ABY BOLI VOĽBY ČO NAJSKÔR. ODMIETAME SPOCHYBŇOVANIE SKORŠIEHO TERMÍNU VOLIEB P. PELLEGRINIM

Predseda strany SMER – SSD Robert Fico na tlačovej besede po pravidelnom zasadnutí strany v úvode zaujal stanovisko k piatemu výročiu od smrti novinára Kuciaka a jeho snúbenice. Požiadal predstaviteľov médií a koalície, aby ich nechali na pokoji, lebo to, čo sa dnes deje je prejavom absolútne nedemokratickej spoločnosti. Médiá šíria bez zábran obvinenia na predstaviteľov strany SMER – SSD. Povedal, že všetko, čo sa udialo po smrti týchto mladých ľudí od roku 2018 bolo založené na klamstvách. Vyzval politické strany, ktoré chcú súťažiť so SMERom, nech súťažia dobrým programom v korektnej politickej súťaži, a nie zneužívaním smrti nevinných ľudí, s ktorou jeho strana nemá nič spoločné. „Vyzývam médiá, aby sa zdržali odvysielania rôznych prejavov nenávisti voči našej strane, ktoré sa objavujú od ranných hodín a ktoré sú postavené na lžiach. Vrcholom všetkého je, že tieto nielen jednostranné videnie sveta, ktoré dnes sa valí Slovenskom, ale sú to aj ďalšie prejavy hrubej cenzúry. Dnes večer v RTVS mala byť relácia, do ktorej sme pánovi Šeligovi ponúkli relevantného človeka, bývalého prezidenta policajného zboru, pána Gašpara. RTVS bez akéhokoľvek odôvodenia odmietla predstaviteľa strany SMER – slovenská sociálna demokracia. Nie je možné, že v sobotu sú dialógy Slovenského rozhlasu a pánovi Naďovi, ktorý si rozpráva sám v médiách, čo chce, bol ponúknutý zástupca strany SMER – slovenská sociálna demokracia, podpredseda strany Ľuboš Blaha. Odmietnuté,“ prízvukoval R. Fico. Vyzerá to teda tak, že keď SMER navrhne svojho človeka do diskusie, bude odmietaný, pokiaľ sa nenájde vhodný partner, inak budú relácie bez zástupcov strany SMER?

Minulý týždeň po tom, čo bola zamietnutá schôdza Národnej rady SR (NR SR), pokiaľ ide o darovanie stíhačiek Ukrajine a bola odložená kvôli tzv. neuznášaniaschopnosti národnej rady schôdza o predčasných voľbách v júni 2023 až na marec, SMER avizoval, že podá opätovne tento návrh do NR SR. SMER nebude hrať s voličmi falošnú hru, ako napríklad Peter Pellegrini. „Táto vláda musí odísť čo najrýchlejšie. Je v rozpore s akýmikoľvek tradíciami demokracie, aby vláda, ktorá padla 15. decembra si vyárendovala svoj priestor až do tridsiateho septembra s tým, že má jasné dva ciele, pozatvárať opozíciu a urobiť zo Slovenska čo najväčší prietokový ohrievač, pokiaľ ide o zásielku zbraní na Ukrajinu,“ uviedol predseda SMERu. Navyše P. Pellegrini sa vyjadril, že takáto schôdza nemá zmyslel, ak s tým nesúhlasí SaS. Znamená to, že HLAS komunikuje a koordinuje veci s SaS? SMER predsa nie je viazaný dohovormi Pellegriniho so Sulíkom alebo Šimečkom. SMER je viazaný vlastným programom, ktorý hovorí, že táto vláda musí odísť a pre to musí denne vykonávať potrebné aktivity. Preto dnes podal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorá bude zvolaná na pondelok 27. februára. Táto schôdza obsahuje dva body. „Jedným bodom je zmena uznesenia o vyhlásení parlamentných volieb s tým, že termínom týchto volieb by nebol tridsiaty september, ale dvadsiaty štvrtý jún. Všetci tvrdia, že je to najlepší termín, predovšetkým pani prezidentka, tá sa ide pretrhnúť vo vyjadreniach, že jún by bol najlepší pre všetkých, ale nič pre to nechcú urobiť. Tak nech sa páči, v pondelok môžu všetci prísť do národnej rady a stále sme ešte schopní tie parlamentné voľby vykonať dvadsiateho štvrtého júna, čo by bol ten najlepší darček pre Slovenskú republiku, aký by sme mohli dať,“ vyzval poslancov R. Fico. Druhým bodom schôdze je opakované uznesenie o nesúhlase s darovaním stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. SMER niekoľkokrát potvrdil, že je proti posielaniu zbraní na Ukrajinu. Vláda v demisii navyše nemôže podľa ústavy rozhodovať o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky, ani so súhlasom prezidentky.

Prezidentka vypustila pomyselného gina z fľaše, keďže najskôr oklamala verejnosť tvrdením, že voľby majú byť do 30. júna, potom naraz súhlasila s 30. septembrom, lebo jej vyhovuje, aby opozíciu pozatvárali a tiež je chtivá do dodávania zbraní na Ukrajinu. No naraz prišla obrovská miera kritiky na jej adresu, tak sa vrátila s návrhom, že má to byť do konca júna. SMER je teda pripravený hovoriť o úradníckej vláde, samozrejme za predpokladu, že voľby budú do konca júna. R.Fico pripomenul, že je pripravený sadnúť si za okrúhly stôl s ostatnými predsedami politických strán u prezidentky a problém predčasných volieb a úradníckej vlády vyriešiť.

R.Fico vyzval strany na férovú súťaž, odmieta politické zneužitie výročia vraždy

Bratislava 21. februára (TASR) – Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico vyzval politické strany na férovú súťaž s programom a žiada ich, aby nezneužívali smrť dvoch mladých ľudí v politickom boji. Vyhlásil to v reakcii na vyjadrenia politikov o zodpovednosti Smeru-SD v súvislosti so smrťou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„To, čo sa od rána deje v médiách, je typickým prejavom toho, ako nemá vyzerať demokratická spoločnosť,“ vyhlásil Fico. Médiami sa podľa jeho slov šíria obvinenia na predstaviteľov Smeru-SD. Zopakoval, že vražda novinára bola v roku 2018 zneužitá na politické ciele tým, že sa šírili klamstvá. Tie podľa neho pokračujú aj dnes. Zdôraznil, že Smer-SD nemá so smrťou novinára a jeho priateľky nič spoločné, a odmieta nenávistné prejavy voči strane.

„Považujem za chybu, že sme v roku 2018 nešli do aktívnejšej komunikácie a mali sme možno prebiť nezáujem médií inými formami komunikácie s verejnosťou,“ dodal. Keďže sa Smer-SD nepodarilo „zničiť“, politici podľa neho znovu vyťahujú túto tému.

Viacerí politickí predstavitelia v deň piateho výročia vraždy uviedli, že k nej došlo vďaka systému, ktorý vytvorila vtedajšia vláda zostavená Smerom-SD.

Video na Youtube:

Zdroj: Topky.sk, SMER – SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás