fbpx
TV VVVIDEO: Smer-SD nepodporí dohodu s USA, chce, aby sa...

VIDEO: Smer-SD nepodporí dohodu s USA, chce, aby sa hlasovalo pred kamerami, aby bolo vidieť každého jedného zradcu

-

VIDEO: Smer-SD nepodporí dohodu s USA, chce, aby sa hlasovalo pred kamerami, aby bolo vidieť každého jedného zradcu

Bratislava 8. februára (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR za opozičný Smer-SD nikdy nepodporia dohodu o obrannej spolupráci s USA. Vyhlásil to predseda strany Robert Fico. Smer-SD chce, aby poslanci o dohode hlasovali „aklamačne“, čo podľa Fica znamená, že na kameru ukážu svoju tvár a povedia, či sú za alebo proti. Mimoriadne rokovanie o návrhu dohody sa má začať o 13.00 h. Šéf strany zároveň kritizoval obmedzenie ich podujatia, na ktorom majú podvečer položiť vence k buste Alexandra Dubčeka pred budovou NR SR.

„Táto zmluva je čisto bilaterálneho charakteru a nemá nič spoločné s našimi záväzkami, ktoré vyplývajú z členstva v NATO,“ vyhlásil na utorkovej tlačovej konferencii Fico. Zmluva podľa neho nezabezpečuje zvýšenie obranyschopnosti SR, ale „prispieva k zvyšovaniu napätia v tomto komplikovanom období“.

Smer-SD v úvode mimoriadnej schôdze podá procedurálny návrh, aby sa o zmluve hlasovalo „aklamačne“. Tak sa podľa neho hlasovalo v roku 1992, keď sa prijímala Ústava SR. „Aby sa každý jeden poslanec NR SR postavil, na kameru ukázal svoju tvár a povedal slovenskej verejnosti, či je za alebo proti tejto nezmyselnej zradcovskej zmluve,“ vyzval Fico.

Strana zároveň na utorok podvečer chystá akciu pred bustou Alexandra Dubčeka. Podľa šéfa Smeru-SD sa snažili dodržať všetky pravidlá a podujatie zorganizovali na mieste, ktoré je vyše 50 metrov od zákonodarného zboru. „Bolo nám povedané, že táto akcia nie je možná, hoci sa opierame o presné znenie zákona o zhromažďovaní,“ povedal a označil to za zneužívanie moci. Vyzval ľudí, aby na podujatie prišli a vyjadrili nesúhlas so súčasnou vládou.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás